WBBOR Toy Trot 5K 2017 oa

2017 - 8th Annual Toy Trot 5K 5K/FunRun

2017 - 8th Annual Toy Trot 5K

Overall Finish List

November 18, 2017


Results By Classic Race Services, LLC Classic Race Services

5K/FunRun

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Donald Macoy Lawrenceville GA 108 45 M 1 45-49 20:26.1 6:35/M
2 Casey Mull Athens GA 124 33 M 1 30-34 21:57.8 7:05/M
3 Jeremiah Schmiege Lawrenceville GA 114 33 M 2 30-34 22:52.8 7:23/M
4 Kiley Powell Winder GA 109 11 F 1 11-14 23:37.3 7:37/M
5 Hannah Doran Hoschton GA 21 15 F 1 15-19 25:02.8 8:05/M
6 Madison Corbett 117 19 F 2 15-19 25:07.9 8:06/M
7 Kate James Jefferson GA 35 11 F 2 11-14 25:24.2 8:12/M
8 Le Gibson Winder GA 24 48 M 2 45-49 25:32.0 8:14/M
9 Jacob Roberts Winder GA 123 12 M 1 11-14 26:55.8 8:41/M
10 Elijah Semerjian Winder GA 71 11 M 2 11-14 26:58.5 8:42/M
11 Paul Guest Nicholson GA 122 55 M 1 55-59 27:10.8 8:46/M
12 Kelly Holliday Winder GA 32 46 F 1 45-49 27:29.2 8:52/M
13 Nicole Spangler Athens GA 84 21 F 1 20-24 27:51.3 8:59/M
14 Claudio Rivadeneira Norcross GA 70 40 M 1 40-44 27:55.0 9:00/M
15 Royce Harrison 119 22 M 1 20-24 28:00.1 9:02/M
16 Laura Lapp Lawrenceville GA 40 12 F 3 11-14 28:07.9 9:04/M
17 Cheryl Hall Dacula GA 104 48 F 2 45-49 28:29.8 9:11/M
18 Michelle Ferguson Jefferson GA 23 49 F 3 45-49 28:32.8 9:12/M
19 Mara Nance Augusta GA 107 58 F 1 55-59 28:38.8 9:14/M
20 Amy Martin Winder GA 43 42 F 1 40-44 28:39.6 9:15/M
21 Mary Moore Bethlehem GA 47 32 F 1 30-34 28:48.1 9:17/M
22 Gretchen Schmiege Lawrenceville GA 112 32 F 2 30-34 29:13.6 9:25/M
23 Tim Terilli Statham GA 89 52 M 1 50-54 29:19.8 9:27/M
24 Andrew Sherwood Atlanta GA 77 77 M 1 75-99 29:33.0 9:32/M
25 Marsha Corbett Jefferson GA 16 47 F 4 45-49 29:34.7 9:32/M
26 Ashley Daniel Bethlehem GA 20 34 F 3 30-34 29:44.5 9:35/M
27 Meredith Cameron Winder GA 12 58 F 2 55-59 30:31.0 9:51/M
28 Eric Smith 115 38 M 1 35-39 30:33.5 9:51/M
29 Mary Ann Smith 83 36 F 1 35-39 30:35.9 9:52/M
30 Mandy Stephens 87 40 F 2 40-44 30:40.2 9:54/M
31 Emily Stephens Gainesville GA 86 36 F 2 35-39 30:40.6 9:54/M
32 Linda Ariemma 2 53 F 1 50-54 31:03.2 10:01/M
33 Kelly Blake Bethlehem GA 6 35 F 3 35-39 31:04.6 10:01/M
34 Bekah Panyard Bethlehem GA 54 32 F 4 30-34 31:37.6 10:12/M
35 Stephanie Burgess Bethlehem GA 127 51 F 2 50-54 31:40.0 10:13/M
36 Madison Mitchell Flowery Branch GA 46 23 F 2 20-24 32:09.3 10:22/M
37 Taylor Howard Winder GA 34 25 F 1 25-29 32:33.5 10:30/M
38 Shelley Meeks Bethlehem GA 126 43 F 3 40-44 32:44.6 10:34/M
39 Nick Purvis LOGANVILLE GA 68 28 M 1 25-29 33:03.5 10:40/M
40 Madison Purvis 67 17 F 3 15-19 33:04.4 10:40/M
41 Lanchus Sexius 129 36 M 2 35-39 33:10.5 10:42/M
42 Uramere Sexius Winder GA 130 39 F 4 35-39 33:10.8 10:42/M
43 Frank Paul Pendergrass GA 58 52 M 2 50-54 33:15.7 10:44/M
44 Dawn Wicker Eatonton GA 116 47 F 5 45-49 33:45.5 10:53/M
45 Van Semerjian Winder GA 74 9 M 1 0-10 35:05.6 11:19/M
46 Jonathan Semerjian Winder GA 72 43 M 2 40-44 35:06.0 11:19/M
47 Jim Latimer Gainesville GA 42 76 M 2 75-99 35:12.6 11:21/M
48 Norma Young Watkinsville GA 103 50 F 3 50-54 35:39.7 11:30/M
49 Angie Smalley Bethlehem GA 81 36 F 5 35-39 35:44.7 11:32/M
50 Nikala Farmer Winder GA 22 32 F 5 30-34 35:52.9 11:34/M
51 Todd McDonald Bishop GA 111 55 M 2 55-59 36:03.4 11:38/M
52 Tanya White Winder GA 99 40 F 4 40-44 36:30.8 11:46/M
53 Christina Cotsakis Cordon Decatur GA 17 24 F 3 20-24 36:32.3 11:47/M
54 Beth Turvy Lawrenceville GA 98 53 F 4 50-54 36:56.5 11:55/M
55 Ryan Lapp Lawrenceville GA 41 7 M 2 0-10 37:11.0 12:00/M
56 Jeanette Lapp Lawrenceville GA 39 43 F 5 40-44 37:13.6 12:00/M
57 Allison Young Watkinsville GA 102 25 F 2 25-29 37:15.0 12:01/M
58 Kristin Stalvey Hahira GA 85 24 F 4 20-24 37:21.4 12:03/M
59 Dana Grindstaff Unicoi TN 26 49 F 6 45-49 37:32.6 12:06/M
60 George Roberson Statham GA 118 69 M 1 65-69 38:42.4 12:29/M
61 Jimmy Barton Loganville GA 3 59 M 3 55-59 39:35.7 12:46/M
62 Ashley Kinney 38 31 F 6 30-34 40:04.3 12:55/M
63 Corissa Howard Winder GA 128 41 F 6 40-44 40:04.9 12:55/M
64 Veronica Aguiar-Welch Bethlehem GA 1 33 F 7 30-34 40:09.1 12:57/M
65 Caroline Boyd Monroe GA 7 36 F 6 35-39 40:37.7 13:06/M
66 Lisa Kelly Alpharetta GA 37 53 F 5 50-54 40:40.7 13:07/M
67 Lindsey Hiraldo Winder GA 31 35 F 7 35-39 41:06.7 13:15/M
68 Christine Greeson 25 46 F 7 45-49 43:39.9 14:05/M
69 Ashley Crawley Atlanta GA 18 32 F 8 30-34 43:42.3 14:06/M
70 Christie Minor Winder GA 45 52 F 6 50-54 43:45.8 14:07/M
71 Aubrey Peters Monroe GA 59 6 F 1 0-10 43:47.5 14:07/M
72 Donna Peters Monroe GA 61 32 F 9 30-34 43:49.8 14:08/M
73 Tammy Howard Flowery Branch GA 33 46 F 8 45-49 44:28.1 14:21/M
74 Mary Brooks 10 51 F 7 50-54 45:44.0 14:45/M
75 Erilynn Shepley Winder GA 76 5 F 2 0-10 45:46.1 14:46/M
76 Eric Patrick Winder GA 56 58 M 4 55-59 45:48.3 14:46/M
77 Aimee Mosley Winder GA 48 30 F 10 30-34 45:54.0 14:48/M
78 Keli Jones Jefferson GA 36 30 F 11 30-34 45:54.5 14:48/M
79 Elaine Bienacker Bogart GA 5 63 F 1 60-64 45:55.0 14:49/M
80 Steve Strickland Augusta GA 106 65 M 2 65-69 46:20.3 14:57/M
81 Amy Lajgot Winder GA 110 44 F 7 40-44 47:14.3 15:14/M
82 Wilson Page Athens GA 53 75 M 3 75-99 47:41.9 15:23/M
83 Dawn Polk Hoschton GA 65 43 F 8 40-44 47:59.6 15:29/M
84 Victoria Patrick Winder GA 57 55 F 3 55-59 48:01.3 15:29/M
85 Lauren Pohl Grayson GA 63 23 F 5 20-24 51:19.3 16:33/M
86 Judith Pohl Grayson GA 62 60 F 2 60-64 51:19.8 16:33/M
87 Tiffany Swart Monroe GA 88 31 F 12 30-34 52:01.3 16:47/M
88 Keith Thompson MONROE GA 95 54 M 3 50-54 52:20.0 16:53/M
89 Casey Bradley Monroe GA 105 45 M 3 45-49 56:03.8 18:05/M
90 Carolyn Briles Monroe GA 9 60 F 3 60-64 56:06.8 18:06/M
91 Robbin Bone Loganville GA 125 56 F 4 55-59 56:09.7 18:07/M
92 Lisa Ott Monroe GA 50 53 F 8 50-54 57:25.3 18:31/M
93 Carole Queen Monroe GA 121 61 F 4 60-64 57:30.3 18:33/M
94 Tyler Arnold 120 22 M 2 20-24 57:41.2 18:36/M