RACE FOR EDUCATION 5K/10.1K Race 4 Edu 10.1K


RACE FOR EDUCATION 5K/10.1K

Overall Finish List

September 27, 2014


Classic Race Services, LLC Classic Race Services

Race 4 Edu 10.1K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Ashley Peacock Gray GA 816 33 M 1 30-34 41:10.0 6:34/M
2 Mitchell Sinyard Hawkinsville GA 96 54 M 1 50-54 43:03.1 6:52/M
3 Jeff Royer Perry GA 95 53 M 2 50-54 44:32.6 7:06/M
4 Don McMahan Warner Robins GA 94 58 M 1 55-59 46:03.8 7:21/M
5 Perry Doyle Perry GA 1834 51 M 3 50-54 46:19.7 7:23/M
6 Min Kim Macon GA 787 44 M 1 40-44 48:34.3 7:45/M
7 Alissa Sypsa East Dublin GA 857 28 F 1 25-29 49:35.4 7:54/M
8 Brandon Stepp Warner Robins GA 852 37 M 1 35-39 49:44.0 7:56/M
9 Tim Eilinger Mendon NY 37 49 M 1 45-49 49:58.6 7:58/M
10 Paula McConnell Warner Robins GA 801 47 F 1 45-49 50:47.9 8:06/M
11 Rick Hayes Dahlonega GA 89 56 M 2 55-59 51:53.2 8:16/M
12 Curtis Richardson 31 63 M 1 60-64 52:46.6 8:25/M
13 Jennifer Harris Warner Robins GA 762 31 F 1 30-34 53:10.7 8:29/M
14 Tommy Dorminy Mcdonough GA 91 16 M 1 15-19 54:54.0 8:45/M
15 Lisa Goss Macon GA 54 48 F 2 45-49 54:55.0 8:46/M
16 Buddy Davis Gray GA 80 52 M 4 50-54 54:56.8 8:46/M
17 Stan Newsome Fort Valley GA 807 60 M 2 60-64 56:24.3 9:00/M
18 Derrick Sanders Bryon GA 833 43 M 2 40-44 56:33.5 9:01/M
19 Lizbeth Garcia Warner Robins GA 1825 34 F 2 30-34 56:53.1 9:04/M
20 Rhonda Newsome Fort Valley GA 806 57 F 1 55-59 58:19.3 9:18/M
21 George Southgate Calhoun GA 50 68 M 1 65-69 1:00:09.9 9:36/M
22 David Oblinger Alpharetta GA 81 64 M 3 60-64 1:00:35.4 9:40/M
23 Cindy Beck Douglas Gray GA 59 53 F 1 50-54 1:01:11.1 9:45/M
24 Takeshi Shigeizumi Macon GA 836 31 M 2 30-34 1:01:14.4 9:46/M
25 Emi Shigeizumi Macon GA 835 31 F 3 30-34 1:01:17.8 9:46/M
26 Kae Harrison Bonaire GA 764 43 F 1 40-44 1:01:52.9 9:52/M
27 Alton Fowler Gray GA 743 47 M 2 45-49 1:01:55.1 9:53/M
28 Noppon Sritan Warner Robins GA 889 51 M 5 50-54 1:02:21.3 9:57/M
29 Barbara Nasworthy Pine Mountain GA 805 65 F 1 65-69 1:02:55.1 10:02/M
30 Torsha Martin Warner Robins GA 1814 43 F 2 40-44 1:02:55.3 10:02/M
31 Robyn Salter Warner Robins GA 832 31 F 4 30-34 1:03:23.7 10:07/M
32 David Watkins Tucker GA 67 69 M 2 65-69 1:03:59.4 10:12/M
33 Raeanne Watkins Tucker GA 68 61 F 1 60-64 1:03:59.6 10:12/M
34 Roger Roy Dahlonega GA 897 65 M 3 65-69 1:05:39.1 10:28/M
35 Shanique Harris Kathleen GA 763 37 F 1 35-39 1:09:27.1 11:05/M
36 George Stokes Warner Robins GA 854 68 M 4 65-69 1:09:32.8 11:05/M
37 Karen Pogue-Blackshear Warner Robins GA 821 34 F 5 30-34 1:10:43.4 11:17/M
38 Matt Hawley Warner Robins GA 765 52 M 6 50-54 1:10:47.2 11:17/M
39 Bob Bullington Mcdonough GA 1835 74 M 1 70-74 1:13:16.1 11:41/M
40 Jacque Fisher Kettering OH 1837 49 F 3 45-49 1:14:14.9 11:50/M
41 Johnnie Sylvain Jackson GA 56 61 F 2 60-64 1:18:29.2 12:31/M
42 Darlene Nuss Warner Robins GA 82 48 F 4 45-49 1:19:41.6 12:43/M
43 Sabrina Jones Macon GA 781 35 F 2 35-39 1:20:47.5 12:53/M
44 Daquesa Lee Warner Robins GA 794 41 F 3 40-44 1:22:57.6 13:14/M
45 Kathy Givens Douglasville GA 79 65 F 2 65-69 1:28:36.1 14:08/M
46 Chris Scammon Rex GA 78 68 M 5 65-69 1:28:36.9 14:08/M
47 Pat Brown Perry GA 720 64 F 3 60-64 1:29:33.9 14:17/M
48 Linda Zeeman Atlanta GA 77 70 F 1 70-74 1:31:27.6 14:35/M