Primal Rush 5K 2017 oa

2017 - Primal Rush 5K / 10K / 20K / FR 5K

2017 - Primal Rush 5K / 10K / 20K / FR

Overall Finish List

August 26, 2017


Results By Classic Race Services, LLC Classic Race Services

5K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Bradley Blaho 632 21 M 1 20-24 21:31.3 6:56/M
2 Tim Spradlin Oakwood GA 585 53 M 1 50-54 22:52.2 7:23/M
3 Hobbie Eckes Loganville GA` 612 44 M 1 40-44 22:59.4 7:25/M
4 Keith Camp Winder GA 516 47 M 1 45-49 25:39.0 8:16/M
5 Eduardo Denova Gainesville GA 532 16 M 1 15-19 27:00.8 8:43/M
6 David Benson Braselton GA 509 33 M 1 30-34 27:33.1 8:53/M
7 Jan Mulled 633 44 M 2 40-44 27:47.2 8:58/M
8 Scott Bennett Cumming GA 610 59 M 1 55-59 28:05.0 9:04/M
9 Landon Johnson Jefferson GA 603 10 M 1 0-10 28:26.4 9:10/M
10 Rick Hayes Dahlonega GA 547 59 M 2 55-59 28:29.4 9:11/M
11 Zachary Conway Sugar Hill GA 530 36 M 1 35-39 28:49.4 9:18/M
12 Mark Hanna Athens GA 606 55 M 3 55-59 29:16.4 9:26/M
13 Craig Patterson Cumming GA 611 30 M 2 30-34 29:40.8 9:34/M
14 Walker Barrett Gillsville GA 627 12 M 1 11-14 29:52.4 9:38/M
15 Chrissie Guenther Jefferson GA 543 43 F 1 40-44 30:00.3 9:41/M
16 Donna Marshall Watkinsville GA 609 51 F 1 50-54 30:07.3 9:43/M
17 Maria-Ximena Vasquez Johns Creek GA 586 30 F 1 30-34 30:12.3 9:45/M
18 David Beeland Hoschton GA 508 48 M 2 45-49 30:33.5 9:51/M
19 Michael Kober 631 45 M 3 45-49 31:15.2 10:05/M
20 Bob Lux Oakwood GA 613 41 M 3 40-44 31:25.5 10:08/M
21 Mike West Jefferson GA 617 43 M 4 40-44 32:02.8 10:20/M
22 Ashley McCoy Maysville GA 567 27 F 1 25-29 32:33.4 10:30/M
23 Matthew Robins Jefferson GA 579 10 M 2 0-10 32:51.1 10:36/M
24 Jamie Doublet Sugar Hill GA 533 24 F 1 20-24 32:53.1 10:36/M
25 Andrew Coile Danielsville GA 623 34 M 3 30-34 33:02.2 10:39/M
26 Jimmy Worley Covington GA 601 50 M 2 50-54 33:14.6 10:43/M
27 Duncan Blaho 634 50 M 3 50-54 33:16.1 10:44/M
28 Oliver Lindsey Watkinsville GA 561 31 M 4 30-34 33:32.9 10:49/M
29 Barbara Gooch Jefferson GA 541 63 F 1 60-64 33:33.3 10:49/M
30 Hanna Long Jefferson GA 562 43 F 2 40-44 34:22.6 11:05/M
31 David Oblinger Alpharetta GA 604 66 M 1 65-69 35:26.1 11:26/M
32 Nicole Carmical Flowery Branch GA 520 15 F 1 15-19 35:31.9 11:27/M
33 Julie Doublet Clarkesville GA 534 51 F 2 50-54 35:47.8 11:33/M
34 Adam Elrod Toccoa GA 607 41 M 5 40-44 36:08.3 11:39/M
35 Shabnam Shehee Hoschton GA 582 32 F 2 30-34 36:09.3 11:40/M
36 Hannah Duke Winder GA 536 34 F 3 30-34 36:21.8 11:44/M
37 Esther McInnis Grayson GA 570 34 F 4 30-34 36:22.2 11:44/M
38 Jen Ingle Statham GA 554 33 F 5 30-34 37:03.5 11:57/M
39 Veronica Doster Athens GA 624 55 F 1 55-59 37:39.6 12:09/M
40 Michael Taylor Gainesville GA 622 62 M 1 60-64 37:42.8 12:10/M
41 Sharon Williams Winder GA 590 55 F 2 55-59 37:58.8 12:15/M
42 Jeff Holland Jefferson GA 550 41 M 6 40-44 38:01.8 12:16/M
43 Brittany Klugh Commerce GA 559 24 F 2 20-24 38:06.8 12:17/M
44 Siboney Jimenez Gainesville GA 556 24 F 3 20-24 38:10.2 12:19/M
45 Frank Paul Pendergrass GA 575 52 M 4 50-54 38:26.6 12:24/M
46 Andrea Joy Butrum Loganville GA 514 45 F 1 45-49 38:38.4 12:28/M
47 Deanna Williams Braselton GA 589 47 F 2 45-49 38:45.5 12:30/M
48 Erica Shepley Winder GA 583 32 F 6 30-34 38:51.6 12:32/M
49 Jolie Guenther Jefferson GA 544 10 F 1 0-10 39:00.4 12:35/M
50 Pamela Carmical Flowery Branch GA 521 47 F 3 45-49 39:10.8 12:38/M
51 Harold Benton Leesburg GA 510 60 M 2 60-64 39:16.0 12:40/M
52 Martha Worley Covington GA 602 48 F 4 45-49 40:10.1 12:57/M
53 Kellen Harris Athens GA 546 25 M 1 25-29 40:23.7 13:02/M
54 Randy Booth Athens GA 625 51 M 5 50-54 41:02.4 13:14/M
55 Brien Duke Winder GA 535 37 M 2 35-39 41:03.3 13:15/M
56 Bill Costantino Jefferson GA 614 74 M 1 70-74 41:50.0 13:30/M
57 Elke Yath Bogart GA 591 39 F 1 35-39 42:47.2 13:48/M
58 Gabi Coile Danielsville GA 527 7 F 2 0-10 43:01.3 13:53/M
59 Melinda Black Clarkesville GA 511 52 F 3 50-54 43:02.9 13:53/M
60 D Mealor Eastanollee GA 608 53 M 6 50-54 43:49.3 14:08/M
61 Janis Robins Jefferson GA 578 47 F 5 45-49 44:00.8 14:12/M
62 Chris Brown Hull GA 513 55 M 4 55-59 44:46.6 14:26/M
63 Jessica Jackson Winder GA 555 31 F 7 30-34 44:49.0 14:27/M
64 Michael Murray Winder GA 574 66 M 2 65-69 44:49.3 14:27/M
65 Halle Barrett Gillsville GA 626 11 F 1 11-14 46:31.4 15:00/M
66 Rodney Dale Gillsville GA 619 45 M 4 45-49 46:37.2 15:02/M
67 Whitney Hudson Winder GA 552 33 F 8 30-34 46:46.3 15:05/M
68 Dwayne Ansley Jefferson GA 501 55 M 5 55-59 47:10.8 15:13/M
69 Renee Ansley Jefferson GA 502 54 F 4 50-54 47:32.9 15:20/M
70 George Southgate Calhoun GA 584 70 M 2 70-74 49:58.0 16:07/M
71 Steven Hoard Winder GA 548 37 M 3 35-39 50:20.8 16:14/M
72 David Carithers Commerce GA 517 49 M 5 45-49 50:23.2 16:15/M
73 Brittany MacPherson Winder GA 564 35 F 2 35-39 51:28.4 16:36/M
74 Ashley Hunnicutt Maysville GA 553 37 F 3 35-39 52:37.2 16:58/M
75 Charlie Watson Jefferson GA 587 52 M 7 50-54 52:38.2 16:59/M
76 Debbie Jones Commerce GA 557 62 F 2 60-64 53:11.5 17:09/M
77 Johnathan Weaver Pendergrass GA 588 38 M 4 35-39 53:12.0 17:10/M
78 Kathy Givens Douglasville GA 539 68 F 1 65-69 53:32.6 17:16/M
79 Katelyn Galloway Commerce GA 538 20 F 4 20-24 53:33.0 17:16/M
80 Sarah McGee Commerce GA 569 28 F 2 25-29 53:36.3 17:17/M
81 Jan Carithers Commerce GA 518 47 F 6 45-49 54:25.3 17:33/M
82 Candace Kemp Jefferson GA 558 46 F 7 45-49 54:56.7 17:43/M
83 Meghan Cheatham Commerce GA 525 15 F 2 15-19 57:02.7 18:24/M
84 Kelsey Blalock Commerce GA 512 39 F 4 35-39 57:04.1 18:25/M
85 Brenda Moore Jefferson GA 572 63 F 3 60-64 57:27.6 18:32/M
86 Teal Glover Jefferson GA 540 48 F 8 45-49 57:36.4 18:35/M
87 Guadalyse Morales Gainesville GA 573 21 F 5 20-24 58:04.5 18:44/M
88 Zachary Cash Jefferson GA 522 23 M 2 20-24 58:05.9 18:44/M
89 Chris Scammon Rex GA 580 71 M 3 70-74 59:14.3 19:06/M
90 Tony Hoard Winder GA 549 41 F 3 40-44 1:00:49.3 19:37/M
91 Sandra Mainor Winder GA 565 45 F 9 45-49 1:01:02.4 19:41/M
92 Kaitlyn Harris Winder GA 545 24 F 6 20-24 1:01:05.9 19:42/M
93 Debbie Day Dacula GA 628 57 F 3 55-59 1:01:15.6 19:45/M
94 Jacqueline Claus Bethlehem GA 621 45 F 10 45-49 1:01:16.0 19:46/M
95 Gloria Baker Winder GA 505 50 F 5 50-54 1:01:20.1 19:47/M
96 Joana Castaneda Commerce GA 523 32 F 9 30-34 1:02:30.6 20:10/M
97 Brianna Goodman Winder GA 542 25 F 3 25-29 1:02:30.6 20:10/M
98 Peggy Mauldin Watkinsville GA 566 58 F 4 55-59 1:03:58.8 20:38/M
99 Melissa Lord Watkinsville GA 563 53 F 6 50-54 1:04:00.3 20:39/M
100 Bobby Baker Winder GA 504 53 M 8 50-54 1:04:14.6 20:43/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
101 Jailyn Camp Winder GA 515 12 F 2 11-14 1:04:29.1 20:48/M
102 Wanda Scott Athens GA 581 55 F 5 55-59 1:04:30.5 20:48/M
103 Sue Chastain Danielsville GA 524 67 F 2 65-69 1:05:06.6 21:00/M
104 Matthew Fisher Athens GA 618 33 M 5 30-34 1:07:52.3 21:54/M
105 Lauren Coile Danielsville GA 528 34 F 10 30-34 1:07:53.3 21:54/M
106 Amanda McCurry Commerce GA 568 31 F 11 30-34 1:07:58.5 21:55/M
107 Kenyata Peters Winder GA 577 40 F 4 40-44 1:07:59.2 21:56/M
108 Ian Corey Winder GA 531 29 M 2 25-29 1:08:19.0 22:02/M
109 Travis Adams Danielsville GA 616 50 M 9 50-54 1:13:57.0 23:51/M
110 Abigail Coile Danielsville GA 526 6 F 3 0-10 1:19:56.1 25:47/M
111 Amanda Patton 620 34 F 12 30-34 1:20:17.2 25:54/M
112 Dawn Ferry Jefferson GA 615 49 F 11 45-49 1:20:17.5 25:54/M
113 Jim Latimer Gainesville GA 560 75 M 1 75-99 1:30:23.0 29:09/M