2014 Winder Jingle Jog 5K Jingle Jog 5K


2014 Winder Jingle Jog 5K

Age Group Results

December 20, 2014


Classic Race Services, LLC Classic Race Services


Men: Top Finishers 0-18 19-39 40-59 60-99
Women: Top Finishers 0-18 19-39 40-59 60-99

Jingle Jog 5K

Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Alfredo Garcia Bassett VA 494 24 1 18:21.9 5:55/M
Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Annalee Bradach Auburn GA 311 16 8 23:39.8 7:38/M
Top

Male 18 and under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Will Wyatt Herndon Winder GA 364 11 7 23:18.0 7:31/M
2 Trevor Nelson Auburn GA 381 13 21 27:27.8 8:51/M
3 Michael Gibson Dacula GA 347 13 24 28:22.6 9:09/M
4 Logan Laske Winder GA 371 11 47 36:19.6 11:43/M
5 Dustin Evans Dahlonega GA 338 18 72 45:30.0 14:41/M
6 Elijah Fowler Hoschton GA 343 6 79 52:13.8 16:51/M
Top

Female 18 and under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Annalee Bradach Auburn GA 311 16 8 23:39.8 7:38/M
2 Anna Schramski Athens GA 500 18 13 26:06.8 8:25/M
3 Nikki Waddell Monroe GA 490 16 25 28:24.4 9:10/M
4 Janine Kfouri Lawrenceville GA 369 18 28 28:59.0 9:21/M
5 Natalie Dhabolt Bethlehem GA 330 16 32 30:58.2 9:59/M
6 Anna Flatt Dahlonega GA 341 15 71 45:29.1 14:40/M
Top

Male 19 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Alfredo Garcia Bassett VA 494 24 1 18:21.9 5:55/M
2 Chris Wallace Loganville GA 673 34 4 21:45.2 7:01/M
3 Adam Jackson Statham GA 367 31 9 24:06.7 7:46/M
4 Conner Berry Auburn GA 309 19 20 27:24.4 8:50/M
5 Jason Morris Auburn GA 377 35 27 28:46.1 9:17/M
6 Zac Clevenger Lawrenceville GA 323 36 29 28:59.8 9:21/M
7 Brian Young Winder GA 487 39 41 34:17.5 11:04/M
8 Tyler Flatt Dahlonega GA 342 19 70 45:26.6 14:39/M
Top

Female 19 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dana Jackson Statham GA 368 31 10 24:43.4 7:58/M
2 Erica Carlton Athens GA 671 20 12 25:28.6 8:13/M
3 Rachel Smith Jefferson GA 393 21 14 26:20.7 8:30/M
4 Elizabeth Garcia Bassett VA 493 23 22 27:52.6 8:59/M
5 Jennifer Hartwell Bethlehem GA 358 36 37 32:51.9 10:36/M
6 Christine Collins Bethlehem GA 325 30 40 34:12.2 11:02/M
7 Carolyn Clevenger Lawrenceville GA 322 36 42 34:24.0 11:06/M
8 Kimberly Grizzle Jefferson GA 352 30 43 34:29.1 11:07/M
9 Karen Duncan Athens GA 334 37 48 36:22.9 11:44/M
10 Bonnie Fairchild Lithia Springs GA 339 34 53 37:30.6 12:06/M
11 Lisa Niedling Winder GA 382 38 54 37:33.5 12:07/M
12 Adrienne Spicer Bethlehem GA 395 33 55 38:02.6 12:16/M
13 Meghan Harris Watkinsville GA 356 39 56 39:00.6 12:35/M
14 Ashley Cotton Watkinsville GA 326 39 57 40:13.1 12:58/M
15 Amy Smith Winder GA 391 38 59 40:18.5 13:00/M
16 Victoria Del Nero Flowery Branch GA 496 19 61 42:26.6 13:41/M
17 Joann Young Winder GA 488 36 66 44:59.7 14:31/M
18 Megan Cleveland Bethlehem GA 337 30 67 45:04.8 14:32/M
19 Taylor Greene Dahlonega GA 350 19 69 45:22.7 14:38/M
Top

Male 40 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 John Schramski Athens GA 499 48 2 21:32.4 6:57/M
2 Traven Locke Loganville GA 672 47 3 21:34.8 6:57/M
3 Eric Patrick Winder GA 491 55 5 22:48.9 7:21/M
4 Carl Fuller Winder GA 492 45 6 22:54.3 7:23/M
5 Jimmy Miller Bowersville GA 374 49 11 25:14.7 8:08/M
6 Rick Dial Lawrenceville GA 332 58 15 26:25.4 8:31/M
7 Rick Heithold Townville SC 362 47 17 26:57.9 8:42/M
8 Wyatt Herndon Winder GA 365 40 33 31:04.4 10:01/M
9 Eric Duncan Athens GA 333 42 49 36:54.6 11:54/M
10 Thomas Smith Winder GA 394 45 51 37:24.1 12:04/M
11 David Burroughs Stone Mountain GA 316 55 75 47:51.6 15:26/M
12 Bucky Woods Clarkesville GA 400 59 77 51:19.5 16:33/M
13 Tim Fowler Hoschton GA 345 48 78 51:39.5 16:40/M
Top

Female 40 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jordan Heithold Townville SC 360 42 16 26:30.2 8:33/M
2 Meredith Cameron Winder GA 318 55 18 27:12.8 8:46/M
3 Haley Black Hartwell GA 310 45 23 27:54.3 9:00/M
4 Ruth Waddell Monroe GA 489 42 26 28:35.3 9:13/M
5 Sheryl Davis Buford GA 329 42 30 30:06.3 9:43/M
6 Jennifer Ware Monroe GA 398 43 34 31:30.5 10:10/M
7 Ginger Greeson Auburn GA 351 51 35 31:32.3 10:10/M
8 Holley Schramski Athens GA 498 48 36 32:19.9 10:25/M
9 Renae Nelson Auburn GA 380 40 38 32:55.8 10:37/M
10 Peggy Bryant Watkinsville GA 315 57 39 33:44.9 10:53/M
11 Mary Castleberry Hoschton GA 319 48 44 35:29.8 11:27/M
12 Carol Willcutt Monroe GA 399 52 45 35:36.5 11:29/M
13 Sheila Grizzle Jefferson GA 353 57 46 35:50.6 11:34/M
14 Tammy Miller Bowersville GA 375 45 50 37:23.3 12:04/M
15 Bo Bray Valrico FL 313 59 58 40:17.6 13:00/M
16 Leah Heithold Townville SC 361 42 60 42:20.6 13:39/M
17 Wendy Del Nero Flowery Branch GA 495 49 62 43:20.4 13:59/M
18 Tina A. Landry Winder GA 370 50 63 44:10.0 14:15/M
19 Stacy Power Winder GA 385 45 64 44:18.9 14:17/M
20 Carlena Collins Bethlehem GA 324 41 65 44:27.9 14:20/M
21 Marcia Smith Bethlehem GA 392 48 68 45:12.9 14:35/M
22 Kristy Burroughs Stone Mountain GA 317 43 74 47:50.4 15:26/M
23 Lisa Fowler Hoschton GA 344 51 80 52:16.7 16:52/M
24 Laura Robertson Macon GA 388 43 81 54:24.0 17:33/M
Top

Male 60 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Michael Taylor Flowery Branch GA 497 60 19 27:16.2 8:48/M
2 Bill Chamblee Anderson SC 320 67 31 30:07.1 9:43/M
3 Greg Martinez Atlanta GA 373 63 52 37:24.8 12:04/M
4 William Call 676 68 76 51:18.1 16:33/M
Top

Female 60 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Brenda Call 675 66 73 47:48.5 15:25/M