Buggython 10K 2019 oa

2019 - BUGGYTHON 5K/10K 10K

2019 - BUGGYTHON 5K/10K

Overall Finish List

September 21, 2019


Results By Classic Race Services, LLC Classic Race Services

10K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Anthony Parker 1959 19 M 1 Overall 39:26.8 6:22/M
2 Allan Muise Barnesville GA 1923 15 M 1 15-19 40:04.1 6:28/M
3 Jared Hammond Bonaire GA 1953 39 M 1 35-39 41:38.6 6:43/M
4 Calvin Adams Barnesville GA 1951 28 M 1 25-29 42:21.4 6:50/M
5 Hunter Banks Milner GA 1954 16 M 2 15-19 42:59.8 6:56/M
6 David Partington Fayetteville GA 1928 59 M 1 Masters 45:21.9 7:19/M
7 Mitchell Sinyard Hawkinsville GA 1935 58 M 1 55-59 46:58.8 7:35/M
8 Donnie Chaffin Hampton GA 1952 59 M 2 55-59 47:57.9 7:44/M
9 Winston Symmes Perry GA 1937 43 M 1 40-44 48:37.3 7:50/M
10 Steve Layman Gainesville FL 1919 48 M 1 45-49 50:01.4 8:04/M
11 Terry Patterson Macon GA 1313 64 M 1 60-64 50:01.6 8:04/M
12 Paul Collins Thomaston GA 1910 53 M 1 50-54 50:17.6 8:07/M
13 Adam Molina Zebulon GA 1922 14 M 1 11-14 50:48.5 8:12/M
14 Aprille Oxenford Thomaston GA 1927 36 F 1 Overall 51:07.9 8:15/M
15 Goober Owen Thomaston GA 1962 60 M 2 60-64 53:48.2 8:41/M
16 Chris Radney Barnesville GA 1932 50 M 2 50-54 54:01.3 8:43/M
17 Larry W Carpenter Lizella GA 1956 63 M 3 60-64 54:03.1 8:43/M
18 Hideo Obayashi Newnan GA 1924 45 M 2 45-49 54:49.8 8:50/M
19 Todd Pass Williamson GA 1929 44 M 2 40-44 55:20.6 8:55/M
20 John Eck Valdosta GA 1912 41 M 3 40-44 55:54.0 9:01/M
21 Sophie Marlyne Milner GA 252 14 F 1 11-14 55:59.6 9:02/M
22 Jill Gates Orchard Hill GA 1913 52 F 1 Masters 56:22.6 9:05/M
23 Davis Callaway Forsyth GA 1909 13 M 2 11-14 57:36.7 9:17/M
24 Caleb Miller Griffin GA 260 12 M 3 11-14 57:37.1 9:18/M
25 Wheels Johnson Milledgeville GA 1918 56 M 3 55-59 57:39.6 9:18/M
26 Robert Simpson Milledgeville GA 1934 47 M 3 45-49 57:40.8 9:18/M
27 Joseph Davis Barnesville GA 1955 13 M 4 11-14 57:52.7 9:20/M
28 Everett Horne Barnesville GA 243 12 M 5 11-14 58:00.0 9:21/M
29 Laura Callaway Forsyth GA 1963 44 F 1 40-44 58:11.7 9:23/M
30 Daniel McChargue Thomaston GA 1921 31 M 1 30-34 1:00:59.7 9:50/M
31 Matthew Phillips Thomaston GA 1931 29 M 2 25-29 1:01:02.7 9:51/M
32 Julia Thompson Kathleen GA 1938 45 F 1 45-49 1:01:38.1 9:56/M
33 Shannon Hill Zebulon GA 1917 29 F 1 25-29 1:01:53.4 9:59/M
34 Todd Simpson Jackson GA 1966 47 M 4 45-49 1:02:31.7 10:05/M
35 Michael Overstreet Decatur GA 1926 45 M 5 45-49 1:03:27.0 10:14/M
36 Barry Heffernan Griffin GA 1916 64 M 4 60-64 1:04:19.2 10:22/M
37 David Badertscher Mcdonough GA 1908 70 M 1 70-74 1:04:51.4 10:28/M
38 Amanda Weldon 1960 33 F 1 30-34 1:05:20.6 10:32/M
39 Allie Andrews 1957 28 F 2 25-29 1:05:21.0 10:32/M
40 Elaine Mangham Molena GA 1920 67 F 1 65-69 1:06:10.8 10:40/M
41 Nicole Tillery Barnesville GA 1939 41 F 2 40-44 1:06:28.1 10:43/M
42 Alicia Simpson Jackson GA 1933 45 F 2 45-49 1:06:30.1 10:44/M
43 Andrew Strickland Macon GA 1936 48 M 6 45-49 1:06:39.5 10:45/M
44 Jimmy Truluck Barnesville GA 1940 48 M 7 45-49 1:06:47.7 10:46/M
45 Caden Faulkner Barnesville GA 1964 14 M 6 11-14 1:07:44.1 10:55/M
46 Kathy Darden Culloden GA 1911 57 F 1 55-59 1:07:56.0 10:57/M
47 Angela Kiker Newnan GA 1958 51 F 1 50-54 1:11:00.3 11:27/M
48 Chad Williams Barnesville GA 1942 47 M 8 45-49 1:18:41.5 12:41/M
49 Ashleighanne Andrews Barnesville GA 1967 31 F 2 30-34 1:21:05.9 13:05/M
50 Christian Strckland 1961 33 M 2 30-34 1:21:07.7 13:05/M
51 Kathy Givens Douglasville GA 1914 70 F 1 70-74 1:25:25.9 13:47/M
52 Lori Harrison Williamson GA 1915 60 F 1 60-64 1:25:45.9 13:50/M