UMC For The Children 5K 2017 oa

2017 For the Children 5K 5K

2017 For the Children 5K

Overall Finish List

November 05, 2017


Results By Classic Race Services, LLC Classic Race Services

5K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Nate Jarrow Alpharetta GA 1347 14 M 1 11-14 19:36.5 6:19/M
2 Francisco Diaz GA 1337 24 M 1 20-24 22:47.6 7:21/M
3 Matthew Kajder Winder GA 1345 13 M 2 11-14 22:48.6 7:21/M
4 Nathan Jones Winder GA 1312 28 M 1 25-29 23:04.2 7:26/M
5 Jonathan Diaz Commerce GA 1343 18 M 1 15-19 23:29.2 7:35/M
6 Michael Cosmano Jefferson GA 1348 45 M 1 45-49 23:33.2 7:36/M
7 Lauren Freeman Cleveland GA 1356 35 M 1 35-39 23:43.1 7:39/M
8 Kolin Zimmer Braselton GA 1336 18 M 2 15-19 24:03.3 7:45/M
9 Rick Hayes Dahlonega GA 1310 59 M 1 55-59 24:09.1 7:47/M
10 David Beeland Hoschton GA 1302 48 M 2 45-49 24:17.7 7:50/M
11 Eric Patrick Winder GA 1321 58 M 2 55-59 24:47.7 8:00/M
12 Jimmy Miller Bowersville GA 1316 52 M 1 50-54 25:28.1 8:13/M
13 Jorge Diaz Commerce GA 1342 26 M 2 25-29 25:56.3 8:22/M
14 Kelly Holliday Winder GA 1311 46 F 1 45-49 26:58.7 8:42/M
15 Roger Keel Valley AL 1313 64 M 1 60-64 27:57.6 9:01/M
16 Olivia Vaughters Winder GA 1333 9 F 1 0-10 28:03.0 9:03/M
17 Paul Vaughters Winder GA 1334 36 M 2 35-39 28:04.3 9:03/M
18 Marie Johnson Arnoldsville GA 1362 36 F 1 35-39 28:35.7 9:13/M
19 David Oblinger Alpharetta GA 1346 67 M 1 65-69 28:44.1 9:16/M
20 Rachel Bailey Athens GA 1301 26 F 1 25-29 29:25.2 9:29/M
21 Erica Shepley Winder GA 1326 32 F 1 30-34 29:30.1 9:31/M
22 Derek Jesweak Bogart GA 1359 45 M 3 45-49 31:02.9 10:01/M
23 Richard Harrison Commerce GA 1358 66 M 2 65-69 31:22.6 10:07/M
24 Meredith Cameron Winder GA 1341 58 F 1 55-59 31:53.2 10:17/M
25 Veronica Doster Athens GA 1361 56 F 2 55-59 32:27.0 10:28/M
26 Natalie Morrow 1363 10 F 2 0-10 32:30.8 10:29/M
27 Ashley Morrrow 1364 40 F 1 40-44 32:31.8 10:29/M
28 Brenda Pryor Bethlehem GA 1323 55 F 3 55-59 33:22.4 10:46/M
29 Ronald Weaver Bethlehem GA 1353 45 M 4 45-49 33:36.7 10:50/M
30 Ridley Weaver Bethlehem GA 1355 10 M 1 0-10 33:48.6 10:54/M
31 Holly Sheats Winder GA 1325 43 F 2 40-44 34:29.6 11:07/M
32 Mallory Weaver Bethlehem GA 1354 14 F 1 11-14 35:35.2 11:29/M
33 Tom Wendle Suwanee GA 1350 64 M 2 60-64 36:02.6 11:37/M
34 Sue Chastain Danielsville GA 1339 67 F 1 65-69 36:05.0 11:38/M
35 Sara Kajder Winder GA 1344 42 F 3 40-44 36:05.3 11:38/M
36 Jim Latimer Gainesville GA 1314 76 M 1 75-99 36:16.1 11:42/M
37 Kathy Givens Douglasville GA 1308 69 F 2 65-69 40:17.3 13:00/M
38 Amanda Crane Winder GA 1303 32 F 2 30-34 43:34.9 14:03/M
39 Tammy Miller Bowersville GA 1317 48 F 2 45-49 44:27.1 14:20/M
40 Ernest Smallman Canton GA 1327 72 M 1 70-74 45:05.2 14:33/M
41 Wilson Page Athens GA 1349 75 M 2 75-99 46:35.6 15:02/M
42 Randy Booth Athens GA 1360 51 M 2 50-54 46:59.4 15:09/M
43 Linda Zeeman Atlanta GA 1335 73 F 1 70-74 48:39.5 15:42/M
44 Chris Scammon Rex GA 1324 71 M 2 70-74 48:40.6 15:42/M
45 Erilynn Shepley Winder GA 1365 5 F 3 0-10 57:02.7 18:24/M
46 Russell Shepley Winder GA 1338 38 M 3 35-39 57:03.7 18:24/M
47 Virginia Moyer Hoschton GA 1319 54 F 1 50-54 59:44.0 19:16/M
48 David Moyer Hoschton GA 1318 58 M 3 55-59 59:45.4 19:16/M
49 Pamela Sharpton Winder GA 1352 59 F 4 55-59 1:02:04.9 20:01/M
50 Annette Jones Winder GA 1340 27 F 2 25-29 1:02:41.0 20:13/M
51 Kim Roberts Winder GA 1357 44 F 4 40-44 1:02:55.0 20:18/M
52 Wayne Sharpton Auburn GA 1351 65 M 3 65-69 1:02:56.4 20:18/M
53 Nickie Leazer Winder GA 1315 44 F 5 40-44 1:03:12.0 20:23/M
54 Katie Epperson Winder GA 1304 18 F 1 15-19 1:03:29.2 20:29/M