Good Friday Races 10.4K


Good Friday Races

Age Group Results

April 18, 14


Results By Classic Race Services, LLC. Classic Race Services


Men: Top Finishers 15-19 20-24 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74
Women: Top Finishers 25-29 30-34 45-49 50-54 60-64 65-69

10.4K

Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tommy Dorminy Mcdonough GA 101 16 1 50:47 7:52/M
Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Caitlin Conn Athens GA 106 25 5 54:25 8:25/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Donnie Chaffin Hampton GA 102 53 2 50:57 7:53/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mary Beth Forwood Bishop GA 110 50 9 58:40 9:05/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tommy Dorminy Mcdonough GA 101 16 1 50:47 7:52/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mark Chaffin Hampton GA 107 24 6 55:24 8:35/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Caitlin Conn Athens GA 106 25 5 54:25 8:25/M
2 Sarah Wishnietsky Norcross GA 134 29 33 1:48:32 16:48/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Edward Cottongim Buckhead GA 114 34 13 1:01:28 9:31/M
2 Casey Mull Athens GA 135 30 34 1:48:33 16:48/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jaclyn Vernon 117 34 16 1:06:57 10:22/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 David Eckles Athens GA 104 38 4 53:54 8:21/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Braden Miller Leesburg GA 108 40 7 56:11 8:42/M
2 Troy Garland Milledgeville GA 118 42 17 1:07:29 10:27/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Le Gibson Winder GA 113 45 12 1:01:15 9:29/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Rhonda Trainor Lawrenceville GA 119 49 18 1:07:50 10:30/M
2 Sherri Price Athens GA 121 47 20 1:14:06 11:28/M
3 Darlene Nuss Warner Robins GA 123 48 22 1:22:05 12:42/M
4 Donna Segelken Bonaire GA 129 47 28 1:33:26 14:28/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Donnie Chaffin Hampton GA 102 53 2 50:57 7:53/M
2 Steve Hartley Eastanollee GA 109 53 8 58:31 9:03/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mary Beth Forwood Bishop GA 110 50 9 58:40 9:05/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Bo Ryles Bogart GA 103 58 3 53:27 8:16/M
2 Keith Lester Athens GA 122 56 21 1:14:08 11:29/M
3 Adrian Woodruff Madison GA 125 55 24 1:27:20 13:31/M
4 Billy Lashley Douglasville GA 131 57 30 1:43:15 15:59/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Roger Keel Valley AL 111 60 10 59:35 9:13/M
2 David Oblinger Alpharetta GA 112 63 11 1:00:13 9:19/M
3 Richard Harrison Commerce GA 120 63 19 1:13:37 11:24/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Barbara Taylor Athens GA 126 61 25 1:30:12 13:58/M
2 Vicky Werner Snellville GA 128 61 27 1:32:42 14:21/M
3 Brenda Wall Leesburg GA 133 62 32 1:48:30 16:48/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 George Southgate Calhoun GA 115 67 14 1:02:34 9:41/M
2 William Davis Athens GA 116 65 15 1:02:48 9:43/M
3 Ernest Smallman Atlanta GA 127 69 26 1:30:13 13:58/M
4 Chris Scammon Rex GA 132 67 31 1:43:21 16:00/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Linda Zeeman Atlanta GA 130 69 29 1:34:58 14:42/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jim Latimer Gainesville GA 124 72 23 1:27:19 13:31/M