Stray Dog Strut 5K 2017 oa

STRAY DOG STRUT 5K Stray Dog Strut 5K

STRAY DOG STRUT 5K

Overall Finish List

October 29, 2017


Results By Classic Race Services, LLC Classic Race Services

Stray Dog Strut 5K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Norman Wenger Johns Creek GA 1969 49 M 1 45-49 21:35.5 6:58/M
2 Eddie Northen Milton GA 1942 52 M 1 50-54 21:35.7 6:58/M
3 Gabriela Johnson Woodstock GA 1914 14 F 1 11-14 23:20.4 7:32/M
4 Allison Solomon Alpharetta GA 804 49 F 1 45-49 23:22.8 7:32/M
5 Anja Michaelis Atlanta GA 809 29 F 1 25-29 23:39.2 7:38/M
6 Rick Hayes Dahlonega GA 1905 59 M 1 55-59 25:00.2 8:04/M
7 Joey Bodeep Alpharetta GA 821 22 M 1 20-24 25:12.9 8:08/M
8 Ryan Shams Lawrenceville GA 817 37 M 1 35-39 26:08.1 8:26/M
9 Leah Puffenberger Alpharetta GA 807 26 F 2 25-29 26:08.4 8:26/M
10 Harold Franco Alpharetta GA 1894 51 M 2 50-54 26:12.5 8:27/M
11 Roger Keel Valley AL 1916 64 M 1 60-64 26:16.0 8:28/M
12 Jimmy Miller Bowersville GA 1937 52 M 3 50-54 26:16.3 8:28/M
13 Alex King Duluth GA 810 24 F 1 20-24 26:41.6 8:36/M
14 Tim Johnson Woodstock GA 1915 46 M 2 45-49 27:05.1 8:44/M
15 Rhonda Riemenschneider Dunwoody GA 1949 56 F 1 55-59 28:49.3 9:18/M
16 Beth Carey Cumming GA 1869 50 F 1 50-54 28:55.7 9:20/M
17 Lily Barg Milton GA 1860 11 F 2 11-14 28:57.7 9:20/M
18 Adam Gordon Buford GA 824 30 M 1 30-34 29:13.2 9:25/M
19 Matt Cook 1876 29 M 1 25-29 29:30.0 9:31/M
20 Amanda Boesch Suwanee GA 1864 23 F 2 20-24 29:33.5 9:32/M
21 Jack Barg Milton GA 1859 10 M 1 0-10 29:37.0 9:33/M
22 Chris Barg Milton GA 1858 46 M 3 45-49 29:37.6 9:33/M
23 David Oblinger Alpharetta GA 815 67 M 1 65-69 29:48.8 9:37/M
24 Clay Chatham Macon GA 1871 42 M 1 40-44 31:24.0 10:08/M
25 Ethan Hilton Atlanta GA 1907 26 M 2 25-29 31:26.3 10:08/M
26 David Ferguson Lawrenceville GA 1891 33 M 2 30-34 31:29.9 10:09/M
27 Deb Thomsen Alpharetta GA 1964 57 F 2 55-59 31:39.2 10:13/M
28 Kirsten Scanlon Alpharetta GA 812 23 F 3 20-24 31:43.9 10:14/M
29 Jill Price Duluth GA 826 38 F 1 35-39 31:45.4 10:15/M
30 Kristen Averett 1857 25 F 3 25-29 31:47.7 10:15/M
31 Paige Weinberg Alpharetta GA 1968 23 F 4 20-24 32:45.2 10:34/M
32 Evan Weinberg Alpharetta GA 1967 26 M 3 25-29 32:45.4 10:34/M
33 Natalie Singer Alpharetta GA 799 53 F 2 50-54 32:52.6 10:36/M
34 Renee Whelan Johns Creek GA 1970 47 F 2 45-49 32:55.2 10:37/M
35 Melissa Meggison Dunwoody GEORGIA 1935 37 F 2 35-39 33:26.3 10:47/M
36 Tom Bodeep Alpharetta GA 820 53 M 4 50-54 33:32.9 10:49/M
37 Natalie Rodes Cumming GA 1951 7 F 1 0-10 34:03.3 10:59/M
38 Phillip Rodes Cumming GA 1952 38 M 2 35-39 34:05.5 11:00/M
39 Tom Wendle Suwanee GA 798 64 M 2 60-64 34:35.1 11:09/M
40 Barbara Nasworthy Pine Mountain GA 1940 68 F 1 65-69 34:52.4 11:15/M
41 Nicole Bishop Cohutta GA 1863 23 F 5 20-24 34:56.3 11:16/M
42 Cynthia Coleman Johns Creek GA 1873 57 F 3 55-59 35:30.2 11:27/M
43 Katie Rowland Atlanta GA 818 14 F 3 11-14 36:11.9 11:40/M
44 Angelica Johnson Woodstock GA 1912 12 F 4 11-14 36:57.2 11:55/M
45 Mayra Northen Milton GA 1943 49 F 3 45-49 38:05.9 12:17/M
46 Denise Johnson Woodstock GA 1913 48 F 4 45-49 38:27.1 12:24/M
47 Kati Hilton Atlanta GA 1908 23 F 6 20-24 40:12.9 12:58/M
48 Robin Podolin Alpharetta GA 1946 51 F 3 50-54 40:16.9 12:59/M
49 Kathy Givens Douglasville GA 1899 69 F 2 65-69 40:24.0 13:02/M
50 Kristen Contigiani Alpharetta GA 1874 27 F 4 25-29 41:13.2 13:18/M
51 Zach Hanson Alpharetta GA 1901 35 M 3 35-39 41:14.4 13:18/M
52 Jodi Franco Alpharetta GA 1895 53 F 4 50-54 41:16.3 13:19/M
53 Rob Scanlon Alpharetta GA 811 48 M 4 45-49 43:15.3 13:57/M
54 Ernest Smallman Canton GA 1959 72 M 1 70-74 45:07.4 14:33/M
55 Tammy Miller Bowersville GA 1938 48 F 5 45-49 45:27.4 14:40/M
56 Mark Donovan Alpharetta GA 1884 44 M 2 40-44 45:38.9 14:43/M
57 Elizabeth Howell Johns Creek GA 1911 17 F 1 15-19 46:20.5 14:57/M
58 Davis Whitlock Alpharetta GA 805 18 M 1 15-19 46:21.4 14:57/M
59 Chris Scammon Rex GA 1957 71 M 2 70-74 47:13.2 15:14/M
60 Sandy Vegners Alpharetta GA 1966 47 F 6 45-49 48:10.0 15:32/M
61 Diane Kirk Duluth GA 1918 60 F 1 60-64 49:43.7 16:02/M
62 Victoria Wilson Cartersville GA 1971 20 F 7 20-24 50:16.2 16:13/M
63 Tara Fisher Marietta GA 1892 26 F 5 25-29 50:18.3 16:14/M
64 Brittany Rains Marietta GA 1947 26 F 6 25-29 50:27.0 16:16/M
65 Kelsey Borneman Alpharetta GA 1865 26 F 7 25-29 50:27.4 16:16/M
66 Brittany Ferguson Lawrenceville GA 1890 32 F 1 30-34 50:59.9 16:27/M
67 Mike Sestrich Johns Creek GA 1958 64 M 3 60-64 51:29.2 16:36/M
68 Jennifer Harnage Marietta GA 1902 15 F 2 15-19 52:28.3 16:55/M
69 Julie Harnage Marietta GA 1903 52 F 5 50-54 52:30.9 16:56/M
70 Dana Dowdy Alpharetta GA 1886 52 F 6 50-54 52:43.2 17:00/M
71 Herb Dowdy Alpharetta GA 1887 54 M 5 50-54 52:46.1 17:01/M
72 Lenox Brotherton Johns Creek GA 1867 10 M 2 0-10 53:23.7 17:13/M
73 Linda Zeeman Atlanta GA 1973 73 F 1 70-74 53:40.7 17:19/M
74 Gavin McGinnis Atlanta GA 813 30 M 3 30-34 54:30.5 17:35/M
75 Pat McGinnis Alpharetta GA 893 62 F 2 60-64 54:32.3 17:35/M
76 Tim McGinnis Alpharetta GA 892 61 M 4 60-64 54:37.2 17:37/M
77 Erin McGinnis Atlanta GA 814 33 F 2 30-34 54:38.8 17:37/M
78 Robyn Felosi Buford GA 1889 30 F 3 30-34 54:52.4 17:42/M
79 Brittney Little Cumming GA 1922 29 F 8 25-29 56:50.6 18:20/M
80 Matt Little Cumming GA 1923 28 M 4 25-29 56:52.5 18:21/M
81 Kendrick De Castro Sandy Springs GA 1879 23 M 2 20-24 59:18.8 19:08/M
82 Gena Landstrom Alpharetta GA 1921 54 F 7 50-54 1:04:01.0 20:39/M
83 Robin Santora Alpharetta GA 1956 48 F 7 45-49 1:04:02.9 20:39/M