CFES Mustang STEMpede 10K 2018 oa

2018 - CFES STEMpede 5k/10k 10K

2018 - CFES STEMpede 5k/10k

Overall Finish List

February 03, 2018


Results By Classic Race Services, LLC Classic Race Services

10K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Harrison Morris Bishop GA 1741 17 M 1 15-19 37:44.1 6:05/M
2 Wesley John Bishop GA 1740 17 M 2 15-19 37:44.9 6:05/M
3 Brian Brodrick Watkinsville GA 1717 42 M 1 40-44 45:16.2 7:18/M
4 Jason Caudle Watkinsville GA 18 40 M 2 40-44 45:17.3 7:18/M
5 Lauren Patterson Watkinsville GA 1731 36 F 1 35-39 47:00.6 7:35/M
6 Rachel Florence Watkinsville GA 1720 34 F 1 30-34 47:18.0 7:38/M
7 Laura Johnson Watkinsville GA 1738 49 F 1 45-49 50:36.4 8:10/M
8 Alexander Irvine Athens GA 1723 36 M 1 35-39 50:39.1 8:10/M
9 Molly Meeks Watkinsville GA 1729 12 F 1 11-14 50:41.7 8:10/M
10 Lee Jackson Watkinsville GA 1724 39 M 2 35-39 50:47.2 8:11/M
11 Megan Haegi Watkinsville GA 1751 36 F 2 35-39 52:03.3 8:24/M
12 Paul Guest Nicholson GA 1744 55 M 1 55-59 54:50.1 8:51/M
13 Jon Ashcraft Winder GA 1712 26 M 1 25-29 54:58.5 8:52/M
14 Susan Dodge Watkinsville GA 1719 53 F 1 50-54 55:15.7 8:55/M
15 Ivey Meeks Watkinsville GA 1728 15 F 1 15-19 55:37.7 8:58/M
16 Michelle Franklin Monroe GA 1721 38 F 3 35-39 55:54.7 9:01/M
17 Derryl Knight Statham GA 1743 42 M 3 40-44 57:43.4 9:19/M
18 Tap Bennett Athens GA 1716 40 M 4 40-44 57:45.2 9:19/M
19 Randy Randall Watkinsville GA 1732 57 M 2 55-59 59:10.5 9:33/M
20 Katie Chapman Athens GA 1718 32 F 2 30-34 1:00:33.0 9:46/M
21 Wayne Baggett Winder GA 1713 52 M 1 50-54 1:02:49.4 10:08/M
22 Richard Harrison Commerce GA 1742 66 M 1 65-69 1:03:06.8 10:11/M
23 Heather Watson Bishop GA 1735 43 F 1 40-44 1:03:45.9 10:17/M
24 Amy Swingle Watkinsville GA 1734 42 F 2 40-44 1:03:50.9 10:18/M
25 John Johnson Indian River MI 1726 73 M 1 70-74 1:06:18.8 10:42/M
26 David Beeland Hoschton GA 1715 49 M 1 45-49 1:10:33.5 11:23/M
27 Brenda Cooter Grovetown GA 1739 71 F 1 70-74 1:18:26.6 12:39/M
28 Franklin Lamb Statesboro GA 1727 43 M 5 40-44 1:18:56.2 12:44/M
29 Allison Ashcraft Winder GA 1711 25 F 1 25-29 1:20:33.4 13:00/M
30 Kristin Stalvey Athens GA 1733 24 F 1 20-24 1:20:35.1 13:00/M
31 Norma Young Watkinsville GA 1737 50 F 2 50-54 1:20:36.5 13:00/M
32 Dorothy Johnson Indian River MI 1725 73 F 2 70-74 1:25:15.2 13:45/M