Joni Odum Bethlehem Starlight 5K 2017 oa

2017 - Bethlehem Starlight 5K Starlight5K

2017 - Bethlehem Starlight 5K

Overall Finish List

November 10, 2017


Results By Classic Race Services, LLC Classic Race Services

Starlight5K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Tim Locke Monroe GA 1700 53 M 1 50-54 18:57.4 6:07/M
2 Melanie Bradley Winder GA 1606 38 F 1 35-39 21:25.4 6:55/M
3 Noah Locke Monroe GA 1701 15 M 1 15-19 21:56.6 7:05/M
4 David Beeland Hoschton GA 1604 49 M 1 45-49 22:11.7 7:09/M
5 Calib Yang Bethlehem GA 1682 15 M 2 15-19 23:48.2 7:41/M
6 Mitch Radella Cranberry Twp PA 1662 52 M 2 50-54 23:55.3 7:43/M
7 Carl Fuller Bethlehem GA 1691 48 M 2 45-49 23:59.1 7:44/M
8 Rick Hayes Dahlonega GA 1626 59 M 1 55-59 24:36.8 7:56/M
9 Kyle Darnell Bethlehem GA 1620 14 M 1 11-14 25:31.1 8:14/M
10 Michelle Franklin Monroe GA 1625 38 F 2 35-39 25:38.6 8:16/M
11 Jacob Douglas Bethlehem GA 1621 44 M 1 40-44 25:52.7 8:21/M
12 Larkin Bradley Winder GA 1698 8 M 1 0-10 27:13.1 8:47/M
13 David Oblinger Alpharetta GA 1693 67 M 1 65-69 27:19.9 8:49/M
14 Anna Claire Lines 1641 10 F 1 0-10 27:34.1 8:54/M
15 Kayla Simeone Dacula GA 1664 28 F 1 25-29 27:46.2 8:57/M
16 Stephen Johnson Bethlehem GA 1704 37 M 1 35-39 27:47.3 8:58/M
17 Brady Couch Winder GA 1616 12 M 2 11-14 28:12.7 9:06/M
18 Ryan Kearney Bethlehem GA 1636 9 M 2 0-10 28:36.0 9:14/M
19 Brian Kearney Bethlehem GA 1635 44 M 2 40-44 28:36.4 9:14/M
20 Abigail Bugg Monroe GA 1607 15 F 1 15-19 29:11.0 9:25/M
21 Cody Mitchell Gainesville GA 1705 32 M 1 30-34 29:11.5 9:25/M
22 Lucas McCloud 457 9 M 3 0-10 29:20.2 9:28/M
23 Cheryl Darnell Bethlehem GA 1619 37 F 3 35-39 29:23.8 9:29/M
24 Bob Ciminella Amherst NY 1612 57 M 2 55-59 29:28.1 9:30/M
25 Rosie Barber Nicholson GA 1603 49 F 1 45-49 29:56.9 9:39/M
26 Ronney Miller Monroe GA 1645 48 M 3 45-49 30:23.4 9:48/M
27 Bowie Couch Winder GA 1615 10 M 4 0-10 30:32.7 9:51/M
28 Heather Hobus Winder GA 1684 29 F 2 25-29 30:59.3 10:00/M
29 George Southgate Calhoun GA 1667 71 M 1 70-74 30:59.5 10:00/M
30 Jennifer Stephens Bethlehem GA 1669 37 F 4 35-39 31:03.6 10:01/M
31 Veronica Doster Athens GA 1694 56 F 1 55-59 31:27.0 10:09/M
32 Steve Smith Winder GA 1710 45 M 4 45-49 31:32.7 10:10/M
33 Richard Harrison Commerce GA 1708 66 M 2 65-69 31:35.6 10:11/M
34 Bill Tweedell Hull GA 1702 73 M 2 70-74 31:49.3 10:16/M
35 Kate Hill Lawrenceville GA 1627 31 F 1 30-34 31:50.8 10:16/M
36 Collene Lee Winder GA 1688 45 F 2 45-49 31:54.1 10:17/M
37 Cheryl Miller Acworth GA 1709 62 F 1 60-64 31:58.5 10:19/M
38 Sharon Williams Winder GA 1679 55 F 2 55-59 32:05.4 10:21/M
39 Jaqary Peel Monroe GA 1651 13 M 3 11-14 32:06.0 10:21/M
40 Sharon Agudelo Dacula GA 1699 36 F 5 35-39 32:20.1 10:26/M
41 Sheni Miller Monroe GA 1646 49 F 3 45-49 32:30.5 10:29/M
42 Brenda Pryor Bethlehem GA 1659 55 F 3 55-59 32:31.6 10:29/M
43 Lauren Cartee Winder GA 1706 38 F 6 35-39 32:33.2 10:30/M
44 Seng Vang Bethlehem GA 1674 35 F 7 35-39 32:41.7 10:33/M
45 Derry Vang Bethlehem GA 1672 31 F 2 30-34 33:34.0 10:50/M
46 Tom Wendle Suwanee GA 1695 64 M 1 60-64 34:08.5 11:01/M
47 Doug Barber Nicholson GA 1602 49 M 5 45-49 34:14.0 11:03/M
48 Sue Chastain Danielsville GA 1692 67 F 1 65-69 34:20.7 11:05/M
49 Dylan Ceraso Monroe GA 1610 12 M 4 11-14 34:50.9 11:14/M
50 Ashley Akins Winder GA 1601 27 F 3 25-29 36:07.9 11:39/M
51 Ashton Wood Good Hope GA 1681 23 F 1 20-24 36:09.9 11:40/M
52 Jim Latimer Gainesville GA 1640 76 M 1 75-99 37:30.1 12:06/M
53 Christina Cotsakis Cordon Decatur GA 1614 24 F 2 20-24 37:33.7 12:07/M
54 Addison Hutchison Bethlehem GA 442 9 F 2 0-10 37:35.3 12:07/M
55 Christie Lines 453 29 F 4 25-29 37:59.4 12:15/M
56 Vicky Werner Snellville GA 1677 65 F 2 65-69 38:02.9 12:16/M
57 George Roberson Statham GA 1703 69 M 3 65-69 38:06.2 12:17/M
58 Shane Embrey 1685 27 M 1 25-29 39:55.8 12:53/M
59 Brenna Couch Winder GA 1617 44 F 1 40-44 42:16.8 13:38/M
60 Randy Booth Athens GA 1696 51 M 3 50-54 44:32.8 14:22/M
61 Brooke Duke Bethlehem GA 1623 12 F 1 11-14 45:09.1 14:34/M
62 Heather Sloan Winterville GA 1665 47 F 4 45-49 45:49.7 14:47/M
63 Christian Sil Winder GA 489 10 M 5 0-10 46:18.5 14:56/M
64 Mason Price Auburn GA 1655 7 M 6 0-10 47:07.2 15:12/M
65 Asher Peel Monroe GA 1650 7 M 7 0-10 47:11.5 15:13/M
66 Layla Peel Monroe GA 1652 10 F 3 0-10 47:12.6 15:14/M
67 Jeremiah Prince Monroe GA 1657 9 M 8 0-10 47:43.7 15:24/M
68 Miles Price Auburn GA 1656 10 M 9 0-10 47:44.2 15:24/M
69 Devan Howard Bethlehem GA 1629 10 F 4 0-10 47:46.1 15:25/M
70 Ernest Smallman Canton GA 1666 72 M 3 70-74 47:46.9 15:25/M
71 Jessica Prince Monroe GA 1707 32 F 3 30-34 47:54.9 15:27/M
72 Susan Wages Winder GA 1675 65 F 3 65-69 47:59.9 15:29/M
73 Lisa Howard Bethlehem GA 1630 47 F 5 45-49 48:29.9 15:38/M
74 Parker Coghlan Winder GA 1613 9 M 10 0-10 49:41.7 16:02/M
75 Cooper Neubauer 467 8 M 11 0-10 49:42.2 16:02/M
76 Pat Lanthier Winder GA 1638 61 F 2 60-64 50:53.1 16:25/M
77 Jeremiah Byrd Monroe GA 1608 12 M 5 11-14 50:54.1 16:25/M
78 Matt Brooks Bethlehem GA 1690 35 M 2 35-39 50:55.6 16:25/M
79 Alexis Peel Monroe GA 1649 35 F 8 35-39 51:01.3 16:27/M
80 Gina Jones Loganville GA 1633 58 F 4 55-59 51:08.7 16:30/M
81 Kathy Way Loganville GA 1676 67 F 4 65-69 51:27.0 16:36/M
82 Meilssa Switzer Bethlehem GA 1671 70 F 1 70-74 55:55.1 18:02/M
83 Ann Black Stone Mountain GA 1605 70 F 2 70-74 55:55.8 18:02/M