2014 - Bethlehem Starlight 5K Starlight5K/FR


2014 - Bethlehem Starlight 5K

Overall Finish List

October 24, 2014


Classic Race Services, LLC Classic Race Services

Starlight5K/FR

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Jackson Krueger Dacula GA 70 9 M 1 0-10 20:49.9 6:43/M
2 Justin Krueger Dacula GA 71 37 M 1 35-39 20:51.8 6:44/M
3 Mason Puckett Bethlehem GA 191 14 M 1 11-14 21:49.6 7:02/M
4 Amanda Partee-Manders Winder GA 110 31 F 1 30-34 21:51.8 7:03/M
5 Donnie Chaffin Hampton GA 19 54 M 1 50-54 21:55.4 7:04/M
6 Mark Chaffin Hampton GA 20 24 M 1 20-24 22:29.7 7:15/M
7 Melanie Bradley Winder GA 12 35 F 1 35-39 22:51.6 7:22/M
8 Greg Tolan Suwanee GA 144 30 M 1 30-34 23:01.8 7:25/M
9 Eric Patrick Winder GA 193 55 M 1 55-59 23:15.0 7:30/M
10 Carl Fuller Winder GA 174 45 M 1 45-49 23:46.3 7:40/M
11 Josh Highfill Bethlehem GA 182 35 M 2 35-39 24:07.4 7:47/M
12 Roger Keel Valley AL 66 61 M 1 60-64 24:08.5 7:47/M
13 Jessie Neville Bethlehem GA 106 36 F 2 35-39 24:29.8 7:54/M
14 Michelle Franklin Monroe GA 202 35 F 3 35-39 24:45.9 7:59/M
15 Trent Cwiertniak Bethlehem GA 181 15 M 1 15-19 24:55.9 8:02/M
16 Troy Garland Milledgeville GA 190 43 M 1 40-44 25:07.6 8:06/M
17 Mary Beth Forwood Bishop GA 38 51 F 1 50-54 25:13.8 8:08/M
18 Brooke Stewart Bethlehem GA 141 28 F 1 25-29 25:23.3 8:11/M
19 Marnie Yeomans Athens GA 160 41 F 1 40-44 25:36.4 8:15/M
20 Troy Moore Bethlehem GA 201 33 M 2 30-34 25:54.9 8:21/M
21 David Oblinger Alpharetta GA 176 64 M 2 60-64 26:14.0 8:28/M
22 Tracy Self Statham GA 167 35 F 4 35-39 26:37.9 8:35/M
23 Mike Camp Bethlehem GA 15 46 M 2 45-49 26:39.3 8:36/M
24 George Southgate Calhoun GA 196 68 M 1 65-69 27:30.0 8:52/M
25 Mallory Kronick Suwanee GA 69 26 F 2 25-29 27:33.4 8:53/M
26 Michael Taylor Flowery Branch GA 189 60 M 3 60-64 27:35.1 8:54/M
27 Cassie Ross Bogart GA 166 26 F 3 25-29 27:38.7 8:55/M
28 Victoria Patrick Winder GA 194 52 F 2 50-54 27:42.2 8:56/M
29 Kelly Holliday Winder GA 192 43 F 2 40-44 27:42.8 8:56/M
30 Collin Lancaster Bethlehem GA 72 11 M 2 11-14 27:50.1 8:59/M
31 Adriane Highfill Bethlehem GA 183 35 F 5 35-39 28:07.2 9:04/M
32 Sherri Price Athens GA 114 48 F 1 45-49 28:15.6 9:07/M
33 Keith Lester Athens GA 85 56 M 2 55-59 28:16.0 9:07/M
34 Brendon Murray Winder GA 170 10 M 2 0-10 28:38.4 9:14/M
35 Kate Hill Lawrenceville GA 199 28 F 4 25-29 28:39.5 9:15/M
36 Elizabeth Withrow Athens GA 155 25 F 5 25-29 28:40.2 9:15/M
37 Ronney Miller Monroe GA 101 45 M 3 45-49 29:12.3 9:25/M
38 Erica Shepley Winder GA 131 29 F 6 25-29 29:15.9 9:26/M
39 Erin McElroy Winder GA 90 34 F 2 30-34 29:40.0 9:34/M
40 Steve Smith 195 42 M 2 40-44 29:46.9 9:36/M
41 William Tweedell Hull GA 200 70 M 1 70-74 30:09.0 9:44/M
42 Hannah Gunter Watkinsville GA 50 26 F 7 25-29 30:34.7 9:52/M
43 Jim Latimer Gainesville GA 180 73 M 2 70-74 31:02.5 10:01/M
44 Lisa Hanson Bethlehem GA 51 43 F 3 40-44 31:11.7 10:04/M
45 Sara Hutchins Winder GA 61 33 F 3 30-34 31:14.2 10:05/M
46 Madison Odum Bethlehem GA 108 20 F 1 20-24 31:16.3 10:05/M
47 Ryan Ranel Loganville GA 121 9 M 3 0-10 31:19.2 10:06/M
48 Holly Alford Bowman GA 3 35 F 6 35-39 31:50.4 10:16/M
49 J D Reid Conyers GA 122 52 M 2 50-54 31:51.1 10:16/M
50 Bethany Palmer Winder GA 109 28 F 8 25-29 31:53.2 10:17/M
51 Marc Lancaster Bethlehem GA 73 30 M 3 30-34 31:59.2 10:19/M
52 Stephanie Mullis Athens GA 105 37 F 7 35-39 32:19.7 10:25/M
53 Valerie Stapleton Athens GA 140 47 F 2 45-49 32:37.7 10:31/M
54 Logan Duke Bethlehem GA 36 13 M 3 11-14 33:24.6 10:46/M
55 Mindy Reid Conyers GA 123 44 F 4 40-44 33:44.0 10:53/M
56 Sheri Miller Monroe GA 102 46 F 3 45-49 33:58.3 10:57/M
57 Heather Holman Bethlehem GA 58 47 F 4 45-49 34:00.8 10:58/M
58 Brenda Pryor Bethlehem GA 115 52 F 3 50-54 34:03.2 10:59/M
59 James McElroy Winder GA 92 37 M 3 35-39 34:24.4 11:06/M
60 Monica Walker Monroe GA 148 46 F 5 45-49 34:27.1 11:07/M
61 Vicky Werner Snellville GA 149 62 F 1 60-64 35:30.1 11:27/M
62 April Maddox Auburn GA 86 31 F 4 30-34 35:38.8 11:30/M
63 Abigail Gebo Winder GA 162 19 F 1 15-19 35:45.3 11:32/M
64 Laura Deal Athens GA 25 26 F 9 25-29 36:01.5 11:37/M
65 Emily Gordon Winder GA 43 24 F 2 20-24 36:12.5 11:41/M
66 Greg Dixon Winder GA 26 23 M 2 20-24 36:13.1 11:41/M
67 Christine Collins Bethlehem GA 116 30 F 5 30-34 36:16.2 11:42/M
68 Heather L Sloan Winterville GA 135 44 F 5 40-44 36:42.3 11:50/M
69 Jay Duke Bethlehem GA 35 39 M 4 35-39 36:55.5 11:55/M
70 Trey Baxley Loganville GA 6 15 M 2 15-19 37:26.1 12:05/M
71 T J Matin Loganville GA 88 27 M 1 25-29 37:26.7 12:05/M
72 Beth Peavey Athens GA 111 32 F 6 30-34 37:31.3 12:06/M
73 Kathy Givens Douglasville GA 42 66 F 1 65-69 38:09.8 12:18/M
74 Dayton Kort Social Circle GA 173 65 M 2 65-69 38:34.4 12:26/M
75 Ernest Smallman Atlanta GA 136 69 M 3 65-69 39:04.6 12:36/M
76 Ashley Akins Winder GA 1 24 F 3 20-24 39:37.7 12:47/M
77 Kim Gebo Winder GA 40 48 F 6 45-49 39:51.1 12:51/M
78 Thomas Ramirez Bethlehem GA 119 13 M 4 11-14 40:03.9 12:55/M
79 Tyler Ramirez Bethlehem GA 120 11 M 5 11-14 40:32.2 13:05/M
80 David Eberly Loganville GA 37 8 M 4 0-10 40:40.9 13:07/M
81 Tom Savage Loganville GA 127 58 M 3 55-59 40:43.0 13:08/M
82 Ean Tompkins Monroe GA 197 8 M 5 0-10 40:43.8 13:08/M
83 Jimmy Odum Bethlehem GA 107 58 M 4 55-59 40:46.0 13:09/M
84 Melnaie Britt Hartwell GA 14 49 F 7 45-49 40:46.5 13:09/M
85 Tammy Chandler Bethlehem GA 21 47 F 8 45-49 41:24.4 13:21/M
86 Jacob Guinn Maxeys GA 48 10 M 6 0-10 42:05.6 13:35/M
87 Emily Hunt Loganville GA 59 23 F 4 20-24 42:06.3 13:35/M
88 Amy Morris Winder GA 103 27 F 10 25-29 43:00.4 13:52/M
89 Bryleigh Adams Bethlehem GA 175 8 F 1 0-10 43:10.1 13:55/M
90 Cheyenne Baxley Loganville GA 5 10 F 2 0-10 43:10.8 13:55/M
91 Chris Scammon Rex GA 128 68 M 4 65-69 43:48.8 14:08/M
92 Stacie Akridge Bishop GA 2 48 F 9 45-49 43:50.9 14:08/M
93 Susan Wages Winder GA 147 62 F 2 60-64 44:03.7 14:13/M
94 Devan Howard Bethlehem GA 169 7 M 7 0-10 45:03.4 14:32/M
95 Blake Holman Bethlehem GA 57 8 M 8 0-10 45:53.2 14:48/M
96 Alan Strickland Winder GA 203 8 M 9 0-10 45:54.1 14:48/M
97 Lisa Howard Bethlehem GA 168 43 F 6 40-44 46:12.5 14:54/M
98 Ashlie Franklin Bethlehem GA 39 38 F 8 35-39 47:32.5 15:20/M
99 Linda Zeeman Atlanta GA 161 70 F 1 70-74 48:30.8 15:39/M
100 John Scott Griner 205 10 M 10 0-10 51:37.0 16:39/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
101 Chris Griner 206 44 M 3 40-44 51:40.2 16:40/M
102 Wendy Dopson Snellville GA 29 47 F 10 45-49 51:47.5 16:42/M
103 Ann Black Stone Mountain GA 11 67 F 2 65-69 51:48.0 16:43/M
104 Carolyn Hollowell Dacula GA 56 62 F 3 60-64 52:15.4 16:51/M
105 Diane Kaftanciyan Statham GA 65 47 F 11 45-49 52:16.5 16:52/M
106 Barbara Ramirez Bethlehem GA 117 55 F 1 55-59 52:18.2 16:52/M
107 Marsha Gordon 812 52 F 4 50-54 52:21.5 16:53/M
108 Randy Gordon Winder GA 45 50 M 3 50-54 52:22.9 16:54/M
109 Kathie Barton Loganville GA 4 44 F 7 40-44 52:24.5 16:54/M
110 Margie Sorrells Winder GA 137 63 F 4 60-64 52:27.4 16:55/M
111 Sally Lanthier Bethlehem GA 76 30 F 7 30-34 52:31.1 16:56/M
112 Pat Lanthier Winder GA 75 58 F 2 55-59 52:33.1 16:57/M