Run 4 Orphans 5K Run 4 Orphans 5K


Run 4 Orphans 5K

Age Group Results

April 19, 14


Results By Classic Race Services, LLC. Classic Race Services


Men: Top Finishers 0-10 11-14 15-19 20-24 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64
Women: Top Finishers 0-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 65-69

Run 4 Orphans 5K

Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Richard Pennington Stone Mountain GA 1794 44 1 17:21.3 5:36/M
Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mary-Katherine Franklin GA 1732 25 5 22:58.7 7:25/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Matt Parker Lawrenceville GA 1793 49 3 21:02.1 6:47/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Maribel Bleeker Palm Beach Gardens FL 1710 48 6 22:59.2 7:25/M
Top

Male 10 and under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Micah Lankford Grayson GA 1755 8 69 39:33.7 12:45/M
2 Riley Schoen Wading River NY 611 9 82 50:56.0 16:26/M
3 Andrew Jantzen Wading River NY 1740 10 89 57:31.4 18:33/M
Top

Female 10 and under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Emily Schoen Wading River NY 612 9 75 42:56.0 13:51/M
2 Gabriela Rubio Gordonville PA 616 8 84 55:26.4 17:53/M
Top

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Justin Beard Lawrenceville GA 614 14 11 24:55.6 8:02/M
2 Josh Riley Snellville GA 1768 13 13 25:17.6 8:09/M
3 Adam Doty Lawrenceville GA 1728 14 17 27:05.1 8:44/M
4 Jackson Futch Lawrenceville GA 1734 14 23 29:04.6 9:23/M
5 Robert Fain Peachtree Corners GA 1730 14 25 31:01.8 10:00/M
6 Will Jantzen Wading River NY 1742 12 31 33:10.4 10:42/M
7 Antonio Jones Fayetteville GA 1744 11 32 33:22.8 10:46/M
8 Caleb Lankford Grayson GA 1752 12 42 35:48.8 11:33/M
9 Avery Schoen Wading River NY 610 11 90 1:03:13.1 20:24/M
10 Omar Rubio Gordonville PA 617 12 91 1:03:14.5 20:24/M
Top

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mallory Larson Stone Mountain GA 628 14 15 26:35.8 8:35/M
2 Ansley Larson Stone Mountain GA 629 12 24 29:22.8 9:28/M
3 Olivia Griffin Snellville GA 1739 14 33 33:30.2 10:48/M
4 Allie Randazza Duluth GA 1766 14 34 33:33.7 10:49/M
5 Bronwyn Lankford Grayson GA 1751 11 53 37:11.5 12:00/M
6 Kelsey Lankford 1754 14 64 38:24.5 12:23/M
7 Hannah Gomez Atlanta GA 602 14 65 38:54.0 12:33/M
8 Olivia Jones 1748 14 67 39:00.9 12:35/M
9 Aleah Freeman Snellville GA 1733 14 73 41:23.4 13:21/M
10 Alyson Shandil 1781 11 78 44:39.1 14:24/M
11 Elora Rubio PA 1774 11 81 47:24.9 15:17/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Caleb Carter 1713 16 2 19:12.3 6:12/M
2 Nathan Cox Rabun Gap GA 613 19 4 21:25.9 6:55/M
3 Jared Jones 1746 19 10 24:47.7 8:00/M
4 Caleb Jones 1745 17 14 26:18.9 8:29/M
5 Caleb Perumal Loganville GA 605 15 22 29:03.4 9:22/M
6 Devon Ford Loganville GA 603 15 30 33:10.1 10:42/M
7 Roberto Aristizabal Lilburn GA 1801 15 83 50:57.1 16:26/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Megan Lee 1759 16 27 32:12.0 10:23/M
2 Robin Colwell Tucker GA 1787 15 37 34:15.3 11:03/M
3 Liz Asmerom Lilburn GA 1709 15 44 35:54.3 11:35/M
4 Kylie Lloyd Snellville GA 620 15 45 35:58.2 11:36/M
5 Ginger Amburgy Johns Creek GA 1703 15 54 37:40.5 12:09/M
6 Connie Schneider Stone Mountain GA 1779 15 57 37:43.5 12:10/M
7 Alley Asmerom Lilburn GA 1708 15 58 37:45.0 12:11/M
8 Kandy Ochaita Lawrenceville GA 1764 17 59 37:52.0 12:13/M
9 Maria Mayhan Lilburn GA 1791 15 60 37:57.7 12:15/M
10 Diana Martinez Lawrenceville GA 1761 17 61 38:16.0 12:21/M
11 Maggie Amburguy Johns Creek GA 1702 15 74 41:26.0 13:22/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Josh Carter Lawrenceville GA 1712 20 8 23:45.6 7:40/M
2 Steven Expose Lilburn GA 624 24 19 27:40.0 8:55/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Niurklin Jimenez Norcross GA 1743 23 47 36:07.7 11:39/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mary-Katherine Franklin GA 1732 25 5 22:58.7 7:25/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mircia Samuels Covington GA 1777 30 62 38:20.5 12:22/M
2 Rebecca Lunsford Lilburn GA 1760 34 68 39:06.7 12:37/M
3 Karisa Wallace Loganville GA 1788 33 71 39:49.7 12:51/M
4 Maria Connor Gordonville PA 1718 32 76 42:57.2 13:51/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Moses Diaz Lawrenceville GA 1726 38 21 28:49.0 9:18/M
2 Montrell Wallace Duluth GA 621 36 28 32:12.4 10:23/M
3 Carlos Chacon Lawrenceville GA 1717 35 92 1:03:17.7 20:25/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Amy Cox Rabun Gap GA 1720 38 29 33:02.8 10:39/M
2 Bree Deloache Lilburn GA 1725 37 66 39:00.1 12:35/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Richard Pennington Stone Mountain GA 1794 44 1 17:21.3 5:36/M
2 Roger Cox GA 1724 42 16 26:58.9 8:42/M
3 Tony Jones 631 42 20 28:00.0 9:02/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Katie Lail Lilburn GA 1750 43 9 24:26.1 7:53/M
2 Linnea Roe Lilburn GA 601 41 40 34:38.6 11:10/M
3 Sandra Jantzen Wading River NY 606 44 41 35:41.7 11:31/M
4 Kathy Riley Snellville GA 1769 43 49 36:37.1 11:49/M
5 Katha Lankford Grayson GA 1753 42 52 36:51.9 11:53/M
6 Kristi Jones Loganville GA 1747 44 70 39:46.5 12:50/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Matt Parker Lawrenceville GA 1793 49 3 21:02.1 6:47/M
2 Patrick Flynn Lilburn GA 1731 46 7 23:14.2 7:30/M
3 Hiram Sostre Dacula GA 1784 45 12 25:08.2 8:06/M
4 Bob Beard Lawrenceville GA 615 48 18 27:25.8 8:51/M
5 Mark Randazza Duluth GA 1767 48 35 33:35.5 10:50/M
6 Gabriel Trinida Lilburn GA 1701 45 46 36:03.0 11:38/M
7 Craig Carter Lawrenceville GA 1714 47 48 36:18.7 11:43/M
8 John Drouault 1789 46 72 40:55.2 13:12/M
9 Kevin Lee 1758 45 86 55:40.7 17:57/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Maribel Bleeker Palm Beach Gardens FL 1710 48 6 22:59.2 7:25/M
2 Erin Kummet Lawrenceville GA 1749 48 50 36:37.6 11:49/M
3 Lydia Griffin Snellville GA 604 48 77 42:57.9 13:51/M
4 Roxana Schoen 1780 46 85 55:28.4 17:54/M
5 Debbie Shandil 1782 45 87 55:41.6 17:58/M
6 Beth Lee Stone Mountain GA 1757 45 88 56:03.5 18:05/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Trey Futch Lawrenceville GA 1735 50 26 31:27.1 10:09/M
2 Robert Petmecky Savannah GA 1765 53 36 34:07.4 11:00/M
3 Bill Doty Lawrenceville GA 1729 50 38 34:27.2 11:07/M
4 Jorge Gomez Atlanta GA 1736 53 43 35:50.7 11:34/M
5 Solomon Asmerom Lilburn GA 1798 51 51 36:43.8 11:51/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Connie Asmerom Lilburn GA 1797 51 79 44:39.9 14:24/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tony Amburgy Johns Creek GA 1705 56 55 37:42.1 12:10/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Laura Roman Lilburn GA 1772 55 56 37:42.7 12:10/M
2 Cheri Schneider Stone Mountain GA 626 56 80 46:02.4 14:51/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Thomas Roman Lilburn GA 1773 60 39 34:31.4 11:08/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sara Wallace Lilburn GA 1786 68 63 38:23.7 12:23/M