Northeast Georgia UMC 3M 2019 oa

2019 - NE GA Methodist Conference 3 Mile NGUMC Conf 3 Mile

2019 - NE GA Methodist Conference 3 Mile

Overall Finish List

June 12, 2019


Results By Classic Race Services, LLC Classic Race Services

NGUMC Conf 3 Mile

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Casey Mull Athens GA 467 35 M 1 30-39 19:48.3 6:36/M
2 Tim Emmett Canton GA 418 49 M 1 40-49 19:56.7 6:39/M
3 Faye Deloach Athens GA 415 36 F 1 30-39 22:43.7 7:34/M
4 Owen Skinner Snellville GA 450 47 M 2 40-49 22:44.5 7:35/M
5 David Moore Watkinsville GA 443 60 M 1 60-69 23:03.6 7:41/M
6 Michael Stinson Atlanta GA 451 60 M 2 60-69 23:48.4 7:56/M
7 Marybeth Forwood Bishop GA 463 55 F 1 50-59 24:20.7 8:07/M
8 Marie Johnson Arnoldsville GA 465 38 F 2 30-39 24:39.6 8:13/M
9 David Campbell Marietta GEORGIA 408 55 M 1 50-59 25:17.1 8:26/M
10 Keith Windmiller Sautee Nacoochee GA 459 58 M 2 50-59 25:35.5 8:32/M
11 Nancy Kelley Oakwood GA 429 62 F 1 60-69 25:48.8 8:36/M
12 Jeff Paul Lexington GA 462 54 M 3 50-59 26:11.5 8:44/M
13 Amy King Sandy Springs GA 431 36 F 3 30-39 27:11.8 9:04/M
14 Bruce Cooper Decatur GA 411 59 M 4 50-59 27:20.7 9:07/M
15 Rick Maeser Forsyth GA 437 62 M 3 60-69 28:49.0 9:36/M
16 Carol Fleming Evans GA 419 57 F 2 50-59 29:38.2 9:53/M
17 Bonnie Short Statham GA 449 49 F 1 40-49 29:40.1 9:53/M
18 Michelle Villars Griffin GA 455 51 F 3 50-59 30:03.8 10:01/M
19 Jared Robinson Hull GA 447 43 M 3 40-49 30:10.9 10:03/M
20 Emily Akers Canton GA 401 52 F 4 50-59 31:04.2 10:21/M
21 Richard Harrison Commerce GA 422 68 M 4 60-69 31:13.9 10:24/M
22 Corinne Thornton Lagrange GA 453 47 F 2 40-49 31:22.9 10:27/M
23 Jim Thornton Lagrange GA 454 46 M 4 40-49 31:35.9 10:32/M
24 Blair Zant Atlanta GA 466 37 F 4 30-39 31:39.2 10:33/M
25 Amy Valdez Barker Lilburn GA 461 43 F 3 40-49 31:39.6 10:33/M
26 Loretta Ayers Nicholson GA 404 49 F 4 40-49 31:54.9 10:38/M
27 Martie Hutchens Nicholson GA 427 54 F 5 50-59 32:05.8 10:42/M
28 Katie Cook Atlanta GA 410 61 F 2 60-69 32:30.9 10:50/M
29 Leigh Martin Clayton GA 438 43 F 5 40-49 32:51.9 10:57/M
30 Zack Martin Conyers GA 439 48 M 5 40-49 32:52.4 10:57/M
31 Francisco Artley Douglasville GA 403 54 M 5 50-59 32:54.8 10:58/M
32 John Merk Winterville GA 442 61 M 5 60-69 32:55.2 10:58/M
33 Elijah Shoaf 478 17 M 1 11-19 33:36.0 11:12/M
34 Tristan Landers Snellville GA 432 16 F 1 11-19 33:36.3 11:12/M
35 Louise Young Smyrna GA 460 71 F 1 70-99 34:04.0 11:21/M
36 Judith Imig-Bush Marietta GA 428 63 F 3 60-69 34:15.9 11:25/M
37 Keya Hillman Kennesaw GA 423 47 F 6 40-49 34:17.7 11:26/M
38 George Lanier Stockbridge GEORGIA 433 59 M 6 50-59 34:23.7 11:28/M
39 Millie Kim Rome GA 430 48 F 7 40-49 34:48.7 11:36/M
40 M. Emily Grossman Stone Mtn GA 421 70 F 2 70-99 36:12.8 12:04/M
41 Jim Latimer Gainesville GA 434 77 M 1 70-99 37:01.4 12:20/M
42 Kim Craft Dacula GA 414 44 F 8 40-49 37:14.7 12:25/M
43 Larry Brock Jonesboro GA 405 68 M 6 60-69 37:27.3 12:29/M
44 Vicky Werner Snellville GA 457 67 F 4 60-69 39:13.6 13:04/M
45 Susan Burg Winder GA 406 60 F 5 60-69 39:16.4 13:05/M
46 Christina Cotsakis Cordon Athens GA 413 26 F 1 20-29 39:20.1 13:07/M
47 Hannah Stubblefield Acworth GA 452 35 F 5 30-39 42:17.8 14:06/M
48 Christian Cordon Rome GA 412 32 M 2 30-39 52:40.8 17:33/M