SUMMER'S END 5K and 10K 5K


SUMMER'S END 5K and 10K

Age Group Results

August 09, 2014


Results By Classic Race Services, LLC. Classic Race Services


Men: Top Finishers 0-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: Top Finishers 0-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79

5K

Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Alex Martinez Statham GA 725 19 1 16:42.7 5:23/M
Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Rebecca Greenwall Bogart GA 750 20 3 18:49.5 6:04/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Richard Smith Gainesville GA 747 50 6 19:44.4 6:22/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Cheryl Vail Lawrenceville GA 751 69 58 25:32.2 8:14/M
Top

Male 10 and under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Chase Stephens Maysville GA 259 8 75 26:46.1 8:38/M
2 Jay Fulford Bethlehem GA 86 10 111 29:57.2 9:40/M
3 Jack Ponder Monroe GA 777 10 120 30:39.8 9:53/M
4 David A Duncan Bogart GA 61 8 128 31:34.0 10:11/M
5 Andy Jacoby Social Circle GA 139 10 214 41:10.9 13:17/M
6 Levi Wyatt Fields Winder GA 76 4 215 41:12.9 13:17/M
7 Pi Dorminy Mcdonough GA 722 7 235 44:20.6 14:18/M
8 Lincoln Cash Winder GA 38 6 243 45:44.4 14:45/M
Top

Female 10 and under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Becky Dorminy Mcdonough GA 721 10 142 33:10.0 10:42/M
2 Tarryn Troutman Hoschton GA 274 8 163 35:16.5 11:23/M
3 Jillian Spooner Winder GA 255 9 171 35:43.3 11:31/M
4 Lillian Cash Winder GA 37 9 178 36:13.2 11:41/M
5 Sarah Anne Hill Winder GA 129 9 179 36:13.4 11:41/M
Top

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Will Ponder Monroe GA 779 13 8 19:57.7 6:26/M
2 Jaime Jacoby Social Circle GA 140 13 13 20:26.1 6:35/M
3 Griffin Stephens Maysville GA 261 12 39 23:59.5 7:44/M
4 Sam Ponder Monroe GA 778 12 44 24:19.6 7:51/M
5 Cyrus Jackson Statham GA 138 14 92 28:26.4 9:10/M
6 Trevor Nelson Auburn GA 211 13 121 30:41.5 9:54/M
7 Nico Jacoby Social Circle GA 781 11 122 30:52.2 9:57/M
8 Shaun Wilkins Auburn GA 771 12 126 31:13.9 10:04/M
9 Logan Krueger Dacula GA 170 12 190 37:39.8 12:09/M
10 Bryson Potts Winder GA 231 12 207 40:17.3 13:00/M
11 Seth Kistler Bethlehem GA 752 12 225 42:54.9 13:50/M
12 Caleb Brothers Winder GA 805 13 232 43:42.9 14:06/M
13 Andrew Yount Loganville GA 804 13 233 43:50.5 14:08/M
14 Matthew Goldshot Bethlehem GA 103 13 263 57:02.7 18:24/M
Top

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Miranda Johnson Loganville GA 144 12 30 22:43.4 7:20/M
2 Sophia Kay Winder GA 151 13 34 23:18.3 7:31/M
3 Caroline Duncan Bogart GA 59 11 54 25:25.8 8:12/M
4 Megan Johnson Loganville GA 143 14 56 25:28.0 8:13/M
5 Anna Cobb Bogart GA 799 14 85 28:00.0 9:02/M
6 Kelsie Ballew Watkinsville GA 11 13 125 31:08.8 10:03/M
7 Olivia McIlwain Winder GA 196 11 131 31:38.7 10:12/M
8 Shina German Winder GA 786 12 151 33:57.9 10:57/M
9 Nicole Dhabolt Bethlehem GA 53 11 157 34:44.9 11:12/M
10 Brooke Pezent Lawrenceville GA 226 12 184 36:36.6 11:48/M
11 Sarah Grace Fulford Bethlehem GA 89 12 192 37:59.3 12:15/M
12 Lauren Mulish Auburn GA 207 14 194 38:02.0 12:16/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Alex Martinez Statham GA 725 19 1 16:42.7 5:23/M
2 Logan Brock Murrayville GA 25 16 2 18:29.0 5:58/M
3 Andrew Elliott Lula GA 65 16 4 19:32.2 6:18/M
4 Peyton Adkins Snellville GA 756 18 7 19:53.0 6:25/M
5 Nelson Lofton Winder GA 724 17 9 19:58.9 6:26/M
6 Colin Reece Monroe GA 744 15 10 20:01.9 6:27/M
7 Tommy Dorminy Mcdonough GA 717 16 19 21:28.2 6:55/M
8 Bailey Brock Winder GA 24 15 42 24:12.4 7:48/M
9 Daniel McIlwain Winder GA 195 15 99 28:55.0 9:20/M
10 Connor Dienes Winder GA 54 18 261 53:40.4 17:19/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Makayla Hewell Alto GA 125 17 11 20:04.2 6:28/M
2 Abigail Cliche Gainesville GA 758 16 29 22:38.6 7:18/M
3 Katie Arredondo Winder GA 802 16 35 23:19.3 7:31/M
4 Analee Bradach Auburn GA 20 16 40 24:08.8 7:47/M
5 Natalie Dhabolt Bethlehem GA 52 16 145 33:18.9 10:45/M
6 Aurora Komeri Winder GA 163 17 154 34:27.3 11:07/M
7 Kaylen Ruth Hilton Bethlehem GA 130 18 170 35:34.3 11:28/M
8 Leah Preves Auburn GA 235 18 195 38:16.0 12:21/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Axel Smith Gainesville GA 749 22 17 20:54.8 6:45/M
2 Mark Chaffin Hampton GA 42 24 47 24:33.9 7:55/M
3 Khari Warren Buford GA 789 21 49 24:51.3 8:01/M
4 Jordan Dunbar Buford GA 58 24 70 26:36.7 8:35/M
5 C J Lambert Buford GA 171 23 72 26:40.8 8:36/M
6 Bill Fancher Auburn GA 70 24 77 26:51.2 8:40/M
7 Michael Weitzel Griffin GA 291 22 136 32:15.9 10:24/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Rebecca Greenwall Bogart GA 750 20 3 18:49.5 6:04/M
2 Katie Tuggle Watkinsville GA 275 20 74 26:42.2 8:37/M
3 Jennifer Fancher Auburn GA 72 23 153 34:26.3 11:06/M
4 Kristen Cash Winder GA 36 23 175 36:01.6 11:37/M
5 Kayla Ballew Watkinsville GA 10 22 201 39:11.6 12:38/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Stephen Finke 79 27 88 28:11.7 9:05/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Nadia Davis Gainesville GA 796 29 23 22:03.1 7:07/M
2 Brooke Stewart Bethlehem GA 263 28 53 25:25.4 8:12/M
3 Rachael Maddox Winder GA 186 28 68 26:20.2 8:30/M
4 Bethany Palmer Winder GA 216 28 132 31:47.5 10:15/M
5 Nicole Malcolm Dacula GA 187 28 169 35:34.1 11:28/M
6 Crystal Carithers Winder GA 34 29 213 41:10.3 13:17/M
7 Paige Stinchcomb Winder GA 810 29 234 44:12.5 14:15/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Eric Crider Winder GA 48 34 12 20:17.1 6:33/M
2 Chris Gooch Jefferson GA 105 32 16 20:47.0 6:42/M
3 Lauren Freeman Cleveland GA 84 32 22 21:45.2 7:01/M
4 Casey Mull Athens GA 720 30 25 22:16.8 7:11/M
5 Justin Bailey Winder GA 7 32 41 24:09.2 7:47/M
6 Matt Glick Hoschton GA 795 31 60 25:36.8 8:15/M
7 Caleb Maddox Winder GA 185 30 64 26:03.1 8:24/M
8 Jason Fields Winder GA 74 32 205 39:43.4 12:49/M
9 Matthew Potts Winder GA 232 32 208 40:25.2 13:02/M
10 Jason Cash Winder GA 35 34 244 45:47.8 14:46/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Julie Oliver Buford GA 770 34 96 28:36.4 9:14/M
2 Abigail Norman Austin TX 776 32 112 29:58.6 9:40/M
3 Sara Hutchins Winder GA 137 32 141 33:03.8 10:40/M
4 Beth Woods Athens GA 307 33 155 34:27.6 11:07/M
5 Ashley Hunnicutt Maysville GA 134 34 158 34:55.7 11:16/M
6 Jessica Ferguson Jefferson GA 73 30 164 35:17.3 11:23/M
7 Theresa Kraus Bethlehem GA 167 33 187 37:09.2 11:59/M
8 April Maddox Auburn GA 184 31 204 39:40.7 12:48/M
9 Cheryl Sewell Athens GA 774 30 217 41:19.6 13:20/M
10 Christa Rogers Hoschton GA 244 33 222 42:17.2 13:38/M
11 April Mashburn Winder GA 790 31 230 43:21.7 13:59/M
12 Jessica Jackson Statham GA 813 32 246 46:18.7 14:56/M
13 Terri Tarver Winder GA 755 32 253 49:35.3 16:00/M
14 Julie Blume Winder GA 17 33 262 56:47.2 18:19/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 David Duncan Bogart GA 60 39 5 19:40.1 6:21/M
2 Roger Wilhelm Jefferson GA 730 35 15 20:41.1 6:40/M
3 C J O'Mara Colbert GA 814 37 20 21:28.4 6:55/M
4 Ben Hall Watkinsville GA 114 37 37 23:31.0 7:35/M
5 Andrew Mann Flowery Branch GA 188 35 38 23:58.7 7:44/M
6 Josh Mathews Woodstock GA 745 35 52 25:20.3 8:10/M
7 Brian Burke Athens GA 765 35 55 25:26.2 8:12/M
8 Ray Whitlock Winder GA 297 39 143 33:12.2 10:43/M
9 Brian MacNew Auburn GA 183 35 166 35:30.8 11:27/M
10 Larry Sunderlin Winder GA 266 38 167 35:33.5 11:28/M
11 Ted Tillery Winder GA 272 38 188 37:15.5 12:01/M
12 Justin Krueger Dacula GA 169 36 191 37:40.7 12:09/M
13 Ben Phillips Statham GA 228 36 231 43:22.1 13:59/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Johanna Kiehl Gainesville GA 156 37 14 20:31.6 6:37/M
2 Melanie Bradley Winder GA 23 35 36 23:27.4 7:34/M
3 Jenny Lane Bowman GA 760 39 71 26:39.6 8:36/M
4 Camille Ayers Bethlehem GA 3 36 83 27:52.3 8:59/M
5 Cindy Stephens Maysville GA 260 39 105 29:28.6 9:30/M
6 Elke Yath Bogart GA 310 36 117 30:31.5 9:51/M
7 Jennifer Wise Athens GA 306 37 123 31:03.6 10:01/M
8 Jessica Fields Winder GA 75 36 150 33:46.9 10:54/M
9 Vee Price Loganville GA 784 39 159 35:04.2 11:19/M
10 Lynn Franks Greensboro GA 83 37 165 35:21.0 11:24/M
11 Jennifer Sunderlin Winder GA 265 35 168 35:33.8 11:28/M
12 Stephanie Spooner Winder GA 257 38 174 35:51.5 11:34/M
13 Tiffany Pezent Lawrenceville GA 227 37 185 36:36.8 11:48/M
14 Amy Kistler Bethlehem GA 753 35 227 43:04.9 13:54/M
15 Rebecca Gallman Hoschton GA 91 37 228 43:20.4 13:59/M
16 Naomi Gray Winder GA 109 38 245 46:10.6 14:54/M
17 Amanda Dunahoo Winder GA 754 36 252 49:34.5 15:59/M
18 Monique Garnett Winder GA 803 38 264 59:01.5 19:02/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Rob McFerrin Auburn GA 794 43 27 22:26.4 7:14/M
2 Brent Johnson Loganville GA 146 43 32 23:04.9 7:26/M
3 Mike Colley Dacula GA 45 43 33 23:14.8 7:30/M
4 Wallace German Winder GA 811 43 43 24:18.2 7:50/M
5 Steve Stephens Maysville GA 262 44 48 24:35.2 7:56/M
6 Alan Ashley Winder GA 1 43 51 25:14.8 8:08/M
7 Ryan Hitchins Athens GA 131 41 62 25:52.6 8:21/M
8 Mike Young Bogart GA 763 43 63 25:57.9 8:22/M
9 Al Darby Monroe GA 762 41 78 26:55.8 8:41/M
10 Derek Jesweak Bogart GA 767 42 80 27:24.0 8:50/M
11 Scott Penoncello Bethlehem GA 224 44 84 27:55.4 9:00/M
12 Chris Reynolds Auburn GA 238 40 103 29:10.8 9:25/M
13 Joseph Vanderford Winder GA 278 43 107 29:36.4 9:33/M
14 Steve Smith Winder GA 785 41 113 30:08.8 9:43/M
15 John Fulford Bethlehem GA 87 41 115 30:17.5 9:46/M
16 Ronald Weaver Bethlehem GA 290 42 127 31:16.7 10:05/M
17 Russ Spooner Winder GA 256 42 173 35:50.2 11:34/M
18 Jason Gallman Hoschton GA 90 43 229 43:20.6 13:59/M
19 John Dorminy Mcdonough GA 716 44 236 44:21.6 14:18/M
20 Jason Wise Winder GA 731 44 259 52:27.9 16:55/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Charlotte Cliche Gainesville GA 759 41 91 28:22.3 9:09/M
2 Becky Morris Auburn GA 202 40 98 28:54.6 9:19/M
3 Amy Whitlock Winder GA 815 40 106 29:35.9 9:33/M
4 Sandy Dufresne Winder GA 57 43 108 29:42.3 9:35/M
5 Meg Perry Winder GA 801 41 116 30:26.3 9:49/M
6 Danski Johnson Loganville GA 142 43 144 33:16.1 10:44/M
7 Claudia Rubio Jefferson GA 245 41 162 35:16.1 11:23/M
8 Amanda Hill Winder GA 127 41 180 36:19.6 11:43/M
9 Robyn England Crawford GA 66 42 189 37:17.2 12:02/M
10 Leigh Fulford Bethlehem GA 88 41 193 37:59.6 12:15/M
11 Gina Penoncello Bethlehem GA 223 42 198 38:54.3 12:33/M
12 Kem Reynolds Auburn GA 239 42 226 42:57.2 13:51/M
13 Deb Walock Bogart GA 281 43 257 51:05.5 16:29/M
14 Karen Wilson Winder GA 302 42 265 1:00:00.4 19:21/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Darren Hayonga Watkinsville GA 120 47 21 21:40.1 6:59/M
2 Jon Canada Gainesville GA 32 45 24 22:03.7 7:07/M
3 Andreas Thoemke Buford GA 270 48 26 22:17.3 7:11/M
4 Boone Brothers Loganville GA 806 45 66 26:04.9 8:25/M
5 Le Gibson Winder GA 742 45 69 26:33.4 8:34/M
6 Wayne Baggett Winder GA 4 49 104 29:27.2 9:30/M
7 Jason Scott Winder GA 249 45 119 30:34.7 9:52/M
8 Scott Aldred Winder GA 708 45 135 32:14.5 10:24/M
9 Mark Polson Monroe GA 230 45 181 36:21.1 11:44/M
10 Tim Burnside Bethlehem GA 30 45 202 39:23.4 12:42/M
11 Todd Lee Jefferson GA 177 45 254 49:36.0 16:00/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kathleen Wiltse Bishop GA 772 45 102 29:07.0 9:24/M
2 Kathy Pharr Winder GA 792 49 124 31:08.5 10:03/M
3 Sherri Price Athens GA 236 48 129 31:37.5 10:12/M
4 Tabatha Knight Winder GA 162 45 196 38:18.0 12:21/M
5 Melissa Roberts Winder GA 241 45 200 39:10.9 12:38/M
6 Catherine Goldshot Bethlehem GA 102 47 206 40:07.1 12:56/M
7 Ellen Petree Winder GA 225 49 237 44:30.4 14:21/M
8 Kelli Jacobs Auburn GA 780 48 240 44:32.6 14:22/M
9 Leanne Morrow Carlton GA 206 49 256 50:31.6 16:18/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Richard Smith Gainesville GA 747 50 6 19:44.4 6:22/M
2 Chris Adkins Snellville GA 757 51 18 20:56.4 6:45/M
3 Mark Townsend Watkinsville GA 273 51 28 22:36.0 7:17/M
4 Donnie Chaffin Hampton GA 40 54 46 24:30.0 7:54/M
5 Gary L Johnson Winder GA 743 50 50 25:11.8 8:07/M
6 Rick Bradach Auburn GA 21 52 57 25:28.9 8:13/M
7 Jimmy Cobb Bogart GA 798 51 59 25:35.7 8:15/M
8 Robert Edwards Jefferson GA 63 50 79 27:02.7 8:43/M
9 Todd McDonald Bishop GA 768 52 82 27:44.4 8:57/M
10 Wheels Johnson Athens GA 147 51 146 33:23.2 10:46/M
11 Joe Bentley Winder GA 16 54 203 39:28.0 12:44/M
12 William Watkins Dacula GA 287 50 258 52:20.9 16:53/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Janet Muse Athens GA 809 53 73 26:41.3 8:36/M
2 Mary Beth Forwood Bishop GA 81 50 87 28:05.0 9:04/M
3 Sharon Williams Winder GA 301 52 95 28:31.2 9:12/M
4 Tina Hunt Elberton GA 136 52 118 30:33.3 9:51/M
5 Susanne Pass Buford GA 220 52 133 32:00.2 10:19/M
6 Brenda Pryor Bethlehem GA 237 52 134 32:02.8 10:20/M
7 Yvette Yancey Winder GA 309 50 148 33:40.0 10:52/M
8 Sherri Ballew Watkinsville GA 13 51 210 40:41.1 13:07/M
9 Tina Landry Winder GA 172 50 216 41:18.4 13:19/M
10 Lisa Burnside Bethlehem GA 29 52 219 42:09.0 13:36/M
11 April Browne Hoschton GA 26 54 220 42:12.8 13:37/M
12 Nancy Gaudino Auburn GA 93 53 238 44:30.6 14:21/M
13 Emily Fancher Winder GA 71 54 255 50:01.2 16:08/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Rick Hayes Dahlonega GA 817 56 65 26:04.6 8:25/M
2 Jack Roberts Conyers GA 793 59 67 26:14.7 8:28/M
3 Michael Taylor Flowery Branch GA 269 59 100 28:55.5 9:20/M
4 Keith Lester Athens GA 178 56 130 31:37.8 10:12/M
5 Jerry Cunningham Clarkesville GA 50 57 140 33:02.1 10:39/M
6 Gregory Kamishlian Acworth GA 149 55 149 33:44.4 10:53/M
7 Mark Frost Winder GA 782 55 172 35:45.8 11:32/M
8 Steve Baldwin Bogart GA 797 57 183 36:30.3 11:46/M
9 Terry Potts Winder GA 783 59 209 40:25.4 13:02/M
10 William Fleming Winder GA 711 59 212 41:09.3 13:16/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Nancy Kelley Oakwood GA 764 58 86 28:01.5 9:02/M
2 Meredith Cameron Winder GA 31 55 101 28:58.1 9:21/M
3 Marcia Glick Hoschton GA 100 55 152 33:59.1 10:58/M
4 Stephanie Kamishlian Acworth GA 150 57 160 35:12.9 11:21/M
5 Karlene Richardson Social Circle GA 240 55 176 36:04.7 11:38/M
6 Cynthia McDaniel Winder GA 773 55 239 44:32.0 14:22/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Randy Ballew Watkinsville GA 12 61 31 22:45.3 7:20/M
2 Roger Keel Valley AL 152 61 76 26:46.4 8:38/M
3 Kim Davison Evans GA 51 63 138 32:46.9 10:34/M
4 Clint Rhodes Snellville GA 705 61 249 47:39.3 15:22/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Shari Lunsford Gainesville GA 748 63 90 28:20.3 9:08/M
2 Barbara Gooch Jefferson GA 104 60 93 28:26.6 9:10/M
3 Barbara Taylor Athens GA 268 61 137 32:45.7 10:34/M
4 Debi Hunt Winder GA 135 61 147 33:28.7 10:48/M
5 Christy Cromer Social Circle GA 49 61 177 36:04.8 11:38/M
6 Raeanne Watkins Tucker GA 286 61 186 37:06.1 11:58/M
7 Monica Burke Bogart GA 28 60 199 38:58.7 12:34/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Roy Robichaud Bethlehem GA 769 68 61 25:48.8 8:19/M
2 Gary Hansford Athens GA 788 67 89 28:12.9 9:06/M
3 George Southgate Calhoun GA 253 67 94 28:27.2 9:11/M
4 Jim Merritt Buford GA 761 66 97 28:51.4 9:18/M
5 William Davis Athens GA 714 65 109 29:44.6 9:35/M
6 Jeff Smith Watkinsville GA 775 69 110 29:49.4 9:37/M
7 Hoyt Baker Covington GA 727 67 114 30:15.1 9:45/M
8 John Gregg Watkinsville GA 746 67 139 32:59.0 10:38/M
9 David Watkins Tucker GA 284 68 161 35:15.7 11:22/M
10 Dan Shoaf Anderson SC 251 69 224 42:44.2 13:47/M
11 Chris Scammon Rex GA 247 68 241 44:38.2 14:24/M
12 Tony Hewatt Covington GA 124 66 251 49:08.1 15:51/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Cheryl Vail Lawrenceville GA 751 69 58 25:32.2 8:14/M
2 Emma Evans Bethlehem GA 68 69 218 41:50.8 13:30/M
3 Mary Ann Kennedy Winder GA 154 67 221 42:14.3 13:37/M
4 Barbara Van Demtoop Statham GA 276 68 266 1:00:48.1 19:37/M
5 Joan Bodniowycz Bethlehem GA 18 66 267 1:00:48.3 19:37/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jim Balkwell Athens GA 9 71 45 24:25.1 7:53/M
2 George Teter Atlanta GA 808 72 81 27:32.7 8:53/M
3 Bill Costantino Jefferson GA 47 71 156 34:43.2 11:12/M
4 Jim Latimer Gainesville GA 174 72 197 38:32.5 12:26/M
5 Wilson Page Athens GA 215 72 211 41:06.9 13:15/M
6 Harold Koon Lawrenceville GA 164 74 268 1:00:48.5 19:37/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Corky Rumer Winder GA 740 72 182 36:29.2 11:46/M
2 Carol Scott Winder GA 248 73 223 42:34.0 13:44/M
3 Kathleen Rodney Bethlehem GA 243 72 242 45:15.8 14:36/M
4 Janet Filanosky Winder GA 77 74 250 48:17.1 15:35/M
5 Helen Koon Lawrenceville GA 165 70 269 1:00:48.6 19:37/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Thomas Linski Milledgeville GA 180 75 260 53:12.0 17:10/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Anne Patrick Smyrna GA 816 78 247 46:53.3 15:07/M
Top

Male 80 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Daryle Worley Toccoa GA 308 82 248 47:39.0 15:22/M