Giddy Up 5K 2019 oa

GIDDY UP 5K 5K

GIDDY UP 5K

Overall Finish List

May 18, 2019


Results By Classic Race Services, LLC Classic Race Services

5K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Jackson Kempton 163 19 M 1 11-19 20:00.5 6:27/M
2 Chris Sweets Cumming GA 130 50 M 1 50-59 21:12.2 6:50/M
3 Katya Bessiere Cumming GA 153 18 F 1 11-19 23:46.7 7:40/M
4 Mark Novack 151 55 M 2 50-59 24:32.1 7:55/M
5 Gunner Wood 143 22 M 1 20-29 24:32.5 7:55/M
6 Dylan Schulte Cumming GA 186 27 M 2 20-29 25:49.6 8:20/M
7 Sarah Haymore 152 23 F 1 20-29 26:19.0 8:29/M
8 James Hearn Dahlonega GA 157 48 M 1 40-49 26:19.7 8:29/M
9 Bill Heikkila Cumming GA 133 70 M 1 60-99 26:25.1 8:31/M
10 Patrick Ziarnowski Duluth GA 85 24 M 3 20-29 26:38.8 8:35/M
11 Tyler Radke 71 19 M 2 11-19 26:49.0 8:39/M
12 Josh Haymore Cleveland GA 155 29 M 4 20-29 27:06.0 8:45/M
13 Logan Johnson Dahlonega GA 154 30 M 1 30-39 27:35.8 8:54/M
14 James Daniel Dahlonega GA 162 43 M 2 40-49 27:36.1 8:54/M
15 Holden Walker Gainesville GA 79 15 M 3 11-19 27:56.1 9:01/M
16 Catherine Johnson Dahlonega GA 131 55 F 1 50-59 28:16.7 9:07/M
17 Dawn Postles Cumming GA 148 37 F 1 30-39 28:57.1 9:20/M
18 Jesse Turk 164 37 M 2 30-39 29:07.0 9:24/M
19 Maria Hill Atlanta GA 58 45 F 1 40-49 29:09.1 9:24/M
20 Steve Hill Atlanta GA 59 49 M 3 40-49 29:26.0 9:30/M
21 James O'Neal Cumming GA 175 50 M 3 50-59 29:43.1 9:35/M
22 Holli Henderson Cumming GA 132 44 F 2 40-49 30:00.0 9:41/M
23 Rhiannon Ludlow 65 43 F 3 40-49 33:50.5 10:55/M
24 Tom Wendle Suwanee GA 129 65 M 2 60-99 36:01.2 11:37/M
25 Allison Hogue Dawsonville GA 180 35 F 2 30-39 36:29.3 11:46/M
26 Richard Wurst Suwanee GA 84 61 M 3 60-99 37:31.0 12:06/M
27 Angela Wilson 144 31 F 3 30-39 38:00.4 12:15/M
28 Kelly Wood 161 40 F 4 40-49 38:02.9 12:16/M
29 Annie Pruitt 165 21 F 2 20-29 38:04.3 12:17/M
30 Georgia Welch Cumming GA 82 11 F 2 11-19 39:10.2 12:38/M
31 Adrienne Welch Cumming GA 81 43 F 5 40-49 39:11.9 12:38/M
32 Peter Sanchez Duluth GA 74 42 M 4 40-49 42:54.9 13:50/M
33 James Mercer Gainesville GA 68 16 M 4 11-19 42:56.5 13:51/M
34 Lee Lampris Tucker GA 61 76 M 4 60-99 43:25.4 14:00/M
35 Doug Ashley Cumming GA 51 61 M 5 60-99 44:06.6 14:14/M
36 Jared Radin Kennesaw GA 141 68 M 6 60-99 47:06.2 15:12/M
37 Melissa Manderson 66 27 F 3 20-29 49:56.1 16:06/M
38 Stephen Manderson 67 28 M 5 20-29 49:57.5 16:07/M
39 Joan Harbin Cumming GA 56 60 F 1 60-99 50:03.1 16:09/M
40 Mia Calabrese Dawsonville GA 187 12 F 3 11-19 52:58.4 17:05/M
41 Julia Radin Kennesaw GA 70 64 F 2 60-99 53:09.4 17:09/M
42 Ashton Culpepper Lake Park GA 185 22 M 6 20-29 53:30.9 17:15/M
43 Summer Armstrong Dawsonville GA 184 21 F 4 20-29 53:31.1 17:16/M
44 Savannah Teems Snellville GA 75 26 F 5 20-29 54:42.0 17:39/M
45 Brianna Zumbrum Gainesville GA 86 25 F 6 20-29 54:43.3 17:39/M
46 Patricia Ponder Cumming GA 69 60 F 3 60-99 55:32.7 17:55/M
47 April Haygood Cumming GA 57 50 F 2 50-59 55:33.3 17:55/M
48 Kayla Del Pizzo 54 25 F 7 20-29 1:05:52.3 21:15/M
49 Matthew Farmer Atlanta GA 55 29 M 7 20-29 1:06:00.8 21:17/M