Giddy Up 5K 2018 oa

GIDDY UP 5K 5K

GIDDY UP 5K

Overall Finish List

May 19, 2018


Results By Classic Race Services, LLC Classic Race Services

5K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Paul Arrambide Gainesville GA 639 15 M 1 11-19 22:23.3 7:13/M
2 Alex Arrambide 638 13 M 2 11-19 22:24.4 7:14/M
3 Ross Walker Gainesville GA 667 50 M 1 50-59 22:30.2 7:15/M
4 Catherine Jensen Atlanta GA 441 30 F 1 30-39 22:33.6 7:16/M
5 Craig Wester Dahlonega GA 668 45 M 1 40-49 24:08.2 7:47/M
6 Nancy Dalman 646 51 F 1 50-59 24:08.4 7:47/M
7 Barrett Rodgers Dahlonega GA 663 25 M 1 20-29 24:08.5 7:47/M
8 James Daniel Dahlonega GA 310 42 M 2 40-49 24:28.9 7:54/M
9 James Hearn Dahlonega GA 648 47 M 3 40-49 24:33.7 7:55/M
10 Jeffrey Pruitt Dahlonega GA 662 18 M 3 11-19 24:33.8 7:55/M
11 Josh Haymore Cleveland GA 647 28 M 2 20-29 24:52.0 8:01/M
12 Maggie Jensen Gainesville GA 650 29 F 1 20-29 25:11.5 8:07/M
13 Allison Hogue Dawsonville GA 649 34 F 2 30-39 25:19.5 8:10/M
14 Holden Walker Gainesville GA 666 14 M 4 11-19 27:10.2 8:46/M
15 John Carroll Cumming GA 442 51 M 2 50-59 27:43.4 8:56/M
16 Susan Heikkila Cumming GA 279 23 F 2 20-29 28:09.3 9:05/M
17 Bill Heikkila Cumming GA 280 69 M 1 60-99 28:10.6 9:05/M
18 Tyler Rodtke Suwanee GA 664 18 M 5 11-19 29:35.2 9:33/M
19 Jake Bentley 641 44 M 4 40-49 29:41.6 9:35/M
20 Joe Kaczor Atlanta GA 651 46 M 5 40-49 29:54.3 9:39/M
21 Judy Powell Dahlonega GA 476 56 F 2 50-59 29:57.4 9:40/M
22 Dixon Poole Cumming GA 660 55 M 3 50-59 30:28.6 9:50/M
23 Lauren Moore Cumming GA 658 30 F 3 30-39 31:19.0 10:06/M
24 Colson Bentley 640 10 M 1 0-10 31:25.4 10:08/M
25 Trey Weatherford Gainesville GA 368 29 M 3 20-29 31:29.2 10:09/M
26 Wendy Poole Cumming GA 661 50 F 3 50-59 31:46.8 10:15/M
27 Laurie Moore 659 56 F 4 50-59 33:21.8 10:45/M
28 Tom Wendle Suwanee GA 309 65 M 2 60-99 33:45.7 10:53/M
29 Lee Lampris Tucker GA 652 75 M 3 60-99 39:24.9 12:43/M
30 Hannah Herndon Flowery Branch GA 443 10 F 1 0-10 39:29.3 12:44/M
31 Diane Konke Cumming GA 521 59 F 5 50-59 39:31.8 12:45/M
32 Mark Byrd Dahlonega GA 477 64 M 4 60-99 42:40.4 13:46/M
33 Jennifer Fuqua Gainesville GA 335 45 F 1 40-49 45:57.7 14:49/M
34 Evan Matesvac Lawrenceville GA 655 11 M 6 11-19 47:34.4 15:21/M
35 Michael Matesvac Lawrenceville GA 656 46 M 6 40-49 47:35.6 15:21/M
36 Betty Maurer Cumming GA 657 69 F 1 60-99 49:14.4 15:53/M
37 Anayi Maestri Atlanta GA 654 37 F 4 30-39 52:18.4 16:52/M
38 Maria Maestri Atlanta GA 699 12 F 1 11-19 52:19.7 16:53/M
39 Adrieska Zapata Atlanta GA 670 16 F 2 11-19 52:21.3 16:53/M
40 Ashton Walker Gainesville GA 665 13 M 7 11-19 54:03.3 17:26/M
41 Daenecia Hines Cumming GA 885 14 F 3 11-19 54:04.7 17:26/M
42 Teree Nethery Dahlonega GA 444 62 F 2 60-99 54:40.3 17:38/M
43 Anna Weatherford Gainesville GA 399 29 F 3 20-29 56:07.4 18:06/M
44 Linda Byrd Dahlonega GA 400 63 F 3 60-99 56:08.8 18:06/M
45 Wendy Thompson Gainesville GA 522 49 F 2 40-49 57:57.6 18:42/M
46 Juna Thompson Gainesville GA 533 15 F 4 11-19 57:58.6 18:42/M
47 Abby Doedens Cumming GA 884 16 F 5 11-19 57:58.8 18:42/M
48 Wendy Miller Gainesville GA 886 49 F 3 40-49 58:43.2 18:56/M
49 Hannah Miller Gainesville GA 835 20 F 4 20-29 58:48.8 18:58/M