2012 - 12th Annual Currahee Challenge 6 Mile

2012 - 12th Annual Currahee Challenge 6 Mile

Age Group Results

October 06, 2012


Results By Classic Race Services LLC www.classicraceservices.com


Men: 0-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99
Women: 0-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Wyatt Howard Bostwick GA

83

16

1

39:46.1

6:38/M

 
Top

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Deanna Lewis Toccoa GA

291

15

21

48:05.4

8:01/M

 
Top

Overall Male Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Eric John Covington GA

328

41

2

40:26.9

6:44/M

 
Top

Overall Female Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Loraine Hillard Flowery Branch GA

74

53

45

51:49.6

8:38/M

 
Top

Female 10 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Mya Lingle Toccoa GA

348

10

201

1:21:36.2

13:36/M

 
Top

Male 11 to 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Cole Morgan Martin GA

243

14

32

50:16.2

8:23/M

2

Benjamin Shaba Toccoa GA

157

13

55

53:03.7

8:51/M

3

Clayton Zeches Toccoa Ga GA

208

14

75

55:52.3

9:19/M

4

Taylor Rohrig

335

12

78

56:24.8

9:24/M

5

Justin Angel

214

14

84

57:30.6

9:35/M

6

Joshua Ramos

266

13

117

1:03:28.0

10:35/M

7

Zack Cothran Eastanollee GA

33

12

123

1:04:00.4

10:40/M

8

Barrett Slate Mt. Airy NC

250

14

135

1:04:59.1

10:50/M

9

Coner Hensen Toccoa GA

282

13

137

1:06:11.1

11:02/M

10

Shelby Chasteen Watkinsville GA

25

13

141

1:06:26.6

11:04/M

11

Jackson Purvis Bogart GA

141

12

165

1:11:50.4

11:58/M

12

Matthew McCurry Statesvilel NC

351

12

166

1:11:51.7

11:59/M

13

Jay Davenport

218

14

167

1:11:59.6

12:00/M

14

Daniel Shedd Toccoa GA

281

14

179

1:14:31.7

12:25/M

15

Dustin Murray Toccoa GA

358

12

192

1:20:03.4

13:21/M

16

Alex Mijes Mt. Airy NC

241

14

194

1:20:19.4

13:23/M

17

Christopher Thorpe Mt. Airy NC

254

14

195

1:20:20.3

13:23/M

18

William Dowling

263

13

200

1:21:29.2

13:35/M

19

Logan Hawks Dobson NC

227

14

239

1:32:31.9

15:25/M

20

Joshua Haynes Mt. Airy NC

228

14

248

1:39:33.0

16:36/M

21

Forrest Carman

792

13

254

1:42:35.5

17:06/M

 
Top

Female 11 to 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Raelyn Sanders Toccoa GA

343

11

202

1:21:43.2

13:37/M

2

Madison Gailey Baldwin GA

294

12

213

1:23:55.1

13:59/M

3

Lexus Thomas Mt. Airy NC

253

14

223

1:26:29.8

14:25/M

4

Emilee Davis Mt. Airy NC

219

14

236

1:32:25.2

15:24/M

5

Alyssa Kilgore Mt. Airy NC

232

14

237

1:32:26.5

15:24/M

6

Desiree Sizemore Mt. Airy NC

249

14

241

1:33:22.0

15:34/M

7

Kimberly McMillian

296

14

250

1:41:27.1

16:55/M

8

Kaitlyn Mayes Mt. Airy NC

238

14

261

1:53:27.2

18:55/M

9

Anna Adams Mt. Airy NC

211

14

264

1:53:51.1

18:59/M

10

Abryanna Smith Mt. Airy NC

251

14

265

1:56:39.4

19:27/M

11

Danielle Jackson Mt. Airy NC

231

14

266

1:58:11.4

19:42/M

12

Madison Meadows Mt. Airy NC

240

14

267

1:58:44.6

19:47/M

13

Sabryna Wall Mt. Airy NC

256

14

268

1:58:53.2

19:49/M

14

Alyssa Rohrig

334

14

273

2:19:36.0

23:16/M

 
Top

Male 15 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Wyatt Howard Bostwick GA

83

16

1

39:46.1

6:38/M

2

Christopher Oster Flowery Branch GA

127

18

5

44:07.6

7:21/M

3

Nathan Caudle Mt. Airy NC

217

15

6

44:39.9

7:27/M

4

Alex Bowes Mt. Airy NC

215

15

7

44:40.2

7:27/M

5

Ryan Rogers Blairsville GA

148

16

9

45:51.0

7:39/M

6

Wyatt Nicholson Clarkesville GA

340

19

11

46:08.6

7:41/M

7

Ryan Sparks

283

16

20

48:01.7

8:00/M

8

Sam Walker Toccoa GA

188

15

22

48:21.9

8:04/M

9

Devyn Green Mt. Airy NC

224

16

24

48:49.7

8:08/M

10

Clayton Fulbright Eastanollee GA

56

17

27

49:05.5

8:11/M

11

Cameron Shore Lowgap NC

248

15

34

51:12.7

8:32/M

12

Michael Johannes Seneca SC

88

15

35

51:13.1

8:32/M

13

Cody Thomas Toccoa GA

1387

15

42

51:48.2

8:38/M

14

Hiati Philip Lowgap NC

246

15

72

55:30.1

9:15/M

15

Omar Saleh

260

16

81

57:11.7

9:32/M

16

J T Johns Gainesville GA

89

19

94

59:28.0

9:55/M

17

Anthony Brown Milledgeville GA

267

15

108

1:01:57.8

10:20/M

18

Nicolas Montgomery Mt. Airy NC

242

15

111

1:02:39.3

10:27/M

19

Austin Mundy Mt. Airy NC

245

15

121

1:03:51.6

10:39/M

20

Seth Llewellyn Cana VA

235

15

154

1:09:11.9

11:32/M

21

Matthew Beare

268

16

161

1:10:56.5

11:49/M

22

Joseph Handwork Toccoa GA

371

15

164

1:11:40.7

11:57/M

23

Anthony Vaughn Mt. Airy NC

255

17

173

1:13:51.6

12:19/M

24

Stephen Kerlagon

259

17

178

1:14:29.8

12:25/M

25

Alex Van Toccoa GA

831

16

187

1:18:41.1

13:07/M

26

Paul Juday Martin GA

330

18

188

1:18:43.0

13:07/M

27

Kevin Steighner Newnan GA

174

19

204

1:21:48.2

13:38/M

28

Jarred Marsh Mt. Airy NC

237

16

209

1:23:36.8

13:56/M

29

Jacob Gurley Pinnacle NC

225

15

210

1:23:37.3

13:56/M

30

Kyle Pruitt Toccoa GA

376

15

225

1:28:00.0

14:40/M

 
Top

Female 15 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Deanna Lewis Toccoa GA

291

15

21

48:05.4

8:01/M

2

Clessie Kendrick Toccoa Falls GA

94

19

37

51:14.7

8:32/M

3

Sarah Lockwood Toccoa Falls GA

103

18

128

1:04:42.5

10:47/M

4

Jane Blackburn Lowgap NC

295

15

142

1:06:41.4

11:07/M

5

Christi Schmidt Toccoa Falls GA

154

18

144

1:07:05.0

11:11/M

6

Crystal Hankin Toccoa Falls GA

150

19

145

1:07:05.6

11:11/M

7

Jordan Krause Mt. Airy NC

233

16

220

1:26:07.5

14:21/M

8

Jacey Fry Clarkesville GA

313

15

229

1:28:33.1

14:46/M

9

Dulcea Lachino

234

15

238

1:32:28.8

15:25/M

10

Briseida Lopez Mt. Airy NC

236

17

242

1:35:14.2

15:52/M

11

Heather Dehart Lowgap NC

220

16

259

1:45:55.6

17:39/M

 
Top

Male 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Jimmy Ratliff Toccoa Falls GA

143

22

8

45:16.1

7:33/M

2

Zach Baron Toccoa GA

349

23

52

52:42.2

8:47/M

3

Caleb Jefferson Flowery Branch GA

380

23

65

54:29.6

9:05/M

4

Hunter Addison Toccoa GA

278

22

70

55:19.0

9:13/M

5

Ryan Sinteff Cumming GA

377

20

74

55:41.8

9:17/M

6

Adam Sinteff Cumming GA

379

24

88

58:05.8

9:41/M

7

Preston Sheppard Dahlonega GA

385

20

98

1:00:03.5

10:01/M

8

Zack Ayerton Gainesville GA

384

22

100

1:00:15.4

10:03/M

9

Cole Stephens

381

24

126

1:04:05.8

10:41/M

10

Jacob Parson Toccoa GA

290

21

131

1:04:51.1

10:49/M

11

Matthew Governale Toccoa GA

383

22

157

1:09:36.9

11:36/M

 
Top

Female 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Shelby Sisk Eastanollee GA

164

20

53

52:43.4

8:47/M

2

Ashley Hall Commerce GA

314

23

106

1:01:48.4

10:18/M

3

Mitzi Sneed Toccoa Falls GA

300

22

130

1:04:46.0

10:48/M

4

Elizabeth Campbell Hawkinsville GA

21

20

146

1:07:11.7

11:12/M

5

Crystal Guta Kennesaw GA

374

21

160

1:10:25.0

11:44/M

6

Rachel Albright Naples FL

1

24

221

1:26:20.0

14:23/M

 
Top

Male 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Daniel Krieger Dahlonega GA

99

27

4

42:58.8

7:10/M

2

Shawn Carter Eastanollee GA

24

26

15

47:34.4

7:56/M

3

Matthew McCullough Snellville GA

116

26

25

48:52.9

8:09/M

4

Jeff Duncan Anderson SC

785

27

29

49:44.0

8:17/M

5

Tim Almazan Demorest GA

2

25

33

50:24.1

8:24/M

6

Brandon Dendy Mounty Airy GA

42

27

46

51:52.8

8:39/M

7

Michael Kulkarni Peachtree City GA

101

29

50

52:17.7

8:43/M

8

Mike Hisey Nashville TN

76

26

51

52:33.3

8:46/M

9

Eli Casas Toccoa GA

356

25

54

52:59.0

8:50/M

10

Chun Chan Peachtree City GA

373

28

76

55:57.0

9:20/M

11

Ricky Bohannon Lavonia GA

274

26

83

57:29.3

9:35/M

12

Surenda Pandey Norcross GA

130

26

112

1:02:49.4

10:28/M

13

Martin Ross

257

28

115

1:02:55.1

10:29/M

14

Dennis Owens Lawrenceville GA

128

29

118

1:03:46.9

10:38/M

15

Kevin Binkley Lawrenceville GA

8

26

184

1:16:20.4

12:43/M

16

Adam Davis Murrayville GA

36

28

196

1:20:21.5

13:24/M

17

Beverly Miller Martin GA

120

29

198

1:21:05.9

13:31/M

18

David Lindner Athens GA

102

25

271

2:06:17.7

21:03/M

 
Top

Female 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Jennifer Burroughs Hartwell GA

288

27

79

56:26.4

9:24/M

2

Jackie Harris Toccoa GA

68

29

80

56:49.1

9:28/M

3

Kate Hisey Nashville TN

75

26

93

59:15.3

9:53/M

4

Allanna Johnson Toccoa GA

90

25

255

1:44:09.7

17:22/M

5

Tambi Clardy Eastanollee GA

29

28

256

1:44:10.1

17:22/M

6

Chasity Hogan Toccoa GA

77

28

258

1:45:30.2

17:35/M

 
Top

Male 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Wes Colston Demorest GA

304

32

10

46:08.3

7:41/M

2

Chad Maddox Dahlonega GA

106

30

12

46:19.8

7:43/M

3

Chris Rozelle Grovetown GA

152

34

19

47:53.7

7:59/M

4

Lauren Freeman Cleveland GA

54

30

28

49:34.7

8:16/M

5

David Childs Tallahassee FL

27

33

47

51:55.0

8:39/M

6

Jared Brode Cleveland GA

17

34

49

52:14.6

8:42/M

7

Mike Sharpe Anderson SC

367

34

59

53:35.0

8:56/M

8

Mike Todd Greenville SC

794

31

63

54:21.9

9:04/M

9

Christopher Powell Demorest GA

139

32

66

54:34.9

9:06/M

10

Christopher Carbone Dahlonega GA

23

30

85

57:40.7

9:37/M

11

Alex Kaufman Clarkesville GA

93

31

89

58:07.2

9:41/M

12

Robert Gibson Columbia SC

63

31

90

58:30.1

9:45/M

13

Loren Werner Martinez GA

279

34

101

1:00:20.6

10:03/M

14

Kelley Hanes

271

31

109

1:02:27.5

10:25/M

15

Paul Faxror

352

33

113

1:02:49.8

10:28/M

16

James Allen Gainesville GA

212

34

139

1:06:17.3

11:03/M

17

Keith Fetsurka Dahlonega GA

49

31

183

1:15:44.0

12:37/M

18

Dean Deschenes Hephzibah GA

280

34

216

1:24:17.7

14:03/M

 
Top

Female 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Jessica Colbert Toccoa GA

32

31

48

52:09.2

8:42/M

2

Katie Allen Gainesville GA

213

33

114

1:02:50.7

10:28/M

3

Tomesha Noname

336

33

124

1:04:02.7

10:40/M

4

Raegan Harvey Jefferson GA

72

31

151

1:08:15.5

11:23/M

5

Andrea Dover

307

30

177

1:14:26.0

12:24/M

6

Julie Bradford Clarkesville GA

316

33

182

1:15:38.6

12:36/M

7

Sylvia Davila Lula GA

389

31

252

1:42:13.7

17:02/M

8

Crystal Adams Newnan GA

310

33

262

1:53:45.6

18:58/M

 
Top

Male 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Clint Sanders Toccoa GA

153

35

3

40:31.3

6:45/M

2

Randy Hemphill Toccoa GA

73

38

17

47:47.0

7:58/M

3

Leon Dacres Dahlonega GA

35

36

30

49:45.1

8:18/M

4

Andrew Sharpe Anderson SC

366

36

31

49:53.3

8:19/M

5

Jason Fish Fort Benning GA

51

36

41

51:45.3

8:38/M

6

Michael Zeigler Scott Afb IL

209

35

44

51:49.1

8:38/M

7

Keith Galligan Jasper GA

60

37

62

54:02.2

9:00/M

8

Rodney Black Toccoa GA

10

37

68

55:13.1

9:12/M

9

Chris Williams Easley SC

298

36

77

56:11.2

9:22/M

10

Chris Spencer Birmingham AL

170

39

86

57:47.7

9:38/M

11

Frank Venditti Dahlonega GA

187

39

107

1:01:54.7

10:19/M

12

Mark McCurry Statesville NC

117

38

132

1:04:52.5

10:49/M

13

Robert Escalante Lawrenceville GA

221

39

138

1:06:17.1

11:03/M

14

Rens De Graaff Smithfield VA

306

39

148

1:07:48.3

11:18/M

15

Jason Schmitt Atlanta GA

155

39

168

1:12:00.3

12:00/M

16

Kelly Dodge Charlotte NC

787

36

233

1:31:49.8

15:18/M

17

Travis Adams Newnan GA

309

35

263

1:53:46.0

18:58/M

 
Top

Female 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Nancy Yu Matthews NC

207

38

116

1:03:06.2

10:31/M

2

Jenny Kristoff Mars Hill NC

100

36

155

1:09:17.1

11:33/M

3

Christine Setzer Toccoa GA

395

38

224

1:26:38.5

14:26/M

4

Kim Gurley Pinnacle NC

226

35

244

1:36:33.5

16:06/M

5

Loree McCurry Mooresville NC

346

38

247

1:39:15.7

16:33/M

6

Patti Slyer Toccoa GA

166

37

257

1:45:29.9

17:35/M

7

Faith Proctor Johns Creek GA

399

36

270

2:06:17.1

21:03/M

 
Top

Male 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Eric John Covington GA

328

41

2

40:26.9

6:44/M

2

Thomas O'Neill Pendleton SC

126

40

13

46:37.8

7:46/M

3

Scott Stroud Toccoa GA

180

40

14

46:53.2

7:49/M

4

Ronny Stjernloef Gavle GAVLE

177

41

39

51:32.1

8:35/M

5

Mike Mihalik Gainesville GA

119

41

58

53:18.9

8:53/M

6

Al Rohrig Toccoa GA

337

42

61

54:00.6

9:00/M

7

Geoffrey Ashe Toccoa GA

368

42

64

54:29.4

9:05/M

8

John Whitehurst Marietta GA

396

42

97

59:59.7

10:00/M

9

Barton Ideker Fayetteville GA

86

44

99

1:00:10.2

10:02/M

10

Dave Werth Pendleton SC

195

41

120

1:03:49.6

10:38/M

11

Scott Poole Ball Ground GA

136

40

129

1:04:43.5

10:47/M

12

James Homewood Flowery Branch GA

81

42

140

1:06:18.3

11:03/M

13

David Bowden Taccoa GA

302

42

147

1:07:31.2

11:15/M

14

Joe Belcher Franklin NC

6

44

149

1:07:49.4

11:18/M

15

Robert Ray Blackshear GA

145

44

159

1:10:13.2

11:42/M

16

Chad Herron Toccoa GA

229

41

162

1:11:25.5

11:54/M

17

Chad Purvis Bogart GA

142

41

169

1:12:21.3

12:04/M

18

Scott Herron Toccoa GA

386

42

171

1:12:35.7

12:06/M

19

Larry Patterson Lavonia GA

359

44

175

1:14:08.1

12:21/M

20

Creighton Cook Toccoa GA

292

44

206

1:21:50.1

13:38/M

21

James Reagan Belmont NC

786

40

232

1:30:23.5

15:04/M

22

Michael McCullough

333

40

272

2:19:32.8

23:15/M

 
Top

Female 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Nanci Fulbright Eastanollee GA

57

41

67

55:12.5

9:12/M

2

Beckie Hylkema Seneca SC

85

42

103

1:00:36.5

10:06/M

3

Laura Sisk Eastanollee GA

163

42

127

1:04:35.3

10:46/M

4

Rachel Zeigler Scott Afb IL

210

43

189

1:18:43.4

13:07/M

5

Danielle Ray Blackshear GA

144

42

190

1:18:51.0

13:09/M

6

Dona Gentry Tocoa GA

400

44

199

1:21:22.3

13:34/M

7

Laura Gailey Baldwin GA

59

41

212

1:23:52.6

13:59/M

8

Heather Belcher Franklin NC

5

40

234

1:31:55.5

15:19/M

 
Top

Male 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Enrique Puertos Cleveland GA

388

48

23

48:25.8

8:04/M

2

Ed Russman

370

47

38

51:24.8

8:34/M

3

Ronald Amick Cumming GA

3

48

43

51:48.6

8:38/M

4

Bryan Merk Anderson SC

299

45

69

55:15.9

9:13/M

5

Jim Boeyer Martin GA

285

49

71

55:24.3

9:14/M

6

Steve Faber Watkinsville GA

788

45

91

58:39.0

9:47/M

7

Keith Howard Bostwick GA

82

48

104

1:00:56.0

10:09/M

8

Bruce Perry Dawsonville GA

135

45

105

1:01:37.2

10:16/M

9

Tony Scotti Irmo SC

156

47

136

1:05:12.8

10:52/M

10

Mark Akridge Toccoa GA

363

45

152

1:08:25.2

11:24/M

11

Chris Fowler Alto GA

53

45

153

1:08:58.7

11:30/M

12

Rob Russell Kennesaw GA

783

49

156

1:09:22.4

11:34/M

13

Adrian Tillotson Columbus GA

184

46

174

1:13:59.9

12:20/M

14

Brian Hamon Mt Airy GA

353

45

191

1:19:17.7

13:13/M

15

Paul Steighner Coral Springs FL

173

45

205

1:21:48.7

13:38/M

16

August Elliott Acworth GA

44

45

214

1:24:01.2

14:00/M

17

David Walters Kennesaw GA

189

49

226

1:28:05.6

14:41/M

18

Jonathan R. Simmons Athens GA

398

45

227

1:28:08.8

14:41/M

19

August Elliott

1235

45

228

1:28:09.2

14:42/M

20

Mark Sewell Clarkesville GA

326

45

230

1:28:36.0

14:46/M

21

Brian Pollock Otto NC

322

46

235

1:31:55.9

15:19/M

22

Paul Langlois

789

46

240

1:32:40.7

15:27/M

23

Ed Carmon Toccoa GA

793

45

253

1:42:35.2

17:06/M

24

Oliver Fladrich Dunwoody GA

52

47

260

1:50:57.2

18:30/M

 
Top

Female 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Rhonda Trainor Duluth GA

329

47

96

59:56.2

9:59/M

2

Kelley Herrin Cornelia GA

894

49

143

1:06:54.8

11:09/M

3

Ellen Seib

1222

49

217

1:24:29.5

14:05/M

4

Kathy Gravitt Gainesville GA

65

45

251

1:41:50.4

16:58/M

 
Top

Male 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Rodney Roycroft Pensacola FL

151

51

16

47:35.3

7:56/M

2

John Bowes Mounty Airy NC

216

52

26

48:54.6

8:09/M

3

Scott Formel Peachtree City GA

362

50

36

51:14.5

8:32/M

4

Stephen Stombaugh Mount Airy GA

178

53

40

51:34.0

8:36/M

5

Mike Whitehurst Acworth GA

201

50

73

55:37.4

9:16/M

6

Alan Christ Toccoa GA

28

51

87

58:02.3

9:40/M

7

Ken Goetzke Mt. Airy NC

223

52

92

58:52.4

9:49/M

8

Steve Hartley Eastanollee GA

70

51

95

59:31.4

9:55/M

9

Rolando Almazan Clarkesville GA

397

50

110

1:02:37.0

10:26/M

10

Brent Bracewell Sharpsburg GA

15

50

122

1:03:53.9

10:39/M

11

Phil Rice

332

54

125

1:04:03.9

10:41/M

12

Ron Seib

791

51

134

1:04:54.2

10:49/M

13

Thomas Brooker Plant City FL

391

50

150

1:08:10.5

11:22/M

14

Arnold Walworth Senoia GA

190

54

163

1:11:37.7

11:56/M

15

Carl Boger Denver NC

11

52

176

1:14:11.8

12:22/M

16

Don Tabor Toccoa GA

782

53

193

1:20:05.4

13:21/M

17

James Holley Lawrenceville GA

79

51

231

1:28:57.3

14:50/M

18

Keith Binkley Cumming GA

7

53

243

1:35:57.2

16:00/M

 
Top

Female 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Loraine Hillard Flowery Branch GA

74

53

45

51:49.6

8:38/M

2

Lisa Raines Clarkesville GA

964

52

170

1:12:30.0

12:05/M

3

Martha Campbell Hawkinsville GA

22

52

215

1:24:01.9

14:00/M

4

Debbie Yates

1223

54

218

1:24:31.9

14:05/M

5

Wanda Davis Murrayville GA

37

54

219

1:24:33.0

14:06/M

6

Gregg Page

360

54

222

1:26:22.7

14:24/M

 
Top

Male 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Mitch Clary

30

56

18

47:52.0

7:59/M

2

Wayne Murphy Sugar Hill GA

122

55

56

53:10.5

8:52/M

3

Thomas Popps Watkinsville GA

138

59

82

57:18.6

9:33/M

4

Rich Witmer Indianapolis IN

203

56

119

1:03:47.5

10:38/M

5

Wayne Furnwegar Clarkesville GA

58

58

180

1:14:51.8

12:29/M

 
Top

Female 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Peggy Vickery Hartwell GA

287

55

102

1:00:29.5

10:05/M

2

Connie Tabor Toccoa GA

181

55

197

1:21:00.7

13:30/M

3

Jo Ellen Witmer Indianapolis IN

202

56

246

1:38:02.1

16:20/M

 
Top

Male 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Dale Garside Toccoa Falls GA

62

62

57

53:15.9

8:53/M

2

Alfred Skiles Seneca SC

165

61

133

1:04:53.0

10:49/M

3

Robert Shaw Seville OH

158

61

158

1:10:06.0

11:41/M

4

Richard Harrison Commerce GA

394

61

185

1:17:05.4

12:51/M

5

Carlton Lowry Chester VA

105

61

207

1:22:13.5

13:42/M

6

Bill Heikkila Cumming GA

375

64

208

1:23:01.9

13:50/M

 
Top

Male 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Walter Harvey Jefferson GA

71

68

172

1:13:50.9

12:18/M

2

Paul Steighner Otto NC

175

67

203

1:21:47.9

13:38/M

3

James Bailey Clermont GA

354

65

211

1:23:47.7

13:58/M

4

Frank Childs Huntsville AL

26

68

245

1:37:46.0

16:18/M

5

Francis Garren Burnsville NC

61

67

269

2:03:04.2

20:31/M

 
Top

Female 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Betty Burrell Pendleton SC

19

69

181

1:15:31.4

12:35/M

 
Top

Male 70 to 74

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

David B Turner Clarkesville GA

350

72

60

53:55.8

8:59/M

2

Bobby Ray Smith Toccoa GA

169

72

186

1:17:42.2

12:57/M

 
Top

Male 75 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Ralph Reed Toccoa GA

146

76

249

1:40:48.2

16:48/M