2014 NEGA CASA SUPERHERO 5K SUPERHERO 5K


2014 NEGA CASA SUPERHERO 5K

Overall Finish List

November 15, 2014


Classic Race Services, LLC Classic Race Services

SUPERHERO 5K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Ben Morris Smyrna GA 1947 40 M 1 40-44 20:47.9 6:42/M
2 Lauren Freeman Cleveland GA 1925 32 M 1 30-34 21:30.1 6:56/M
3 Brian Audet Bowman GA 1906 38 M 1 35-39 21:40.4 6:59/M
4 Antoine Orsley Hartwell GA 1090 36 M 2 35-39 22:51.2 7:22/M
5 Zach Tellano Hartwell GA 1976 15 M 1 15-19 23:10.7 7:28/M
6 Jeremy Walton Danielsville GA 1979 19 M 2 15-19 23:18.5 7:31/M
7 Andrew Stevenson Westminster SC 1973 27 M 1 25-29 23:49.8 7:41/M
8 Chris Pitts Lavonia GA 1957 32 M 2 30-34 23:53.7 7:42/M
9 Reno Lowder Westminster SC 1946 13 M 1 11-14 24:17.6 7:50/M
10 Jon Bishop Commerce GA 1913 30 M 3 30-34 24:34.0 7:55/M
11 Steve Hartley Eastanollee GA 1077 53 M 1 50-54 24:36.3 7:56/M
12 Nicole Ford Royston GA 1084 38 F 1 35-39 24:40.9 7:57/M
13 Gavin Ford Royston GA 1083 10 M 1 0-10 24:49.5 8:00/M
14 Gary Godfrey Crawford GA 1089 68 M 1 65-69 24:53.9 8:02/M
15 Donna Presley Toccoa GA 1080 68 F 1 65-69 24:58.4 8:03/M
16 Jacob Walton Danielsville GA 1978 15 M 3 15-19 25:05.4 8:05/M
17 Brent Bishop Commerce GA 1912 8 M 2 0-10 25:16.0 8:09/M
18 Booker T Orsley Dewy Rose GA 1091 60 M 1 60-64 25:16.2 8:09/M
19 Tyler Walton Danielsville GA 1985 22 M 1 20-24 25:17.8 8:09/M
20 Gary Bohannon Toccoa GA 1082 42 M 2 40-44 25:49.6 8:20/M
21 Gail Audet Royston GA 1908 62 F 1 60-64 26:11.1 8:27/M
22 Ryan Robbins Westminster SC 1965 11 M 2 11-14 26:31.5 8:33/M
23 Jackson Ritter Westminster SC 1964 14 M 3 11-14 26:58.7 8:42/M
24 Mara Nance Augusta GA 1952 55 F 1 55-59 27:26.5 8:51/M
25 Jonathan Redman Alto GA 1078 20 M 2 20-24 28:05.7 9:04/M
26 Holden Smith Westminster SC 1971 13 M 4 11-14 28:44.7 9:16/M
27 Jacob Chapman 27 14 M 5 11-14 28:58.8 9:21/M
28 Sandy Phillips Royston GA 1079 46 F 1 45-49 29:19.7 9:27/M
29 Preston Hogsed Cleveland GA 1940 15 M 4 15-19 29:54.6 9:39/M
30 Madison Alligood Toccoa GA 1088 27 F 1 25-29 30:06.2 9:43/M
31 Steve Alligood Toccoa GA 1904 53 M 2 50-54 30:09.9 9:44/M
32 Josh Fincher Tignall GA 1922 32 M 4 30-34 30:14.8 9:45/M
33 April Payne Valdosta GA 1956 26 F 2 25-29 30:16.0 9:46/M
34 Gabrielle Morris Vinnings GA 1948 40 F 1 40-44 30:51.0 9:57/M
35 Bill Chamblee Anderson SC 1917 67 M 2 65-69 30:58.0 9:59/M
36 Ginger Pitts Lavonia GA 1958 38 F 2 35-39 30:59.6 10:00/M
37 Oliver Clark Westminster SC 1921 15 M 5 15-19 31:07.7 10:02/M
38 Stephen Bardey Lavonia GA 1910 65 M 3 65-69 31:14.9 10:05/M
39 Tina Hunt Elberton GA 1941 53 F 1 50-54 31:29.7 10:09/M
40 Richard Harrison Commerce GA 1086 63 M 2 60-64 31:38.0 10:12/M
41 Lanie Alligood Toccoa GA 1903 51 F 2 50-54 31:54.7 10:17/M
42 Rebekah Walton Danielsville GA 1984 17 F 1 15-19 32:43.4 10:33/M
43 Dawn Harbin Lavonia GA 1931 36 F 3 35-39 32:57.8 10:38/M
44 Cody Audet Bowman GA 1907 9 M 3 0-10 33:26.3 10:47/M
45 Trenton Bishop Commerce GA 1915 10 M 4 0-10 33:31.6 10:49/M
46 Shane Adams Turnerville GA 1902 45 M 1 45-49 33:56.3 10:57/M
47 Jack Cannon Greenville SC 1916 67 M 4 65-69 34:25.4 11:06/M
48 Jonathan Dove Elberton GA 1087 19 M 6 15-19 34:47.9 11:13/M
49 Ray Walton Danielsville GA 1982 53 M 3 50-54 34:51.5 11:15/M
50 Anthony Hart Royston GA 1076 62 M 3 60-64 35:15.5 11:22/M
51 Charlie Forman 51 12 M 6 11-14 36:06.5 11:39/M
52 Robert Womack Toccoa GA 1990 63 M 4 60-64 36:13.9 11:41/M
53 Zavian Greene Toccoa GA 1081 38 M 3 35-39 37:10.1 11:59/M
54 Becca Jones Toccoa GA 1942 29 F 3 25-29 37:11.9 12:00/M
55 Radonna Powers Toccoa GA 1963 46 F 2 45-49 37:28.1 12:05/M
56 Joy Mccollum Toccoa GA 1943 57 F 2 55-59 37:28.3 12:05/M
57 Debbie Keigan Toccoa GA 1085 50 F 3 50-54 37:48.8 12:12/M
58 Seth Freeman Westminster SC 1926 13 M 7 11-14 38:22.2 12:23/M
59 Latasha Bishop Commerce GA 1914 27 F 4 25-29 38:28.9 12:25/M
60 Erin Shaw Elberton GA 1968 20 F 1 20-24 38:33.9 12:26/M
61 Steve Strickland Augusta GA 1974 62 M 5 60-64 38:51.9 12:32/M
62 Doug Partin Cleveland GA 1954 44 M 3 40-44 39:00.4 12:35/M
63 Geri Barrios Toccoa GA 1911 71 F 1 70-74 39:56.5 12:53/M
64 Dan Shoaf Anderson SC 1969 69 M 5 65-69 40:58.6 13:13/M
65 Richard Shure Westminster SC 1970 11 M 8 11-14 41:01.6 13:14/M
66 Francoise Fussell Walhalla SC 1929 66 F 2 65-69 41:22.9 13:21/M
67 Alyssa Audet Bowman GA 1905 13 F 1 11-14 41:49.2 13:29/M
68 Alyssa Stevenson Alto GA 1972 14 F 2 11-14 41:49.4 13:29/M
69 Skyler Pitts Lavonia GA 1959 10 M 5 0-10 42:15.1 13:38/M
70 Martin Platzer Hartwell GA 1962 68 M 6 65-69 42:59.4 13:52/M
71 Brittany Chitwood Alto GA 1918 15 F 2 15-19 44:52.9 14:28/M
72 Emalee Harrington Alto GA 1938 15 F 3 15-19 44:53.2 14:29/M
73 Sydeny Shaver Anderson SC 1967 16 F 4 15-19 45:17.9 14:36/M
74 Heidi Overton Elberton GA 1953 38 F 4 35-39 45:20.5 14:37/M
75 Hollie Shaver Anderson SC 1966 39 F 5 35-39 45:23.2 14:38/M
76 Whitney Morris Demorest GA 1950 31 F 1 30-34 45:38.9 14:43/M
77 Kechara Partin Cleveland GA 1955 39 F 6 35-39 47:03.5 15:11/M
78 Barbara Gray Bowersville GA 1930 49 F 3 45-49 47:19.3 15:16/M
79 Kay Chitwood Alto GA 1920 49 F 4 45-49 48:07.2 15:31/M
80 Ernest Chitwood Alto GA 1919 49 M 2 45-49 48:07.7 15:31/M
81 Jane Leverette Hartwell GA 1945 43 F 2 40-44 48:33.3 15:40/M
82 Alan White Clayton GA 1986 67 M 7 65-69 51:15.5 16:32/M
83 Lynda White Clayton GA 1987 68 F 3 65-69 51:15.8 16:32/M
84 Bucky Woods Clarkesville GA 1991 59 M 1 55-59 52:47.5 17:02/M
85 Daryle Worley Toccoa GA 1992 82 M 1 75-99 1:00:57.9 19:40/M