Run For Life 5K 2019 oa

Run for Life 5K Run for a Life 5K

Run for Life 5K

Overall Finish List

October 05, 2019


Results By Classic Race Services, LLC Classic Race Services

Run for a Life 5K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Benjamin Pettett Lilburn GA 293 22 M 1 20-24 18:02.0 5:49/M
2 Stephen Clark Gainesville GA 394 16 M 1 15-19 18:23.9 5:56/M
3 Kohlton Bloom Gainesville GA 120 18 M 2 15-19 19:21.0 6:15/M
4 Josh Clark Gainesville GA 393 40 M 1 40-44 19:28.9 6:17/M
5 Jonathan Ryan Gainesville GA 340 17 M 3 15-19 19:37.5 6:20/M
6 Owen Tracy Gainesville GA 368 15 M 4 15-19 19:41.3 6:21/M
7 Alex Fowler Auburn GA 186 15 M 5 15-19 19:44.9 6:22/M
8 William Knight Gainesville GA 235 13 M 1 11-14 19:46.8 6:23/M
9 Miles Tracy Gainesville GA 367 12 M 2 11-14 19:48.5 6:23/M
10 Kade Bloom Gainesville GA 118 19 M 6 15-19 20:34.5 6:38/M
11 Jonathan Ross Gainesville GA 331 17 M 7 15-19 20:53.4 6:44/M
12 Joshua Padilla Gainesville GA 284 17 M 8 15-19 20:56.8 6:45/M
13 Nathaniel Olaires Hoschton 282 16 M 9 15-19 21:03.8 6:47/M
14 Jonathan Rojas Ellijay GA 321 15 M 10 15-19 21:04.2 6:48/M
15 Nathan Fruhwirth Hoschton GA 188 15 M 11 15-19 21:05.7 6:48/M
16 Chip Kiel Flowery Branch GA 228 65 M 1 65-69 21:08.5 6:49/M
17 Elissa Oliver Gainesville GA 392 16 F 1 15-19 21:12.4 6:50/M
18 Mary Tollett Johns Creek GA 442 43 F 1 40-44 21:18.2 6:52/M
19 Dylan Thomas Braselton 362 18 M 12 15-19 21:29.4 6:56/M
20 Josiah Dolan Buford 180 10 M 1 0-10 21:32.7 6:57/M
21 Emitt Tracy Gainesville 366 11 M 3 11-14 21:34.4 6:57/M
22 Zachary Hames Hoschton 205 15 M 13 15-19 21:52.2 7:03/M
23 Pierce Mudd Gainesville GA 438 15 M 14 15-19 21:57.0 7:05/M
24 Haldey Rule Gainesville 337 16 M 15 15-19 22:16.1 7:11/M
25 Wesley Daniel Gainesville GA 156 15 M 16 15-19 22:18.6 7:12/M
26 Mark Babel Cleveland 108 36 M 1 35-39 22:34.8 7:17/M
27 Riley Tracy Gainesville GA 369 38 M 2 35-39 22:37.0 7:18/M
28 Klay Bloom Gainesville GA 119 14 M 4 11-14 22:46.3 7:21/M
29 Jessica Flowers Gainesville GA 185 35 F 1 35-39 22:52.9 7:23/M
30 Addison Harmon Braselton 206 11 F 1 11-14 22:58.8 7:25/M
31 Jennifer Williford Gainesville 379 38 F 2 35-39 23:00.8 7:25/M
32 Stefan Kimming Gothenburg 435 54 M 1 50-54 23:16.2 7:30/M
33 Hudson Danielson Gainesville 158 13 M 5 11-14 23:24.2 7:33/M
34 Ray Lecture Gainesville GA 247 57 M 1 55-59 23:32.4 7:35/M
35 Juan Hernandez Gainesville 446 31 M 1 30-34 23:44.2 7:39/M
36 Guillermo Escamilla Gainesville GA 390 44 M 2 40-44 23:48.4 7:41/M
37 Abigail Dolan Buford GA 175 15 F 2 15-19 24:03.3 7:45/M
38 Henly Marsh Flowery Branch 262 13 M 6 11-14 24:49.4 8:00/M
39 Drew Pearigen Gainesville 289 23 M 2 20-24 24:51.1 8:01/M
40 Mark Maksimenko Winder GA 256 13 M 7 11-14 24:53.0 8:02/M
41 Hope Dolan Gainesville 179 12 F 2 11-14 24:53.4 8:02/M
42 Kayla Hall Newburn 204 25 F 1 25-29 24:56.9 8:03/M
43 Joseph Rojas Dahlonega 322 8 M 2 0-10 24:58.7 8:03/M
44 Joy Rojas Dahlonega 323 17 F 3 15-19 25:00.2 8:04/M
45 Stephen Pettett Lilburn GA 299 32 M 2 30-34 25:07.4 8:06/M
46 Jose Del Rio Gainesville 162 23 M 3 20-24 25:24.4 8:12/M
47 Bradley Schuman Jefferson 343 13 M 8 11-14 25:25.8 8:12/M
48 Maloree Bloom Gainesville GA 123 16 F 4 15-19 25:27.3 8:13/M
49 Chester Olaires Hoschton 280 42 M 3 40-44 25:32.9 8:14/M
50 Sam Meraz Gainesville GA 267 37 M 3 35-39 25:35.4 8:15/M
51 Brent Haley Buford 202 44 M 4 40-44 25:45.1 8:18/M
52 Caleb Maksimenko Winder GA 254 10 M 3 0-10 25:51.0 8:20/M
53 Steven Ryan Hoschton GA 342 50 M 2 50-54 25:52.5 8:21/M
54 Lucus Sheridan Gainesville 352 8 M 4 0-10 25:55.7 8:22/M
55 Valery Escamilla Gainesville GA 391 13 F 3 11-14 25:57.7 8:22/M
56 Maddox Glutting ainesville 192 13 M 9 11-14 26:00.4 8:23/M
57 Emery Marsh Flowery Branch 261 15 F 5 15-19 26:03.3 8:24/M
58 Garrison Riker Buford 311 15 M 17 15-19 26:05.5 8:25/M
59 Levi Clark Gainesville GA 395 9 M 5 0-10 26:08.4 8:26/M
60 Jenna Haley Buford 203 15 F 6 15-19 26:10.8 8:26/M
61 Adelaida Olson Atlanta GA 283 23 F 1 20-24 26:16.4 8:28/M
62 Chelsey Clark Flowery Branch 396 36 F 3 35-39 26:29.9 8:33/M
63 Lauren Schuman Jefferson GA 344 52 F 1 50-54 26:32.4 8:34/M
64 Christian Conway Hoschton GA 441 21 M 4 20-24 26:34.1 8:34/M
65 Melissa Danielson Lawrenceville GA 159 44 F 2 40-44 26:35.8 8:35/M
66 Lisa Marsh Flowery branch 447 40 F 3 40-44 26:38.8 8:35/M
67 Isabella Delong Braselton 163 11 F 4 11-14 26:42.3 8:37/M
68 Evan Jenkins Gainesville 224 14 M 10 11-14 26:45.8 8:38/M
69 Matthew Olaires Hoschton 281 13 M 11 11-14 27:01.3 8:43/M
70 Isaac Sheridan Bowersville 348 12 M 12 11-14 27:05.2 8:44/M
71 James Pettett Lilburn GA 294 27 M 1 25-29 27:11.9 8:46/M
72 Olivia Daniel Gainesville GA 155 13 F 5 11-14 27:13.9 8:47/M
73 Isaac Dinn Gainesville 172 15 M 18 15-19 27:19.5 8:49/M
74 Josh Dinn Gainesville 173 13 M 13 11-14 27:21.5 8:49/M
75 Kelton Reynolds Cleveland 310 12 M 14 11-14 27:28.6 8:52/M
76 Davis Rowan Auburn 333 10 M 6 0-10 27:29.5 8:52/M
77 Mallory Kilgore Gainesville GA 232 13 F 6 11-14 27:32.5 8:53/M
78 Horacio Alberto Gainesville GA 102 41 M 5 40-44 27:44.1 8:57/M
79 Amy Ellen Carnesville 233 43 F 4 40-44 27:50.8 8:59/M
80 Ayla Tracy Gainesville 365 9 F 1 0-10 27:53.3 9:00/M
81 Joy Ryan Gainesville 341 13 F 7 11-14 27:56.6 9:01/M
82 Joey Ciotti Braselton 140 9 M 7 0-10 27:58.4 9:01/M
83 Ellie Danielson Lawrenceville GA 157 15 F 7 15-19 28:00.0 9:02/M
84 Hayley Fruhwirth Hoschton 187 24 F 2 20-24 28:01.7 9:02/M
85 Jacob Sheridan Bowersville 349 6 M 8 0-10 28:06.2 9:04/M
86 Charles Dolan Buford GA 178 44 M 6 40-44 28:08.3 9:05/M
87 Joseph Sheridan Bowersville 350 14 M 15 11-14 28:17.4 9:07/M
88 Christopher Ross Gainesville 330 12 M 16 11-14 28:19.2 9:08/M
89 Collin Conway Gainesville 145 23 M 5 20-24 28:21.3 9:09/M
90 Gabby Kehren Gainesville 227 21 F 3 20-24 28:22.3 9:09/M
91 Kristen Jackson Monroe GA 222 33 F 1 30-34 28:32.3 9:12/M
92 Jayden Jackson Winder 221 10 F 2 0-10 28:35.4 9:13/M
93 Autumn Brock Cleveland GA 129 37 F 4 35-39 28:39.0 9:15/M
94 Amy Dolan Buford GA 176 44 F 5 40-44 28:40.5 9:15/M
95 Brian Pierce Gainesville GA 300 56 M 2 55-59 28:44.6 9:16/M
96 Ian Tow Sugar Hill 363 12 M 17 11-14 28:57.3 9:20/M
97 Kathryn McWhorter Braselton GA 266 13 F 8 11-14 29:06.1 9:23/M
98 Donald Bloom Gainesville GA 115 52 M 3 50-54 29:15.2 9:26/M
99 Rebekah Rojas Dahlonega 326 20 F 4 20-24 29:25.9 9:29/M
100 Brent Loggins Gainesville 249 36 M 4 35-39 29:27.1 9:30/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
101 Dana Ellis Clermont GA 182 40 F 6 40-44 29:29.7 9:31/M
102 Susanna Ross Gainesville 328 15 F 8 15-19 29:37.1 9:33/M
103 Iris Ladd Gainesville GA 241 64 F 1 60-64 29:40.4 9:34/M
104 Skye Loggins Gainesville 250 8 F 3 0-10 29:45.4 9:36/M
105 Jay Riker Buford GA 312 50 M 4 50-54 29:47.9 9:36/M
106 Stephanie Kiel Flowery Branch GA 229 56 F 1 55-59 29:50.3 9:37/M
107 Andrew Sheridan Bowersville 345 10 M 9 0-10 30:07.2 9:43/M
108 Salissa Glutting Gainesville 193 40 F 7 40-44 30:12.7 9:45/M
109 Emily McWhorter Braselton GA 265 43 F 8 40-44 30:28.3 9:50/M
110 Jacob Pierpont Monroe GA 302 22 M 6 20-24 30:33.0 9:51/M
111 Mathew Maksimenko Winder 257 12 M 18 11-14 30:42.9 9:54/M
112 Timothy Ciotti Gainesville 143 7 M 10 0-10 30:44.8 9:55/M
113 Matt Ziesmer Dacula GA 381 35 M 5 35-39 30:46.4 9:55/M
114 C. J. Clarke Gainesville GA 144 40 M 7 40-44 30:55.1 9:58/M
115 Jeremy Shockley Gainesville GA 355 40 M 8 40-44 30:58.8 9:59/M
116 Savanna Fruhwirth Hoschton 189 25 F 2 25-29 31:00.7 10:00/M
117 Kara McKinney Gainesville 263 13 F 9 11-14 31:03.6 10:01/M
118 Claudia Popovici Lawrenceville GA 303 27 F 3 25-29 31:06.2 10:02/M
119 David Roberts Pendergrass GA 315 35 M 6 35-39 31:14.3 10:05/M
120 Justina Roberts Pendergrass 317 34 F 2 30-34 31:19.6 10:06/M
121 Tyler Rowan Auburn 336 8 M 11 0-10 31:27.3 10:09/M
122 Ken Pardue Buford 288 68 M 2 65-69 31:36.8 10:12/M
123 Elaine Dinsmore Gainesville GA 174 64 F 2 60-64 31:50.0 10:16/M
124 Kaitlyn Delozier Gainesville 166 13 F 10 11-14 31:59.4 10:19/M
125 Jennifer Moore Murrayville GA 270 44 F 9 40-44 32:03.4 10:20/M
126 Jen Watkins Cleveland 375 40 F 10 40-44 32:05.5 10:21/M
127 Hannah Kise Gainesville GA 445 19 F 9 15-19 32:10.8 10:23/M
128 Christa Skipper Lula 356 40 F 11 40-44 32:12.5 10:23/M
129 Jacob Criddle Gainesville 150 13 M 19 11-14 32:14.1 10:24/M
130 Ellie Marsh Flowery Branch 260 10 F 4 0-10 32:21.1 10:26/M
131 Robert Pettett Lilburn 298 58 M 3 55-59 32:24.1 10:27/M
132 Adelyn Koz Braselton 237 9 F 5 0-10 32:26.5 10:28/M
133 Rebecca Pettett Lilburn GA 297 20 F 5 20-24 32:52.3 10:36/M
134 Bailey Norton Cleveland 278 29 F 4 25-29 32:52.6 10:36/M
135 Erin Caldwell Gainesville 135 36 F 5 35-39 32:52.9 10:36/M
136 Aislin Burke Hoschton GA 132 10 F 6 0-10 32:54.7 10:37/M
137 Clayton Dinn Gainesville 170 46 M 1 45-49 32:58.2 10:38/M
138 Collins Mugume Gainesville 275 33 M 3 30-34 33:11.5 10:42/M
139 Noah Maksimenko Gainesville 258 8 M 12 0-10 33:23.5 10:46/M
140 Claudia Pardue Buford GA 287 68 F 1 65-69 33:28.2 10:48/M
141 Luke Pettett Lilburn GA 295 25 M 2 25-29 33:50.5 10:55/M
142 Stephen Ross Gainesville 332 44 M 9 40-44 33:56.4 10:57/M
143 Katie Rojas Dahlonega 325 23 F 6 20-24 34:09.2 11:01/M
144 Mason Hartman Gainesville GA 207 8 M 13 0-10 34:17.3 11:04/M
145 Nathan Padilla Gainesville 285 10 M 14 0-10 34:27.6 11:07/M
146 Levi Ciotti Gainesville 141 6 M 15 0-10 34:45.3 11:13/M
147 Steve Barnes Gainesville 109 65 M 3 65-69 34:47.0 11:13/M
148 Catharine Burke Hoschton GA 133 55 F 2 55-59 34:51.1 11:15/M
149 Olivia Grimsley Clarkesville GA 201 15 F 10 15-19 34:53.2 11:15/M
150 Anna Sheridan Bowersville 346 15 F 11 15-19 35:02.5 11:18/M
151 Kathy Rojas Dahlonega 324 58 F 3 55-59 35:06.2 11:19/M
152 Sydney Tracy Gainesville 274 31 F 3 30-34 35:11.1 11:21/M
153 Pattie Delong Braselton 165 39 F 6 35-39 35:12.9 11:21/M
154 Jason Delong Braselton 164 40 M 10 40-44 35:13.3 11:22/M
155 David Rojas Gainesville GA 318 30 M 4 30-34 35:32.1 11:28/M
156 Mary Detrick Hoschton GA 168 68 F 2 65-69 35:34.4 11:28/M
157 Lily Rowan Auburn 335 12 F 11 11-14 35:38.8 11:30/M
158 Josh Rowan Auburn 334 38 M 7 35-39 35:40.0 11:30/M
159 Macie Bloom Gainesville 122 22 F 7 20-24 35:43.5 11:31/M
160 Adelyn Koz Gainesville 236 9 F 7 0-10 35:54.5 11:35/M
161 Joyce Cash Flowery Branch GA 138 41 F 12 40-44 36:38.0 11:49/M
162 Damon Horne Murrayville 213 48 M 2 45-49 36:42.6 11:50/M
163 David Burke Hoschton GA 134 54 M 5 50-54 36:44.3 11:51/M
164 Emily Wallace Flowery Branch 306 19 F 12 15-19 36:52.2 11:54/M
165 Abigail Curtis Gainesville 153 23 F 8 20-24 36:54.7 11:54/M
166 Doug Ashley Cumming GA 107 61 M 1 60-64 37:33.0 12:07/M
167 Abby Watkins Gainesville 374 10 F 8 0-10 37:51.1 12:13/M
168 Jim Latimer Gainesville GA 242 78 M 1 75-99 37:54.5 12:14/M
169 Marlee Skipper Gainesville 357 10 F 9 0-10 37:59.5 12:15/M
170 Francis Rojas Dahlonega 319 61 M 2 60-64 38:22.4 12:23/M
171 James Hollis Gainesville 209 9 M 16 0-10 38:34.5 12:26/M
172 Penny Hollis Gainesville 210 46 F 1 45-49 38:40.4 12:28/M
173 Kiralee Wassing Gainesville 373 9 F 10 0-10 39:02.6 12:35/M
174 Nanyamka Peters Lawrenceville GA 292 41 F 13 40-44 39:04.1 12:36/M
175 Mercy Kise Carnesville GA 234 12 F 12 11-14 39:04.4 12:36/M
176 Melodie Bloom Gainesville GA 125 12 F 13 11-14 39:04.9 12:36/M
177 Teresa Brewer Cleveland GA 128 60 F 3 60-64 39:05.2 12:36/M
178 Cynthia Wassing Stn. Mountain 372 32 F 4 30-34 39:09.1 12:38/M
179 Alfred Peters Lawrenceville GA 291 45 M 3 45-49 39:10.9 12:38/M
180 Renee Rojas Dahlonega 327 36 F 7 35-39 39:19.5 12:41/M
181 Paula Pettett Lilburn 296 58 F 4 55-59 40:01.8 12:55/M
182 Alison Kilgore Gainesville GA 230 42 F 14 40-44 40:03.4 12:55/M
183 Mekenna Cantrell Gillsville 136 18 F 13 15-19 40:15.3 12:59/M
184 Faith Dinn Gainesville 171 17 F 14 15-19 40:38.7 13:06/M
185 Angie Dinn Gainesville 169 44 F 15 40-44 40:54.6 13:12/M
186 Logan Tollett Johns Creek 444 7 M 17 0-10 42:08.3 13:35/M
187 Tessa Fruhwirth Hoschton GA 190 20 F 9 20-24 42:27.1 13:42/M
188 Morgan Bloom Gainesville GA 127 25 F 5 25-29 42:29.1 13:42/M
189 Sarah Bergsagel Huntsville AL 113 39 F 8 35-39 42:30.7 13:43/M
190 Angela Horne Murrayville 212 42 F 16 40-44 42:34.4 13:44/M
191 Joy Bloom Gainesville GA 117 51 F 2 50-54 42:36.8 13:45/M
192 Mercie Bloom Gainesville GA 126 6 F 11 0-10 42:37.9 13:45/M
193 Carmen Alberto Gainesville GA 101 39 F 9 35-39 42:45.8 13:47/M
194 Brewer Brock Cleveland GA 130 7 F 12 0-10 42:49.2 13:49/M
195 Tiffany Hudgins Gainesville GA 216 31 F 5 30-34 42:50.5 13:49/M
196 Esther Anderson Gainesville 103 25 F 6 25-29 43:06.8 13:54/M
197 Amanda Beck Flowery Branch GA 111 19 F 15 15-19 43:12.2 13:56/M
198 Rebecca Grant Pendergrass GA 197 7 F 13 0-10 43:32.7 14:03/M
199 Anna Ross Gainesville 329 43 F 17 40-44 43:41.9 14:05/M
200 Sydney White Jefferson 376 73 F 1 70-74 44:08.2 14:14/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
201 Carol Quaife Stone Mtn GA 307 71 F 2 70-74 44:28.7 14:21/M
202 Katelyn Ivester Cleveland 220 11 F 14 11-14 45:35.6 14:42/M
203 Madey Kilgore Gainesville 231 10 F 14 0-10 45:37.2 14:43/M
204 Claira Hunt Cleveland 218 10 F 15 0-10 45:39.5 14:44/M
205 Sadie Wallis Gainesville 371 10 F 16 0-10 45:41.2 14:44/M
206 Jessica Hunt Cleveland 219 39 F 10 35-39 45:44.4 14:45/M
207 Kaity Latty Gainesville GA 244 9 F 17 0-10 46:48.8 15:06/M
208 Nathan Latty Gainesville GA 245 13 M 20 11-14 46:50.1 15:06/M
209 Anna Grant Pendergrass GA 194 10 F 18 0-10 47:07.9 15:12/M
210 Samuel Grant Pendergrass 198 5 M 18 0-10 47:09.6 15:13/M
211 Thomas Tollett Johns Creek 443 9 M 19 0-10 47:14.1 15:14/M
212 Ross Leilaoll Gainesville GA 439 27 M 3 25-29 47:43.7 15:24/M
213 Lisa Grant 196 42 F 18 40-44 48:01.3 15:29/M
214 Erica Leikvoll Gainesville GA 248 25 F 7 25-29 48:03.8 15:30/M
215 Laura Gooch Gainesville GA 440 25 F 8 25-29 48:05.1 15:31/M
216 Amy Latty Gainesville GA 243 41 F 19 40-44 48:20.6 15:35/M
217 Tammy Hulsey Gainesville GA 217 58 F 5 55-59 48:25.0 15:37/M
218 Hannah Holyfield Gainesville 211 29 F 9 25-29 48:28.9 15:38/M
219 Abigail Pulliam Gainesville 305 25 F 10 25-29 48:30.7 15:39/M
220 Madison Criddle Gainesville 152 14 F 15 11-14 51:07.6 16:29/M
221 Christi Beck Flowery Branch GA 110 50 F 3 50-54 51:09.6 16:30/M
222 Sabrina Dabney Gainesville 154 39 F 11 35-39 51:54.0 16:45/M
223 Beth Grimsley Clarkesville GA 200 53 F 4 50-54 51:57.4 16:45/M
224 Jonathan Cortes Gainesville 148 6 M 20 0-10 52:17.7 16:52/M
225 Kalub Anderson Gainesville 105 23 M 7 20-24 52:20.2 16:53/M
226 Andre Bergsagel Huntsville AL 112 33 M 5 30-34 52:36.8 16:58/M
227 Mandy Reece Gainesville GA 308 43 F 20 40-44 54:21.0 17:32/M
228 Stacey Reece Gainesville GA 309 55 M 4 55-59 54:22.3 17:32/M
229 Maya Ciotti Gainesville 142 8 F 19 0-10 54:38.8 17:37/M
230 Maryrose Bloom Gainesville GA 124 10 F 20 0-10 54:41.0 17:38/M
231 Ayva Maksimenko Gainesville 253 6 F 21 0-10 54:42.3 17:39/M
232 Eliana Maksimenko Winder 255 4 F 22 0-10 55:50.0 18:01/M
233 Paul Maksimenko Winder 259 33 M 6 30-34 56:15.1 18:09/M
234 Angela Maksimenko Winder 252 32 F 6 30-34 56:18.6 18:10/M
235 Hannah Rojas Gainesville GA 320 30 F 7 30-34 56:23.4 18:11/M
236 Kelly Echols Monroe GA 437 51 F 5 50-54 56:48.0 18:19/M
237 Caitlin Wetherford Alto 436 27 F 11 25-29 56:49.5 18:20/M
238 Kacee Criddle Gainesville GA 151 38 F 12 35-39 57:02.6 18:24/M
239 Amy Smith Metairie GA 358 30 F 8 30-34 57:04.1 18:25/M
240 Scott Grant Pendergrass GA 199 47 M 4 45-49 1:00:01.2 19:22/M
241 Becky Grant Flowery Branch 195 74 F 3 70-74 1:00:04.2 19:23/M
242 Renee Porter Maysville 304 28 F 12 25-29 1:00:23.4 19:29/M
243 Denise Smith Gainesville GA 359 62 F 4 60-64 1:00:29.7 19:31/M
244 Stephanie Loggins Gainesville 251 40 F 21 40-44 1:00:34.1 19:32/M
245 Charles Moore Gainesville 269 25 M 4 25-29 1:00:39.3 19:34/M
246 Mollie Sheridan Bowersville 353 3 F 23 0-10 1:00:53.6 19:38/M
247 Asher Sheridan Bowersville 347 1 M 21 0-10 1:00:59.7 19:40/M
248 Laura Sheridan Bowersville 351 44 F 22 40-44 1:01:04.4 19:42/M