RMS Running with the PAC 5K 2019 oa

2019 - RMS Running with the PAC5K 5K

2019 - RMS Running with the PAC5K

Overall Finish List

May 03, 2019


Results By Classic Race Services, LLC Classic Race Services

5K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Humberto Mendieta Hoschton GA 357 15 M 1 15-19 20:10.6 6:30/M
2 Chuck Cartee Winder GA 456 46 M 1 45-49 20:59.4 6:46/M
3 David Beeland Hoschton GA 999 50 M 1 50-54 21:49.7 7:02/M
4 Issac Defoor Winder GA 690 13 M 1 11-14 22:24.9 7:14/M
5 Jose Oregon Statham GA 699 47 M 2 45-49 23:41.0 7:38/M
6 Daniel Laird Hoschton GA 347 14 M 2 11-14 23:49.2 7:41/M
7 Cristina Tyris Athens GA 386 30 F 1 30-34 23:51.8 7:42/M
8 Eric Patrick Winder GA 392 60 M 1 60-64 24:16.0 7:50/M
9 Rick Hayes Dahlonega GA 998 60 M 2 60-64 24:40.2 7:57/M
10 William Nye Winder GA 362 15 M 2 15-19 24:46.0 7:59/M
11 Ryan Carrigan Winder GA 569 32 M 1 30-34 25:10.5 8:07/M
12 Jacob Smith Hoschton GA 258 15 M 3 15-19 25:47.4 8:19/M
13 Lincoln Cash Winder GA 897 11 M 3 11-14 25:55.9 8:22/M
14 Marie Johnson Arnoldsville GA 819 37 F 1 35-39 25:57.0 8:22/M
15 Ashley Morrow Winder GA 896 42 M 1 40-44 26:07.4 8:25/M
16 Anna Cobb Bogart GA 858 19 F 1 15-19 26:38.3 8:35/M
17 Jimmy Cobb Bogart GA 788 56 M 1 55-59 26:40.3 8:36/M
18 Charles Nye Winder GA 360 40 M 2 40-44 27:04.8 8:44/M
19 Andy Schwartz Athens GA 376 29 M 1 25-29 27:06.5 8:45/M
20 Heath Laird Hoschton GA 348 10 M 1 0-10 27:10.4 8:46/M
21 Andi McSkulin Good Hope GA 354 21 F 1 20-24 27:13.7 8:47/M
22 Shari Cobb Bogart GA 789 57 F 1 55-59 28:04.3 9:03/M
23 Ashley Kinney Statham GA 345 33 F 2 30-34 28:37.3 9:14/M
24 Jonah Defoor Winder GA 711 9 M 2 0-10 28:43.0 9:16/M
25 Steve Smith Winder GA 895 46 M 3 45-49 28:47.2 9:17/M
26 Brad Smith Hoschton GA 255 47 M 4 45-49 28:51.4 9:18/M
27 Jason Cash Winder GA 567 39 M 1 35-39 28:53.3 9:19/M
28 Tony Salvaggio Bethlehem GA 374 49 M 5 45-49 29:07.3 9:24/M
29 Alida Hawkins Bethlehem GA 332 25 F 1 25-29 29:47.3 9:36/M
30 Amy Martin Winder GA 351 44 F 1 40-44 29:55.6 9:39/M
31 David Paiuk Dacula GA 702 49 M 6 45-49 30:18.6 9:46/M
32 Jared Sanders Bethelehem GA 900 40 M 3 40-44 30:20.9 9:47/M
33 Paige Howard Winder GA 335 22 F 2 20-24 30:35.5 9:52/M
34 Abby Todd Winder GA 860 13 F 1 11-14 30:54.2 9:58/M
35 Brianna Boyle Winder GA 726 12 F 2 11-14 30:58.0 9:59/M
36 Kellie Cash Winder GA 710 30 F 3 30-34 30:58.3 9:59/M
37 Pearl McDaniel Winder GA 353 25 F 2 25-29 31:12.3 10:04/M
38 Kyllee Dunn Good Hope GA 325 12 F 3 11-14 31:17.7 10:05/M
39 Olivia Koerner Athens GA 814 23 F 3 20-24 31:47.2 10:15/M
40 Chase Jones Dacula GA 342 24 M 1 20-24 32:08.6 10:22/M
41 Bonnie Short Statham GA 378 49 F 1 45-49 32:25.9 10:27/M
42 Emma Jones Dacula GA 343 23 F 4 20-24 32:43.4 10:33/M
43 George Southgate Calhoun GA 381 72 M 1 70-74 33:00.9 10:39/M
44 Shelley Meeks Bethlehem GA 356 44 F 2 40-44 33:17.4 10:44/M
45 Todd Green Loganville GA 328 59 M 2 55-59 33:32.7 10:49/M
46 Herman Sasser Marietta GA 696 74 M 2 70-74 33:41.1 10:52/M
47 Dulce Villarruel Monroe GA 387 37 F 2 35-39 33:45.3 10:53/M
48 Corissa Howard Winder GA 334 42 F 3 40-44 33:47.2 10:54/M
49 Emma Nye Winder GA 361 12 F 4 11-14 33:58.2 10:57/M
50 Shana Ramsey Winder GA 366 43 F 4 40-44 34:17.8 11:04/M
51 Sue Chastain Danielsville GA 996 68 F 1 65-69 35:26.1 11:26/M
52 Tom Wendle Suwanee GA 825 65 M 1 65-69 35:47.6 11:33/M
53 Teresa Dove Danielsville GA 511 56 F 2 55-59 35:58.2 11:36/M
54 Makenzie Jackett Winder GA 339 12 F 5 11-14 36:06.1 11:39/M
55 Jesse Gunter Monroe GA 329 12 M 4 11-14 37:13.2 12:00/M
56 Kenneth Jones Stathem GA 506 57 M 3 55-59 37:42.9 12:10/M
57 Jessica Gunter Monroe GA 330 35 F 3 35-39 37:49.5 12:12/M
58 Val Hyde Winder GA 338 40 F 5 40-44 38:10.5 12:19/M
59 Tj Gunter Monroe GA 331 8 M 3 0-10 38:22.0 12:23/M
60 Tanya White Winder GA 391 42 F 6 40-44 38:25.0 12:24/M
61 Kim Krava Buford GA 859 40 F 7 40-44 38:46.9 12:30/M
62 Stacy Halstead Jefferson GA 359 42 F 8 40-44 38:49.7 12:31/M
63 Jim Latimer Gainesville GA 349 77 M 1 75-99 38:54.8 12:33/M
64 Matthew Aldeman Winder GA 260 5 M 4 0-10 38:56.1 12:34/M
65 Cynthia Williams Monroe GA 469 48 F 2 45-49 38:59.1 12:35/M
66 Kirssten Hunt Winder GA 495 11 F 6 11-14 39:13.3 12:39/M
67 Katy Stinson Winder GA 382 12 F 7 11-14 39:15.7 12:40/M
68 Mary Brooks Statham GA 770 53 F 1 50-54 39:43.7 12:49/M
69 Rachel Merrill Auburn GA 358 46 F 3 45-49 39:46.6 12:50/M
70 Ally Dunn Good Hope GA 323 16 F 2 15-19 39:49.0 12:51/M
71 Terrie Sandman Dacula GA 375 57 F 3 55-59 40:02.0 12:55/M
72 Maddie Currier Auburn GA 507 27 F 3 25-29 40:24.5 13:02/M
73 Christy Pitan Snellville GA 364 34 F 4 30-34 40:50.7 13:10/M
74 Michele Martin Clayton GA 352 48 F 4 45-49 41:13.5 13:18/M
75 Holly Dunn Good Hope GA 324 56 F 4 55-59 41:21.2 13:20/M
76 Mike Dunn Good Hope GA 326 62 M 3 60-64 41:23.0 13:21/M
77 Lauren Cartee Winder GA 568 40 F 9 40-44 41:27.0 13:22/M
78 Kyla Rundles Winder GA 372 12 F 8 11-14 42:35.6 13:44/M
79 Maya Hedden Winder GA 452 14 F 9 11-14 42:38.3 13:45/M
80 Kristin Rundles Winder GA 371 35 F 4 35-39 42:40.5 13:46/M
81 Dana Kessler Flowery Br GA 761 62 F 1 60-64 42:54.2 13:50/M
82 Ernest Smallman Canton GA 380 74 M 3 70-74 43:15.7 13:57/M
83 Bill Jones Winder GA 341 55 M 4 55-59 43:22.3 13:59/M
84 Laura Jones Winder GA 344 55 F 5 55-59 43:38.0 14:05/M
85 Tabitha Rippy Winder GA 369 14 F 10 11-14 43:49.7 14:08/M
86 Natalie Hodge Winder GA 333 46 F 5 45-49 44:21.2 14:18/M
87 Alyssa Daniel Winder GA 727 13 F 11 11-14 44:25.8 14:20/M
88 Deidre Jackson Winder GA 340 46 F 6 45-49 45:06.2 14:33/M
89 Jeannett Hedden Winder GA 446 48 F 7 45-49 45:17.2 14:36/M
90 Hayen Lene Winder GA 799 12 M 5 11-14 45:43.7 14:45/M
91 Mary Lane Winder GA 468 40 F 10 40-44 45:45.7 14:45/M
92 Karen Woodall Bethlehem GA 734 13 F 12 11-14 45:48.9 14:46/M
93 David Hyde Winder GA 337 41 M 4 40-44 46:20.0 14:57/M
94 Elizabeth Sudan Winder GA 800 35 F 5 35-39 46:24.7 14:58/M
95 Susan Wages Winder GA 388 66 F 2 65-69 46:55.8 15:08/M
96 Marisa Warr Winder GA 530 45 F 8 45-49 46:59.4 15:09/M
97 Sharon Hipps Bethlehem GA 400 51 F 2 50-54 47:01.2 15:10/M
98 Katie Barnett Winder GA 577 17 F 3 15-19 48:01.3 15:29/M
99 Maylon White Winder GA 590 13 F 13 11-14 48:09.5 15:32/M
100 Kaylei Brown Jefferson GA 698 13 F 14 11-14 48:11.4 15:33/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
101 Kim Salvaggio Bethlehem GA 373 49 F 9 45-49 48:18.2 15:35/M
102 Denise Walls Winder GA 389 45 F 10 45-49 48:20.0 15:35/M
103 Jacob Roberts Winder GA 370 13 M 6 11-14 48:48.1 15:45/M
104 Jenna Doe` Auburn GA 753 34 F 5 30-34 48:57.7 15:47/M
105 Pam Rippy Winder GA 368 52 F 3 50-54 49:22.4 15:55/M
106 Rebecca Billings Winder GA 771 36 F 6 35-39 52:12.2 16:50/M
107 Yashira Aliono Athens GA 772 37 F 7 35-39 52:14.3 16:51/M
108 Jessica Wilson Loganville GA 899 21 F 5 20-24 52:18.0 16:52/M
109 Megan Sims Bethlehem GA 379 27 F 4 25-29 52:24.2 16:54/M
110 Ni'Leoch Moon Winder GA 459 13 F 15 11-14 53:56.3 17:24/M
111 Savannah Swain Winder GA 384 13 F 16 11-14 53:58.4 17:25/M
112 Coy Landon Hyde Winder GA 336 12 M 7 11-14 54:01.4 17:25/M
113 Chanse Truitt Winder GA 385 11 M 8 11-14 55:17.6 17:50/M
114 Canon Clark Auburn GA 901 41 F 11 40-44 55:17.8 17:50/M
115 Annie Foss Bethlehem GA 797 45 F 11 45-49 55:22.9 17:52/M
116 Chris Kessler Winder GA 764 62 M 4 60-64 55:25.8 17:53/M