Run For Veterans 5K 2018 oa

2018 Run For Veterans 5K 5K

2018 Run For Veterans 5K

Overall Finish List

June 09, 2018


Results By Classic Race Services, LLC Classic Race Services

5K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Alex Thomas Bogart GA 974 16 M 1 11-19 18:24.3 5:56/M
2 Max Pearson Bishop GA 134 15 M 2 11-19 19:20.6 6:14/M
3 Tim Spradlin Oakwood GA 143 53 M 1 50-59 19:25.0 6:16/M
4 Kohki Ishii Gainesville GA 122 34 M 1 30-39 20:28.7 6:36/M
5 Toshikazu Kawamoto Duluth GA 972 32 M 2 30-39 20:50.7 6:43/M
6 Bo Hancock Athens GA 971 15 M 3 11-19 21:12.5 6:50/M
7 Shoichiro Nagaishi Duluth GA 131 36 M 3 30-39 21:32.4 6:57/M
8 Paul Vaughters Winder GA 147 36 M 4 30-39 23:02.3 7:26/M
9 Wade Bell Dacula GA 108 46 M 1 40-49 24:23.5 7:52/M
10 Jose Oregon Winder GA 978 46 M 2 40-49 25:09.6 8:07/M
11 Olivia Vaughters Winder GA 146 9 F 1 0-10 25:16.2 8:09/M
12 Amy Martin Winder Ga GA 975 43 F 1 40-49 25:31.5 8:14/M
13 Jimmy Cobb Bogart GA 983 55 M 2 50-59 26:15.9 8:28/M
14 Patrick Crown Lawrenceville GA 115 32 M 5 30-39 26:34.3 8:34/M
15 Randall Pearson Ga GA 135 52 M 3 50-59 26:54.1 8:41/M
16 Liam Johnson Johns Creek GA 123 37 M 6 30-39 28:33.0 9:13/M
17 Stephanie Bailey Hoschton GA 104 18 F 1 11-19 29:15.0 9:26/M
18 Hillary Jones Bethlehem GA 981 31 F 1 30-39 29:19.8 9:27/M
19 Rosa Martinez Norcross GA 128 48 F 2 40-49 30:12.4 9:45/M
20 Corissa Howard Winder GA 977 42 F 3 40-49 30:34.1 9:52/M
21 Brian Neal Oxford GA 132 39 M 7 30-39 30:44.5 9:55/M
22 Kevin Godfrey Flowery Branch GA 969 48 M 3 40-49 30:51.1 9:57/M
23 Tania Martinez Winder GA 980 36 F 2 30-39 30:52.7 9:57/M
24 Lori Cronin Lawrenceville GA 114 51 F 1 50-59 31:27.7 10:09/M
25 Christopher Baker Oakwood GA 105 35 M 8 30-39 31:40.1 10:13/M
26 Danny Lin Alto GA 127 17 M 4 11-19 32:26.3 10:28/M
27 Dominick Wright Dacula GA 150 11 M 5 11-19 34:16.7 11:03/M
28 Bekah Panyard Bethlehem GA 979 32 F 3 30-39 34:37.4 11:10/M
29 Stephanie Burgess Bethlehem GA 982 52 F 2 50-59 34:39.1 11:11/M
30 Daniel Tello Bogart GA 145 16 M 6 11-19 34:40.6 11:11/M
31 Ashlyn Bell Dacula GA 107 12 F 2 11-19 34:49.5 11:14/M
32 Ashley Kinney Statham GA 125 32 F 4 30-39 35:15.9 11:22/M
33 Wendy Cogan Snellville GA 111 41 F 4 40-49 35:48.8 11:33/M
34 Jessie Robinette Bogart GA 138 26 F 1 20-29 36:11.0 11:40/M
35 Mark Bailey Hoschton GA 103 54 M 4 50-59 36:14.6 11:41/M
36 Jacob Roberts Winder GA 976 12 M 7 11-19 36:17.5 11:42/M
37 Teresa Dove Danielsville GA 117 55 F 3 50-59 40:25.8 13:02/M
38 Theresa Hagan Dacula GA 121 53 F 4 50-59 41:48.9 13:29/M
39 Beth Allinger Statham GA 102 31 F 5 30-39 45:39.2 14:44/M
40 Tim Fetterman Conyers GA 118 50 M 5 50-59 46:13.2 14:55/M
41 Wendy Overstreet Winder GA 133 51 F 5 50-59 48:32.7 15:39/M
42 Zachary Bailey Loganville GA 973 44 M 4 40-49 50:45.2 16:22/M
43 Mark Supic Buford GA 144 59 M 6 50-59 51:10.5 16:30/M
44 Stephenie Brown Lawrenceville GA 110 36 F 6 30-39 52:11.8 16:50/M
45 Gail Schoepf Buford GA 140 58 F 6 50-59 52:13.7 16:51/M
46 Ryleigh Brown Lawrenceville GA 109 5 F 2 0-10 52:15.5 16:51/M
47 Melissa Cox Monroe GA 113 45 F 5 40-49 53:47.5 17:21/M
48 Tina Lawrence Winder GA 126 44 F 6 40-49 56:23.8 18:11/M
49 Ashley Garner Flowery Br GA 119 30 F 7 30-39 58:42.9 18:56/M
50 Kristi Slater Flowery Br GA 141 30 F 8 30-39 58:44.9 18:57/M
51 Heather Baker Oakwood GA 106 31 F 9 30-39 58:46.6 18:57/M
52 Georgie Walters Winder GA 149 22 F 2 20-29 59:16.5 19:07/M
53 Denise Walls Winder GA 968 44 F 7 40-49 59:19.5 19:08/M
54 Wanda Dent Columbia SC 970 64 F 1 60-69 1:04:13.5 20:43/M
55 Stephanie Dent Winder GA 116 44 F 8 40-49 1:04:16.4 20:44/M
56 Kurtis Wright Dacula GA 151 55 M 7 50-59 1:06:11.2 21:21/M
57 Lakesha Wright Dacula GA 152 36 F 10 30-39 1:06:22.5 21:25/M