2014 - 12th Annual Dale Sanders Apalachee Wilcat5K WILDCAT 5K


2014 - 12th Annual Dale Sanders Apalachee Wilcat5K

Overall Finish List

April 25, 2014


Results By Classic Race Services, LLC. Classic Race Services

tr>

WILDCAT 5K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Chandler Campbell Bethlehem GA 852 16 M 1 15-19 19:39.7 6:20/M
2 Ben Free Winder GA 956 44 M 1 40-44 20:45.6 6:42/M
3 Jake Martinez Statham GA 886 14 M 1 11-14 20:49.5 6:43/M
4 Grayson Pierce Winder GA 954 15 M 2 15-19 22:26.6 7:14/M
5 Blair Weaver Athens GA 992 55 M 1 55-59 22:35.1 7:17/M
6 David Eckles Athens GA 969 38 M 1 35-39 23:21.8 7:32/M
7 Annalee Bradach Auburn GA 934 15 F 1 15-19 23:22.8 7:32/M
8 Donnie Chaffin Hampton GA 853 53 M 1 50-54 23:26.5 7:34/M
9 Sam Mann Social Circle GA 882 36 M 2 35-39 23:37.7 7:37/M
10 Alan Leighton Winder GA 941 16 M 3 15-19 23:39.1 7:38/M
11 Thomas Meek Winder GA 994 12 M 2 11-14 23:47.0 7:40/M
12 Carl Fuller Winder GA 949 44 M 2 40-44 24:04.7 7:46/M
13 Roger Keel Valley AL 972 60 M 1 60-64 24:09.1 7:47/M
14 Brittany Brooks Monroe GA 770 22 F 1 20-24 24:27.7 7:53/M
15 Eric Patrick Winder GA 965 55 M 2 55-59 24:30.5 7:54/M
16 Le Gibson Winder GA 1000 45 M 1 45-49 24:38.9 7:57/M
17 Casey Wright Winder GA 947 37 M 3 35-39 24:41.9 7:58/M
18 Amber Mann Social Circle GA 881 32 F 1 30-34 24:52.0 8:01/M
19 David Clough Lula GA 957 53 M 2 50-54 24:53.5 8:02/M
20 Duane White Buford GA 924 55 M 3 55-59 25:10.7 8:07/M
21 Rick Hayes Dahlonega GA 961 55 M 4 55-59 25:13.5 8:08/M
22 Cheryl Vail Lawrenceville GA 922 68 F 1 65-69 25:14.5 8:08/M
23 Kenneth Craig Mcdonough GA 854 23 M 1 20-24 25:25.4 8:12/M
24 David Oblinger Alpharetta GA 960 63 M 2 60-64 25:44.6 8:18/M
25 Mary Beth Forwood Bishop GA 862 50 F 1 50-54 25:55.7 8:22/M
26 Colson Nichols Bethlehem GA 943 10 M 1 0-10 26:02.8 8:24/M
27 Faye Black Athens GA 846 31 F 2 30-34 26:37.7 8:35/M
28 Malisa Anderson-Strait Tucker GA 767 36 F 1 35-39 26:54.2 8:41/M
29 Deborah Ragland Bethlehem GA 908 36 F 2 35-39 27:17.1 8:48/M
30 Alyssa Manotas Winder GA 883 22 F 2 20-24 27:37.5 8:55/M
31 Glenn Wilson Winder GA 927 49 M 2 45-49 27:54.3 9:00/M
32 Zach Pierce Winder GA 953 13 M 3 11-14 28:02.7 9:03/M
33 Adam Crocker Bethlehem GA 981 10 M 2 0-10 28:08.0 9:05/M
34 Peyton Honeycutt Bethlehem GA 958 11 M 4 11-14 28:13.2 9:06/M
35 Zeus Ortega Bethlehem GA 895 32 M 1 30-34 28:21.2 9:09/M
36 George Southgate Calhoun GA 915 67 M 1 65-69 28:27.9 9:11/M
37 Victoria Patrick Winder GA 966 52 F 2 50-54 28:30.0 9:12/M
38 Kelly Holliday Winder GA 866 43 F 1 40-44 28:31.1 9:12/M
39 Jason Preves Auburn GA 988 41 M 3 40-44 28:37.5 9:14/M
40 Jeremy Curtis Buford GA 856 36 M 4 35-39 28:38.8 9:14/M
41 Scott Thompson Jefferson GA 989 71 M 1 70-74 28:54.6 9:19/M
42 Michael Palmer Watkinsville GA 772 36 M 5 35-39 29:26.0 9:30/M
43 Parker King Hoschton GA 872 13 M 5 11-14 29:29.0 9:31/M
44 Nathan Riemerschneider 935 16 M 4 15-19 29:32.7 9:32/M
45 Logan Krueger Dacula GA 877 11 M 6 11-14 29:36.3 9:33/M
46 Justin Krueger Dacula GA 876 36 M 6 35-39 29:37.5 9:33/M
47 Mary Moore Bethlehem GA 889 29 F 1 25-29 29:39.1 9:34/M
48 John Mincemoyer Winterville GA 995 43 M 4 40-44 30:05.5 9:42/M
49 Daniell Mitrick Winder GA 974 10 M 3 0-10 30:33.6 9:51/M
50 Ian Copeland 980 9 M 4 0-10 30:56.2 9:59/M
51 Jeremy Webb Dacula GA 946 32 M 2 30-34 30:56.6 9:59/M
52 Izabela Bray Bethlehem GA 850 37 F 3 35-39 32:02.7 10:20/M
53 Catherine Barrera Bethlehem GA 845 30 F 3 30-34 32:05.7 10:21/M
54 Andrew Eunice Statham GA 999 14 M 7 11-14 32:12.4 10:23/M
55 Krista Fielding Jefferson GA 861 33 F 4 30-34 32:14.1 10:24/M
56 Shelly Parker Athens GA 897 33 F 5 30-34 32:16.9 10:25/M
57 Jim Latimer Gainesville GA 878 72 M 2 70-74 32:18.1 10:25/M
58 Audrey Pettyjohn Winder GA 900 11 F 1 11-14 32:21.8 10:26/M
59 Taylor Stockel Winder GA 963 11 F 2 11-14 32:23.7 10:27/M
60 Jessica Miller Auburn GA 888 18 F 2 15-19 32:26.4 10:28/M
61 Kinsey Edwards Winder GA 858 14 F 3 11-14 32:51.4 10:36/M
62 Manning West Winder GA 973 10 M 5 0-10 33:02.5 10:39/M
63 Gage Meise Winder GA 976 10 M 6 0-10 33:04.4 10:40/M
64 Cam Horne Winder GA 977 10 M 7 0-10 33:19.3 10:45/M
65 Kayla Griffeth Loganville GA 773 19 F 3 15-19 33:24.9 10:46/M
66 Erica Shepley Winder GA 967 29 F 2 25-29 33:46.4 10:54/M
67 Jeffrey Lowry Glen Burnie MD 880 30 M 3 30-34 33:56.5 10:57/M
68 Yvette Yancey Winder GA 929 49 F 1 45-49 34:13.4 11:02/M
69 Barbara Taylor Athens GA 964 61 F 1 60-64 34:16.8 11:03/M
70 Sherri Price Athens GA 906 47 F 2 45-49 34:25.7 11:06/M
71 Keith Lester Athens GA 879 56 M 5 55-59 34:26.1 11:06/M
72 Hannah Mitchell Dacula GA 933 17 F 4 15-19 34:27.1 11:07/M
73 Victoria Johnson Monroe GA 975 10 F 1 0-10 34:28.3 11:07/M
74 Kelsey Pettyjohn Winder GA 901 8 F 2 0-10 34:32.8 11:08/M
75 Cole Reed Bethlehem GA 945 12 M 8 11-14 34:37.9 11:10/M
76 Marsha Pettyjohn Winder GA 902 36 F 4 35-39 34:42.2 11:12/M
77 Bethany Palmer Winder GA 896 27 F 3 25-29 34:43.2 11:12/M
78 Betsy Brooks Monroe GA 771 53 F 3 50-54 34:47.6 11:13/M
79 Wylie Geairn Bethlehem GA 950 10 M 8 0-10 35:06.7 11:19/M
80 Josh Geairn Bethlehem GA 951 32 M 4 30-34 35:07.2 11:20/M
81 Marcus Elam Winder GA 978 10 M 9 0-10 35:12.0 11:21/M
82 Wayne Vail Lawrenceville GA 948 70 M 3 70-74 35:13.2 11:22/M
83 Angela King Hoschton GA 869 42 F 2 40-44 35:37.6 11:29/M
84 Mimi Boxx Auburn GA 848 58 F 1 55-59 35:53.1 11:35/M
85 Shannon Marable Winder GA 928 39 F 5 35-39 36:02.6 11:37/M
86 Jeremy Speich Canton GA 916 36 M 7 35-39 36:04.4 11:38/M
87 Brandon Mitrik Winder GA 996 8 M 10 0-10 36:09.0 11:40/M
88 Laura McBryar Bethlehem GA 887 29 F 4 25-29 36:09.9 11:40/M
89 Jana Troskie Athens GA 919 31 F 6 30-34 36:10.7 11:40/M
90 Vicky Werner Snellville GA 923 61 F 2 60-64 36:14.7 11:41/M
91 Ethan Padimor Bethlehem GA 774 9 M 11 0-10 37:13.6 12:00/M
92 Mikayla Sheets Bethlehem GA 979 10 F 3 0-10 37:15.0 12:01/M
93 Erin Padinor Bethlehem GA 982 9 F 4 0-10 37:16.0 12:01/M
94 Elizabeth Strals Auburn GA 938 9 F 5 0-10 37:17.4 12:02/M
95 Heather L Sloan Winterville GA 944 43 F 3 40-44 37:23.4 12:04/M
96 Jacob Tyler Bethlehem GA 921 10 M 12 0-10 37:24.7 12:04/M
97 Joe Nemetz Watkinsville GA 891 55 M 6 55-59 37:26.1 12:05/M
98 Brittney Padinor Bethlehem GA 984 11 F 4 11-14 37:30.3 12:06/M
99 Julie Nemetz Watkinsville GA 892 51 F 4 50-54 37:55.3 12:14/M
100 Greg King Hoschton GA 870 41 M 5 40-44 38:10.7 12:19/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
101 Ernest Smallman Atlanta GA 913 69 M 2 65-69 38:19.6 12:22/M
102 Barbara Puckett Jefferson GA 907 64 F 3 60-64 38:41.3 12:29/M
103 Jennifer Hardin Winder GA 991 40 F 4 40-44 38:48.4 12:31/M
104 Diane Bresson Winder GA 851 49 F 3 45-49 39:12.2 12:39/M
105 Donna Marshall Watkinsville GA 885 48 F 4 45-49 39:29.2 12:44/M
106 Camden Marshall Watkinsville GA 884 24 F 3 20-24 39:34.9 12:46/M
107 Mandy Free Winder GA 955 41 F 5 40-44 39:40.6 12:48/M
108 Valerie Wall Winder GA 997 37 F 6 35-39 39:41.3 12:48/M
109 Lee Smith Auburn GA 914 16 F 5 15-19 40:24.4 13:02/M
110 Shelby Gerely Winder GA 863 10 F 6 0-10 40:45.9 13:09/M
111 Meredith Wood Winder GA 768 10 F 7 0-10 40:49.8 13:10/M
112 Summer Wiegand Bethlehem GA 983 10 F 8 0-10 40:53.6 13:11/M
113 Gary Wood Winder GA 769 38 M 8 35-39 40:54.7 13:12/M
114 Christina Bowman Winder GA 847 27 F 5 25-29 41:07.0 13:16/M
115 Sharon Perry Dacula GA 899 54 F 5 50-54 42:30.5 13:43/M
116 Melanie Hooks Auburn GA 936 34 F 7 30-34 42:35.1 13:44/M
117 Nicolas Ortega Bethlehem GA 893 7 M 13 0-10 42:45.4 13:47/M
118 Daniel Allen Bethlehem GA 842 13 M 9 11-14 43:39.0 14:05/M
119 Karson Gower Bethlehem GA 926 16 F 6 15-19 43:49.8 14:08/M
120 John Pritchett Winder GA 942 16 M 5 15-19 43:51.2 14:09/M
121 Chris Scammon Rex GA 912 67 M 3 65-69 44:37.4 14:24/M
122 Daryle Worley Toccoa GA 925 82 M 1 75-99 46:05.1 14:52/M
123 Andrea Tyler Bethlehem GA 920 42 F 6 40-44 46:30.4 15:00/M
124 Stacy Power Winder GA 952 45 F 5 45-49 46:59.7 15:09/M
125 Ellington Curtis Buford GA 855 5 F 9 0-10 48:03.7 15:30/M
126 Jocelyn Carpenter Bethlehem GA 970 12 F 5 11-14 48:19.3 15:35/M
127 Teryn Rollo 910 12 M 10 11-14 48:23.8 15:36/M
128 Kimberly Phelts Winder GA 904 42 F 7 40-44 49:29.3 15:58/M
129 Jessica Curtis Buford GA 857 33 F 8 30-34 49:40.8 16:01/M
130 Christina Kremer Winder GA 875 32 F 9 30-34 50:05.5 16:09/M
131 Jeannine Kent Winder GA 868 50 F 6 50-54 50:16.2 16:13/M
132 Itzel Garfias Winder GA 959 17 F 7 15-19 50:51.7 16:24/M
133 Ana Guillen Winder GA 865 16 F 8 15-19 51:26.5 16:35/M
134 Rumisha Patel Winder GA 898 17 F 9 15-19 51:27.1 16:36/M
135 Lorena Brano Auburn GA 849 16 F 10 15-19 51:28.5 16:36/M
136 Reba Stafford Snellville GA 918 72 F 1 70-74 52:39.4 16:59/M
137 Santiago Ortega Bethlehem GA 894 10 M 14 0-10 52:55.9 17:04/M
138 Jerry Stafford Snellville GA 917 74 M 4 70-74 54:44.0 17:39/M
139 Elizabeth Jackson Jefferson GA 867 44 F 8 40-44 55:44.5 17:59/M
140 Kaya Rollo 909 45 F 6 45-49 55:48.3 18:00/M
141 Steve Barnes Conyers GA 930 58 M 7 55-59 57:39.7 18:36/M
142 Linda Holcombe Covington GA 931 65 F 2 65-69 57:42.8 18:37/M
143 Harold Koon Lawrenceville GA 873 74 M 5 70-74 57:48.3 18:39/M
144 Helen Koon Lawrenceville GA 874 70 F 2 70-74 57:48.4 18:39/M
145 Trish Barnes Conyers GA 932 44 F 9 40-44 1:03:20.3 20:26/M
146 Samuel Allen Bethlehem GA 843 20 M 2 20-24 1:07:05.0 21:38/M