Oconee County 4-H 4K 4K


Oconee County 4-H 4K

Overall Finish List

July 05, 14


Results By Classic Race Services, LLC. Classic Race Services

4K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Steven Snyder Norcross GA 1 34 M 1 30-34 14:18 5:46/M
2 Hayden Guthrie Athens GA 2 14 M 1 11-14 15:13 6:08/M
3 Lauren Freeman Cleveland GA 3 32 M 2 30-34 15:30 6:15/M
4 Scott Conine Athens GA 4 32 M 3 30-34 15:38 6:18/M
5 Jeff Olvin Canton GA 5 48 M 1 45-49 16:09 6:31/M
6 Blair Weaver Athens GA 6 55 M 1 55-59 16:20 6:35/M
7 Tommy Dorminy Mcdonough GA 7 16 M 1 15-19 16:36 6:42/M
8 Alyssa Beckstead Watkinsville GA 8 16 F 1 15-19 16:40 6:43/M
9 Mark Chaffin Hampton GA 9 24 M 1 20-24 16:47 6:46/M
10 Andrew Guthrie Athens GA 10 11 M 2 11-14 17:01 6:52/M
11 Donnie Chaffin Hampton GA 11 53 M 1 50-54 17:03 6:53/M
12 David Eckles Athens GA 12 39 M 1 35-39 17:25 7:01/M
13 Mark Townsend Watkinsville GA 13 51 M 2 50-54 17:40 7:07/M
14 Sam Mann Social Circle GA 14 36 M 2 35-39 17:56 7:14/M
15 Roger Keel Valley AL 15 60 M 1 60-64 18:01 7:16/M
16 Melinda Black Clarkesville GA 16 48 F 1 45-49 18:05 7:18/M
17 Rick Hayes Dahlonega GA 17 56 M 2 55-59 18:10 7:20/M
18 Bo Ryles Bogart GA 18 58 M 3 55-59 18:13 7:21/M
19 Aidan Landrum Athens GA 19 10 M 1 0-10 18:15 7:22/M
20 Booker T Orsley Dewy Rose GA 21 60 M 2 60-64 18:16 7:22/M
21 Braden Miller Leesburg GA 22 40 M 1 40-44 18:26 7:26/M
22 David Oblinger Alpharetta GA 23 63 M 3 60-64 18:30 7:28/M
23 Caitlin Conn Athens GA 24 25 F 1 25-29 18:38 7:31/M
24 Austine Kiragu Cartersville GA 25 37 M 3 35-39 18:45 7:34/M
25 Amber Mann Social Circle GA 26 33 F 1 30-34 19:11 7:44/M
26 Mary Beth Forwood Bishop GA 27 50 F 1 50-54 19:25 7:50/M
27 Veronica Olvin Canton GA 28 11 F 1 11-14 19:27 7:51/M
28 Ramsay Miller Leesburg GA 29 14 F 2 11-14 19:28 7:51/M
29 George Southgate Calhoun GA 30 67 M 1 65-69 19:29 7:51/M
30 William Davis Athens GA 31 65 M 2 65-69 19:49 7:59/M
31 Aubie Knight Madison GA 32 46 M 2 45-49 19:52 8:01/M
32 Mac Gay Covington GA 33 66 M 3 65-69 20:14 8:10/M
33 Troy Garland Milledgeville GA 34 43 M 2 40-44 20:47 8:23/M
34 Amanda Ramirez Athens GA 35 16 F 2 15-19 20:55 8:26/M
35 Mara Nance Augusta GA 36 55 F 1 55-59 21:15 8:34/M
36 Gary Hansford Athens GA 37 67 M 4 65-69 21:23 8:37/M
37 Derek Jesweak Bogart GA 38 42 M 3 40-44 21:25 8:38/M
38 Susie Dorminy Mcdonough GA 39 12 F 3 11-14 21:45 8:46/M
39 Caroline Olvin Canton GA 40 9 F 1 0-10 21:49 8:48/M
40 William Tweedell Hull GA 41 69 M 5 65-69 22:22 9:01/M
41 Herman Sasser Marietta GA 42 69 M 6 65-69 22:24 9:02/M
42 Bill Chamblee Anderson SC 43 66 M 7 65-69 22:58 9:16/M
43 Barbara Nasworthy Pine Mountain GA 44 64 F 1 60-64 23:02 9:17/M
44 C J O'Mara Colbert GA 45 37 M 4 35-39 23:07 9:19/M
45 Richard Harrison Commerce GA 46 63 M 4 60-64 23:12 9:21/M
46 Sherri Price Athens GA 47 48 F 2 45-49 23:21 9:25/M
47 Keith Lester Athens GA 48 56 M 4 55-59 23:21 9:25/M
48 Jim Latimer Gainesville GA 49 72 M 1 70-74 23:28 9:28/M
49 John Gregg Watkinsville GA 50 67 M 8 65-69 23:56 9:39/M
50 Raeanne Watkins Tucker GA 51 61 F 2 60-64 24:02 9:41/M
51 Larry Guthrie Athens GA 52 49 M 3 45-49 24:04 9:42/M
52 Tina Hunt Monroe GA 53 52 F 2 50-54 24:53 10:02/M
53 Heath Walraven Calhoun GA 54 38 M 5 35-39 25:04 10:06/M
54 Steve Sadler 55 63 M 5 60-64 25:07 10:08/M
55 Barbara Taylor Athens GA 56 61 F 3 60-64 25:29 10:17/M
56 Nancy Sadler 57 60 F 4 60-64 26:04 10:31/M
57 Amy Neill Watkinsville GA 58 50 F 3 50-54 26:05 10:31/M
58 Beth Woods Athens GA 59 32 F 2 30-34 26:19 10:37/M
59 Kathy Givens Douglasville GA 60 65 F 1 65-69 26:20 10:37/M
60 Darlene Nuss Warner Robins GA 61 48 F 3 45-49 26:21 10:38/M
61 Danny Wall Leesburg GA 62 70 M 2 70-74 26:24 10:39/M
62 Becky Dorminy Mcdonough GA 63 10 F 2 0-10 27:07 10:56/M
63 Pi Dorminy Mcdonough GA 64 7 M 2 0-10 28:06 11:20/M
64 John Dorminy Mcdonough GA 65 44 M 4 40-44 28:08 11:21/M
65 Heather L Sloan Winterville GA 66 43 F 1 40-44 28:12 11:22/M
66 Timothy Bagley Woodstock GA 67 51 M 3 50-54 28:30 11:30/M
67 Katie Grace Provost Watkinsville GA 68 10 F 3 0-10 28:51 11:38/M
68 Larry Guthrie Athens GA 69 75 M 1 75-99 29:10 11:46/M
69 Buddy Davis Gray GA 86 51 M 4 50-54 29:12 11:46/M
70 Steve Strickland Augusta GA 70 61 M 6 60-64 29:13 11:47/M
71 Abbey Pursley Watkinsville GA 71 20 F 1 20-24 29:46 12:00/M
72 Carole Black Watkinsville GA 72 56 F 2 55-59 29:48 12:01/M
73 Sarah Wishnietsky Norcross GA 73 30 F 3 30-34 30:02 12:07/M
74 Colleen Stephens Canton GA 74 62 F 5 60-64 30:28 12:17/M
75 David Watkins Tucker GA 75 68 M 9 65-69 32:07 12:57/M
76 Linda Zeeman Atlanta GA 76 70 F 1 70-74 32:37 13:09/M
77 Ernest Smallman Atlanta GA 77 69 M 10 65-69 33:02 13:19/M
78 James Baldwin Macon GA 78 68 M 11 65-69 33:18 13:26/M
79 Brenda Wall Leesburg GA 79 62 F 6 60-64 34:09 13:46/M
80 Chris Scammon Rex GA 80 68 M 12 65-69 34:55 14:05/M
81 Anne Patrick Smyrna GA 81 78 F 1 75-99 35:22 14:16/M
82 Clint Rhodes Snellville GA 82 61 M 7 60-64 35:55 14:29/M
83 Thomas Linski Milledgeville GA 83 75 M 2 75-99 41:54 16:54/M
84 Harold Koon Lawrenceville GA 84 74 M 3 70-74 41:55 16:54/M
85 Helen Koon Lawrenceville GA 85 70 F 2 70-74 41:55 16:54/M