Run 4 Orphans 5K Run 4 Orphans 5K


Run 4 Orphans 5K

Overall Finish List

April 19, 14


Results By Classic Race Services, LLC. Classic Race Services

Run 4 Orphans 5K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Richard Pennington Stone Mountain GA 1794 44 M 1 40-44 17:21.3 5:36/M
2 Caleb Carter 1713 16 M 1 15-19 19:12.3 6:12/M
3 Matt Parker Lawrenceville GA 1793 49 M 1 45-49 21:02.1 6:47/M
4 Nathan Cox Rabun Gap GA 613 19 M 2 15-19 21:25.9 6:55/M
5 Mary-Katherine Franklin GA 1732 25 F 1 25-29 22:58.7 7:25/M
6 Maribel Bleeker Palm Beach Gardens FL 1710 48 F 1 45-49 22:59.2 7:25/M
7 Patrick Flynn Lilburn GA 1731 46 M 2 45-49 23:14.2 7:30/M
8 Josh Carter Lawrenceville GA 1712 20 M 1 20-24 23:45.6 7:40/M
9 Katie Lail Lilburn GA 1750 43 F 1 40-44 24:26.1 7:53/M
10 Jared Jones 1746 19 M 3 15-19 24:47.7 8:00/M
11 Justin Beard Lawrenceville GA 614 14 M 1 11-14 24:55.6 8:02/M
12 Hiram Sostre Dacula GA 1784 45 M 3 45-49 25:08.2 8:06/M
13 Josh Riley Snellville GA 1768 13 M 2 11-14 25:17.6 8:09/M
14 Caleb Jones 1745 17 M 4 15-19 26:18.9 8:29/M
15 Mallory Larson Stone Mountain GA 628 14 F 1 11-14 26:35.8 8:35/M
16 Roger Cox GA 1724 42 M 2 40-44 26:58.9 8:42/M
17 Adam Doty Lawrenceville GA 1728 14 M 3 11-14 27:05.1 8:44/M
18 Bob Beard Lawrenceville GA 615 48 M 4 45-49 27:25.8 8:51/M
19 Steven Expose Lilburn GA 624 24 M 2 20-24 27:40.0 8:55/M
20 Tony Jones 631 42 M 3 40-44 28:00.0 9:02/M
21 Moses Diaz Lawrenceville GA 1726 38 M 1 35-39 28:49.0 9:18/M
22 Caleb Perumal Loganville GA 605 15 M 5 15-19 29:03.4 9:22/M
23 Jackson Futch Lawrenceville GA 1734 14 M 4 11-14 29:04.6 9:23/M
24 Ansley Larson Stone Mountain GA 629 12 F 2 11-14 29:22.8 9:28/M
25 Robert Fain Peachtree Corners GA 1730 14 M 5 11-14 31:01.8 10:00/M
26 Trey Futch Lawrenceville GA 1735 50 M 1 50-54 31:27.1 10:09/M
27 Megan Lee 1759 16 F 1 15-19 32:12.0 10:23/M
28 Montrell Wallace Duluth GA 621 36 M 2 35-39 32:12.4 10:23/M
29 Amy Cox Rabun Gap GA 1720 38 F 1 35-39 33:02.8 10:39/M
30 Devon Ford Loganville GA 603 15 M 6 15-19 33:10.1 10:42/M
31 Will Jantzen Wading River NY 1742 12 M 6 11-14 33:10.4 10:42/M
32 Antonio Jones Fayetteville GA 1744 11 M 7 11-14 33:22.8 10:46/M
33 Olivia Griffin Snellville GA 1739 14 F 3 11-14 33:30.2 10:48/M
34 Allie Randazza Duluth GA 1766 14 F 4 11-14 33:33.7 10:49/M
35 Mark Randazza Duluth GA 1767 48 M 5 45-49 33:35.5 10:50/M
36 Robert Petmecky Savannah GA 1765 53 M 2 50-54 34:07.4 11:00/M
37 Robin Colwell Tucker GA 1787 15 F 2 15-19 34:15.3 11:03/M
38 Bill Doty Lawrenceville GA 1729 50 M 3 50-54 34:27.2 11:07/M
39 Thomas Roman Lilburn GA 1773 60 M 1 60-64 34:31.4 11:08/M
40 Linnea Roe Lilburn GA 601 41 F 2 40-44 34:38.6 11:10/M
41 Sandra Jantzen Wading River NY 606 44 F 3 40-44 35:41.7 11:31/M
42 Caleb Lankford Grayson GA 1752 12 M 8 11-14 35:48.8 11:33/M
43 Jorge Gomez Atlanta GA 1736 53 M 4 50-54 35:50.7 11:34/M
44 Liz Asmerom Lilburn GA 1709 15 F 3 15-19 35:54.3 11:35/M
45 Kylie Lloyd Snellville GA 620 15 F 4 15-19 35:58.2 11:36/M
46 Gabriel Trinida Lilburn GA 1701 45 M 6 45-49 36:03.0 11:38/M
47 Niurklin Jimenez Norcross GA 1743 23 F 1 20-24 36:07.7 11:39/M
48 Craig Carter Lawrenceville GA 1714 47 M 7 45-49 36:18.7 11:43/M
49 Kathy Riley Snellville GA 1769 43 F 4 40-44 36:37.1 11:49/M
50 Erin Kummet Lawrenceville GA 1749 48 F 2 45-49 36:37.6 11:49/M
51 Solomon Asmerom Lilburn GA 1798 51 M 5 50-54 36:43.8 11:51/M
52 Katha Lankford Grayson GA 1753 42 F 5 40-44 36:51.9 11:53/M
53 Bronwyn Lankford Grayson GA 1751 11 F 5 11-14 37:11.5 12:00/M
54 Ginger Amburgy Johns Creek GA 1703 15 F 5 15-19 37:40.5 12:09/M
55 Tony Amburgy Johns Creek GA 1705 56 M 1 55-59 37:42.1 12:10/M
56 Laura Roman Lilburn GA 1772 55 F 1 55-59 37:42.7 12:10/M
57 Connie Schneider Stone Mountain GA 1779 15 F 6 15-19 37:43.5 12:10/M
58 Alley Asmerom Lilburn GA 1708 15 F 7 15-19 37:45.0 12:11/M
59 Kandy Ochaita Lawrenceville GA 1764 17 F 8 15-19 37:52.0 12:13/M
60 Maria Mayhan Lilburn GA 1791 15 F 9 15-19 37:57.7 12:15/M
61 Diana Martinez Lawrenceville GA 1761 17 F 10 15-19 38:16.0 12:21/M
62 Mircia Samuels Covington GA 1777 30 F 1 30-34 38:20.5 12:22/M
63 Sara Wallace Lilburn GA 1786 68 F 1 65-69 38:23.7 12:23/M
64 Kelsey Lankford 1754 14 F 6 11-14 38:24.5 12:23/M
65 Hannah Gomez Atlanta GA 602 14 F 7 11-14 38:54.0 12:33/M
66 Bree Deloache Lilburn GA 1725 37 F 2 35-39 39:00.1 12:35/M
67 Olivia Jones 1748 14 F 8 11-14 39:00.9 12:35/M
68 Rebecca Lunsford Lilburn GA 1760 34 F 2 30-34 39:06.7 12:37/M
69 Micah Lankford Grayson GA 1755 8 M 1 0-10 39:33.7 12:45/M
70 Kristi Jones Loganville GA 1747 44 F 6 40-44 39:46.5 12:50/M
71 Karisa Wallace Loganville GA 1788 33 F 3 30-34 39:49.7 12:51/M
72 John Drouault 1789 46 M 8 45-49 40:55.2 13:12/M
73 Aleah Freeman Snellville GA 1733 14 F 9 11-14 41:23.4 13:21/M
74 Maggie Amburguy Johns Creek GA 1702 15 F 11 15-19 41:26.0 13:22/M
75 Emily Schoen Wading River NY 612 9 F 1 0-10 42:56.0 13:51/M
76 Maria Connor Gordonville PA 1718 32 F 4 30-34 42:57.2 13:51/M
77 Lydia Griffin Snellville GA 604 48 F 3 45-49 42:57.9 13:51/M
78 Alyson Shandil 1781 11 F 10 11-14 44:39.1 14:24/M
79 Connie Asmerom Lilburn GA 1797 51 F 1 50-54 44:39.9 14:24/M
80 Cheri Schneider Stone Mountain GA 626 56 F 2 55-59 46:02.4 14:51/M
81 Elora Rubio PA 1774 11 F 11 11-14 47:24.9 15:17/M
82 Riley Schoen Wading River NY 611 9 M 2 0-10 50:56.0 16:26/M
83 Roberto Aristizabal Lilburn GA 1801 15 M 7 15-19 50:57.1 16:26/M
84 Gabriela Rubio Gordonville PA 616 8 F 2 0-10 55:26.4 17:53/M
85 Roxana Schoen 1780 46 F 4 45-49 55:28.4 17:54/M
86 Kevin Lee 1758 45 M 9 45-49 55:40.7 17:57/M
87 Debbie Shandil 1782 45 F 5 45-49 55:41.6 17:58/M
88 Beth Lee Stone Mountain GA 1757 45 F 6 45-49 56:03.5 18:05/M
89 Andrew Jantzen Wading River NY 1740 10 M 3 0-10 57:31.4 18:33/M
90 Avery Schoen Wading River NY 610 11 M 9 11-14 1:03:13.1 20:24/M
91 Omar Rubio Gordonville PA 617 12 M 10 11-14 1:03:14.5 20:24/M
92 Carlos Chacon Lawrenceville GA 1717 35 M 3 35-39 1:03:17.7 20:25/M