MUTT STRUT MUTT STRUT 5K


MUTT STRUT

Overall Finish List

June 14, 2014


Results By Classic Race Services, LLC. Classic Race Services

MUTT STRUT 5K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Nic Vaughn 502 25 M 1 25-29 21:32.9 6:57/M
2 John Hill Gainesville GA 443 36 M 1 35-39 22:08.8 7:08/M
3 Timothy Smith Gainesville GA 495 25 M 2 25-29 22:37.4 7:18/M
4 Liz Isandoro Gainesville GA 449 32 F 1 30-34 23:03.4 7:26/M
5 John Williams Gainesville GA 506 29 M 3 25-29 24:05.2 7:46/M
6 Nick Willbanks Gainesville GA 504 35 M 2 35-39 24:57.2 8:03/M
7 Jason Draper Buford GA 526 37 M 3 35-39 25:22.0 8:11/M
8 Annie Williams Gainesville GA 505 25 F 1 25-29 25:25.4 8:12/M
9 Joey Palumbo 468 33 M 1 30-34 25:46.6 8:19/M
10 Mike Yeager Cumming GA 512 31 F 2 30-34 25:50.6 8:20/M
11 Glen Lee Gainesville GA 525 59 M 1 55-59 26:16.8 8:28/M
12 Aaron Anderson Gainesville GA 401 19 M 1 15-19 26:30.1 8:33/M
13 Jessica Flowers Gainesville GA 428 30 F 3 30-34 26:37.1 8:35/M
14 John Gram Gainesville GA 539 68 M 1 65-69 26:55.5 8:41/M
15 Amanda Butts Buford GA 411 36 F 1 35-39 27:13.9 8:47/M
16 Bryan Parks Lula GA 469 38 M 4 35-39 28:03.2 9:03/M
17 Teague Draper Buford GA 527 9 M 1 0-10 28:07.6 9:04/M
18 Alma Islas Gainesville GA 554 41 F 1 40-44 28:13.1 9:06/M
19 Jennifer Ingram Gainesville GA 448 41 F 2 40-44 28:17.6 9:07/M
20 Craig Robertson Murrayville GA 541 50 M 1 50-54 28:19.4 9:08/M
21 Genia Robertson Murrayville GA 540 40 F 3 40-44 28:19.7 9:08/M
22 Miguel Ferrer Flowery Branch GA 514 45 M 1 45-49 28:49.1 9:18/M
23 Ken Moore Gainesville GA 466 22 M 1 20-24 29:01.6 9:22/M
24 Rhonda Trainor Lawrenceville GA 431 49 F 1 45-49 29:02.7 9:22/M
25 Rocco Russo Gainesville GA 481 13 M 1 11-14 29:11.7 9:25/M
26 Mitchell Myler 467 23 M 2 20-24 29:35.5 9:33/M
27 Christopher Ramey Gainesville GA 476 36 M 5 35-39 29:51.1 9:38/M
28 Vinny Dodolik Gainesville GA 422 21 M 3 20-24 29:52.0 9:38/M
29 Dwayne Campbell Alpharetta GA 565 46 M 2 45-49 30:13.3 9:45/M
30 Rodney Fortune Gainesville GA 429 44 M 1 40-44 30:15.9 9:45/M
31 Kari Barnes Dacula GA 564 44 F 4 40-44 30:18.8 9:46/M
32 Gwen Hosch Flowery Branch GA 444 49 F 2 45-49 31:00.1 10:00/M
33 Ted Williams Flowery Brach GA 508 56 M 2 55-59 31:07.3 10:02/M
34 Adam Britt 409 28 M 4 25-29 31:33.5 10:11/M
35 Emily McWhorter Braselton GA 560 38 F 2 35-39 31:34.9 10:11/M
36 Dorothy Price Flowery Branch GA 474 39 F 3 35-39 31:36.0 10:12/M
37 Cynthia M Fink Cleveland GA 427 43 F 5 40-44 31:46.5 10:15/M
38 Kevin Hatton Gainesville GA 521 49 M 3 45-49 32:00.8 10:19/M
39 Drew Kinsey 454 22 M 4 20-24 32:04.4 10:21/M
40 Jennifer Castleberry Commerce GA 417 33 F 4 30-34 32:13.2 10:24/M
41 Wayne Baggett Winder GA 404 48 M 4 45-49 32:26.0 10:28/M
42 Bill Saye Gainesville GA 484 56 M 3 55-59 32:44.2 10:34/M
43 Jim Otwell Cumming GA 555 61 M 1 60-64 32:50.8 10:35/M
44 Hunter Gowin Gainesville GA 518 14 M 2 11-14 33:01.9 10:39/M
45 Hayden Gowin Gainesville GA 520 11 M 3 11-14 33:03.5 10:40/M
46 Cathy Sees Cumming GA 487 52 F 1 50-54 33:04.0 10:40/M
47 Nick Tucker 500 21 M 5 20-24 33:32.4 10:49/M
48 Blake Arbuckle Gainesville GA 402 30 M 2 30-34 33:32.6 10:49/M
49 Dawn Siebold Gainesville GA 488 50 F 2 50-54 33:35.2 10:50/M
50 Holly Sherrill Gainesville GA 530 29 F 2 25-29 33:35.5 10:50/M
51 Dustin Cottrell Gainesville GA 420 21 M 6 20-24 33:58.2 10:57/M
52 April Cantrell Dahlonega GA 491 43 F 6 40-44 34:02.6 10:59/M
53 Andrew Reece Gainesville GA 477 22 M 7 20-24 34:28.2 11:07/M
54 Mandy Reece Gainesville GA 478 38 F 4 35-39 34:28.4 11:07/M
55 Amy Hunter Gainesville GA 519 45 F 3 45-49 35:18.8 11:23/M
56 Rebecca Reyes Gainesville GA 479 44 F 7 40-44 35:26.7 11:26/M
57 Emily Perkins Gainesville GA 471 33 F 5 30-34 35:38.2 11:30/M
58 Tracy Wyrick Gainesville GA 510 53 F 3 50-54 35:39.0 11:30/M
59 Marsha McKelvey Flowery Branch GA 462 43 F 8 40-44 36:02.5 11:37/M
60 Eddie Duncan Flowery Branch GA 424 53 M 2 50-54 36:03.5 11:38/M
61 Daisy Burgos Buford GA 531 30 F 6 30-34 36:09.1 11:40/M
62 Melanie Williams Flowery Branch GA 507 51 F 4 50-54 36:45.1 11:51/M
63 John Russo Gainesville GA 480 51 M 3 50-54 36:54.7 11:54/M
64 Melinda Gooch Cleveland GA 438 57 F 1 55-59 37:00.4 11:56/M
65 Susan Wiant Gainesville GA 529 45 F 4 45-49 37:16.1 12:01/M
66 Richard Wiant Gainesville GA 528 46 M 5 45-49 37:16.4 12:01/M
67 Andrea Burton Gainesville GA 556 30 F 7 30-34 37:20.3 12:03/M
68 Dana Ellis Gainesville GA 426 34 F 8 30-34 37:20.7 12:03/M
69 Kristi Howard Gainesville GA 445 38 F 5 35-39 37:23.5 12:04/M
70 Ashley Barbee Bogart GA 406 13 F 1 11-14 37:29.2 12:05/M
71 Makayla Mullins Gainesville GA 549 13 F 2 11-14 38:30.8 12:25/M
72 Darrin Mullins Gainesville GA 548 40 M 2 40-44 38:31.3 12:25/M
73 Joe Meadows Gainesville GA 538 73 M 1 70-74 38:46.4 12:30/M
74 Tammy Miller Bowersville GA 465 44 F 9 40-44 38:49.2 12:31/M
75 Monica Henry Braselton GA 442 38 F 6 35-39 39:22.5 12:42/M
76 Latricia Simpson Flowery Branch GA 490 48 F 5 45-49 39:31.7 12:45/M
77 Fayhaa Doja Cumming GA 558 16 F 1 15-19 40:17.3 13:00/M
78 Tanuir Doja 557 54 M 4 50-54 40:17.5 13:00/M
79 Jean Mansell Buford GA 460 19 F 2 15-19 40:50.4 13:10/M
80 Tori Glover Flowery Branch GA 547 14 F 3 11-14 40:58.4 13:13/M
81 Barbara Westmoreland Cleveland GA 503 23 F 1 20-24 41:42.6 13:27/M
82 Ashton Simpson Talmo GA 801 26 F 3 25-29 42:10.9 13:36/M
83 Catherine Saye Gainesville GA 485 56 F 2 55-59 42:23.5 13:40/M
84 Nancy Wright Cleveland GA 509 72 F 1 70-74 42:30.4 13:43/M
85 Carol Quaife Stone Mtn GA 475 65 F 1 65-69 43:13.3 13:56/M
86 Tina Carlson-Griffeth Gainesville GA 415 61 F 1 60-64 43:30.0 14:02/M
87 Diane Speight Gainesville GA 496 56 F 3 55-59 43:34.5 14:03/M
88 Jordon Henry Braselton GA 441 14 F 4 11-14 44:03.5 14:13/M
89 Emily Ann Amrozowicz Braselton GA 546 13 F 5 11-14 44:05.0 14:13/M
90 Dawn Baker Snellville GA 405 42 F 10 40-44 44:36.5 14:23/M
91 Kimberly English Flowery Branch GA 545 40 F 11 40-44 44:42.3 14:25/M
92 Melissa Lannom Gainesville GA 553 35 F 7 35-39 45:01.7 14:31/M
93 Erin Culberson Dawsonville GA 562 28 F 4 25-29 45:02.8 14:32/M
94 Michael Taylor Flowery Branch GA 67 59 M 4 55-59 45:30.5 14:41/M
95 Stacey Hughes Flowery Branch GA 542 37 F 8 35-39 46:01.3 14:51/M
96 Emma Kazdnanski Flowery Branch GA 563 9 F 1 0-10 46:30.8 15:00/M
97 Kathryn McWhorter Braselton GA 561 7 F 2 0-10 46:31.1 15:00/M
98 Becky Hulsey Gainesville GA 446 54 F 5 50-54 47:40.5 15:23/M
99 Tanna Lee Gainesville GA 458 50 F 6 50-54 47:45.2 15:24/M
100 Este Fuchs Gainesville GA 432 50 F 7 50-54 48:30.1 15:39/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
101 Kim Ledford 533 20 F 2 20-24 48:45.7 15:44/M
102 Jan Fulcher Braselton GA 433 57 F 4 55-59 49:48.4 16:04/M
103 Paul Fulcher Braselton GA 434 60 M 2 60-64 49:48.6 16:04/M
104 Abigail Landman Flowery Branch GA 456 10 F 3 0-10 50:55.6 16:25/M
105 Stephanie Landman Flowery Branch GA 457 38 F 9 35-39 50:55.9 16:25/M
106 Patti Henderson Gainesville GA 440 50 F 8 50-54 51:18.4 16:33/M
107 Ashlyn Henderson Gainesville GA 439 15 F 3 15-19 51:19.1 16:33/M
108 Shannon McElroy Bogart GA 461 39 F 10 35-39 51:57.5 16:45/M
109 Randy Kramer Ellijay GA 455 62 M 3 60-64 52:28.9 16:55/M
110 Shannon McGarvey Flowery Branch GA 543 40 F 12 40-44 54:10.4 17:28/M
111 Randall Stephens Flowery Branch GA 544 38 M 6 35-39 54:10.6 17:28/M
112 Kelley Clark Gainesville GA 419 38 F 11 35-39 55:56.5 18:03/M
113 Jon Clark Gainesville GA 418 41 M 3 40-44 55:56.7 18:03/M
114 Jennifer Carney Gainesville GA 416 30 F 9 30-34 56:15.4 18:09/M
115 Pat Sweetman Clermont GA 499 60 F 2 60-64 56:17.5 18:09/M
116 Jessica Johnson Flowery Branch GA 450 36 F 12 35-39 56:41.5 18:17/M
117 Constance Sears Flowery Branch GA 486 63 F 3 60-64 56:42.6 18:17/M
118 Steve Siebold Gainesville GA 489 49 M 6 45-49 56:48.5 18:19/M
119 Janet Otwell Cumming GA 552 56 F 5 55-59 58:29.3 18:52/M
120 Cynthia Donoho Gainesville GA 423 63 F 4 60-64 58:39.0 18:55/M
121 Brendan Atkins Lula GA 524 6 M 2 0-10 58:39.2 18:55/M